Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek hogy kirúgtá...

Mi a véleményetek hogy kirúgták a tanárt, aki kritizálta a cigány gyerekeket?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2013. febr. 7. 23:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
98%

Ez még csak nem is cigány kérdés a Konyári példa.

Van egy osztály 25 tanulóval, fele magyar fele cigány.

Van 5 renitens akikkel nem lehet bírni, antiszociálisok stb stb.


Egyszerűen a 2 szaktanári vagy igazgatói után ki kell az ilyeneket rúgni, akár magyar akár cigány.

Nincs probléma, feszültség stb stb és a tanulni vágyó többi diák (cigány vagy magyar) is jól jár mert tud tanulni, a pedagógus is mert taníthat az iskola is és mindenki. A törvényi lehetőség is meg van erre, csak alkalmazni kell.

2013. febr. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

Van egy olyan visszásság, hogy elvileg Magyarország családcentrikus politikát folytat, még sincs felelőssége a gyerekek nevelőinek. Amíg azt látják, hogy a 11 éves gyereket nagyon szépen ki lehet képezni bérgyilkosnak és büntetlenül ölhet/rabolhat, addig nem is fog megváltozni.


Az előző válaszolókkal egyetértek, külön cigány oktatási intézmény kellene, ahogy az USA-ban is voltak a feketéknek elkülönített iskolák, nagyon szépen működött és enyhültek a konfliktus helyzetek.

2013. febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
27%

A szegregációnak nem sok értelmét látom. Csak meggyorsítaná az amúgy is gyors társadalmi folyamatokat. Otthon sem szoktam a szőnyeg alá tuszkolni szemetet, vagy a szekrény mögé dobálni az ételmaradékot. Szélesebb eszköztárat kell adni a pedagógusok kezébe, és az oktatási rendszert is fel kell készíteni ezekre a jelenségekre. Nekik is meg kell adni az esélyt, járják végig ők is a figyelmeztetés, osztályfőnöki, igazgatói, szülők behívatása többször, kirúgás, speciális iskola, ...... börtön. Legalább dönthessenek. Ez nagyon fontos.


Amikor még én jártam általánosba volt osztályfőnöki látogatás. Eljött az ofő és beszélgetett a szüleimmel. Kik ők, mik ők, mik a terveik velem. Ez a fajta prevenció nem tudom van-e, de ez is fontos lenne.

Inkább ilyen irányba kéne menni, mert a társadalmi rétegek erőszakos elkülönítése csak agressziót szül. Abból meg van már elég.

2013. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a véleményetek hogy kirúgták a tanárt, aki kritizálta a cigány gyerekeket?"


Régi magyar közmondás igazsága:


Mond ki az igazat, betörik a fejed!

2013. febr. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%
biztos kommunista volt a vezetőség, a kommunisták már csaka cigányok érzékenységéért harcolnak, tönkretettek mindent, már csak ez maradt nekik eszmének
2013. febr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
84%

Végül minden rossz jóra fordul.

A tanárt felveszik egy olyan helyre, ahol megbecsülik és magyar gyerekeket taníthat. Akad még nemzeti érzelmi igazgató az országban.

lásd: Kosaras Péter Ákos esete, akit szintén kirúgattak, aztán végül jobb helye lett, mint annak előtte.


A libsi aknamunka visszájára fordult.

2013. febr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Andizsuzsi ***** válasza:
39%
Nem azért rúgták ki, mert kritizált, hanem mert nyíltan bevallottan verte és egyéb módon fizikálisan bántalmazta őket. Lehet azon vitatkozni, hogy milyen eszközökkel lehetne a renitens diákokat fegyelmezni, de amit a törvény tilt, az tilos. Ha valaki ennek ellenére mégis megteszi, annak szankciói vannak. Ez ennyire egyszerű. Az eset után a fenntartónak nem volt mérlegelési lehetősége, a jogszabály egyértelműen fogalmaz.
2013. febr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%
Azokat a diákokat miért nem rúgják ki, akik tanárt vernek?
2013. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A tanároknak sajnos semmilyen eszközük nincs a retinensek megfékezésére, különösen akkor, ha azok cigányok. Az, ami másoknál hatékony (szülők behívása, igazgatói, stb.), az náluk nem működik. Kirugni meg sajnos nem lehet, amíg iskolaköteles.

Az is probléma, hogy mindenki csak jogokról beszél, a kötelesség pedig sehol sincs. Ha valakinek joga van az "emberi méltósághoz" az viselkedjen is ember módjára.

2013. febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
6%

Lássuk csak mivel is állunk szemben:


A cigány nép történelmének ledegradálása, puszta információhiány miatt:


"Nem vágytam rá, egyetemen nem tanították ezt. Azt sem tudtam miről van szó, meg hát végülis nagy történelmük nincs, egy órán belül össze lehetne foglalni"


Már ilyet sem tesz egy igazi pedagógus, de ezért még nem vágtam volna ki, lrgflejebb felfüggesztettem volna.


Engem a gyerekek verése háborít fel leginkább.


"Hogy párszor, csak hát félek én is megütni, mert nehogy a csigolyája eltörjön. Félnék, csak hát sokszor nem tudsz mit csinálni, ki nem küldheted óráról, térdepeltetni eszedbe ne jusson, igazgató nem engedi, jó, néha muszáj. Olyan, hogy egyes, vagy szaktárgyi figyelmeztető, az abszolút nem használ, tehát csak a fizikai erőszak. Azért párszor nekem kellett, és utána már helyrerázódott a dolog"


Saját bevallása szerint aggódott hogy a gyerekek csigolyatörés miatt eltörik. Mint tudjuk a csigolyák a gerinc csontos alkotórészei. Amire nem jellemző, hogy olyan könnyen törik ,általában súlyos autóbalesetek után illetve, amikor többen kishíján halálravernek valakit mondják fel a szolgálatot. Esetleg a nyugdíjasoknál hosszú évek alatt,a csontritkulás következtében. Vagyis, ha maga a tanár közölte (feltehetőleg) illuminált állapotban, hogy reális esélylét látta ennek. Igencsak érdekelne mit csinált azokkal a szerencsétlen kölykökkel, hogy ennyire aggódnia kellett a testi éppségük maitt.


Az biztos, hogy nem csak egy-két atyai pofon csttant el, hanem ennél sokkal brutálisabban bántalamazta a gyerekeket. Erre bármilyen primitívek és ostobák nem szolgáltak rá, nincs mentség a tettére. Bőven megérdemli amit kap.


Az meg sokat elárul a "harmadik" utasokról, hogy megvédik ezt a szörnyeteget, pusztán azért mert utálja a helyi cigányokat.

2013. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!