Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » HA zsidót mondok rasszista...

HA zsidót mondok rasszista vagyok, de akkor hogy kell mondani?

Figyelt kérdés

MEgszeretnék felelni a rendszernek, a magyar politikának, meg hogy erről az oldalról ne dobjanak ki. Jó útra térni, és nem tudom hogy milyen szót használhatnék, ami rendben van.


A cigány helyett a Roma szót használom, vagy pl. etnikai fordulat (cigánykerék).


Na de ez a bizonyos ZS. betűs szó helyett mit használjak?


2013. febr. 8. 22:32
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

"Ezt ténylg komolyan is gondoltad, vagy csak ennyire nem tudtál már mit írni?..."


Angyalom, csak felhívtam a figyelmet a helyzet abszurditására. Tudod, irónia stb...

Ha kérdésed van, tedd fel Rónai Egonnak.

2013. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

""Ezt ténylg komolyan is gondoltad, vagy csak ennyire nem tudtál már mit írni?..."


Angyalom, csak felhívtam a figyelmet a helyzet abszurditására. Tudod, irónia stb...

Ha kérdésed van, tedd fel Rónai Egonnak."


Egészen pontosan mi is ebben az "irónia", cukorfalat?


Rónai Egontól meg ugyan miért is kéne megkérdeznem, hogy ugyan miért is hívja az izraeli válogatottat izraeli válogatottnak, a játékosait meg izraeli játékosnak??


Mert aki ebben értelmet lát, az igazán felhomályosíthatna engem is...

2013. febr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
10%

Izrael az ország neve, nem a népé. A nép neve: zsidó.


Ezt kéne mondania: zsidó játékosok, zsidó csapat.

Inkább mond egy hosszabb, négy szótagú szót azért, hogy elkerülje a zsidó szó használatát. Működik a belső cenzúra. Mert nem szabad nevén nevezni a dolgokat. Ez Magyarország, 2013.


Szerintem elég könnyen felfogható különösebb magyarázat nélkül is.

2013. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
az orszàguk kapta a nèpröl a nevèt , mivel a nèp izraelita mèg Krisztus elõtt igy hivtàk õket, az elõtt meg hèbereknek, ugyhogy hiteles az izaelita kifejezès,nèzz utànna a dolgoknak mielõtt helytelen vàlaszt adnàl
2013. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
0%

Milyen érdekes...

Egyes népek "elhasználják", "elamortizálják" a megnevezésüket szolgáló szavakat.

Aztán újat kell használni, mert a régi szó negatív tartalommal bír.


Pl.

Oláh (vlach) -> Román

Cigány (gipsy)-> Roma

Zsidó (jude) -> Izraeli


Nem az a megoldás ha 100 évente új névvel állnak elő, hanem ha az európai szellemiséggel ellentétes viselkedésüket levetkőzik végre. Mert ha nem, akkor hamar "elkopik" az új megnevezés is, és aztán megint lehet újat kitalálni.

2013. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
10%

A forma változik a tartalom marad.


Kb. mint a homoszexualitással. Negatív a társadalmi megítélése, ezért húszévente megváltoztatják.

2013. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
7%
Biboldó
2013. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

"az orszàguk kapta a nèpröl a nevèt , mivel a nèp izraelita mèg Krisztus elõtt igy hivtàk õket, az elõtt meg hèbereknek, ugyhogy hiteles az izaelita kifejezès,nèzz utànna a dolgoknak mielõtt helytelen vàlaszt adnàl"



Szerintem te sem igazán tudod hogy miről írsz, mert nem felel meg a valóságnak.

[link]

2013. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
89%

"Izrael az ország neve, nem a népé. A nép neve: zsidó. "


Izrael az ország neve, az azt alkotoó nemzetet meg ennek megfelelően úgy hívják, hogy izraeli. Az meg nem egyenlő azzal, hogy zsidó, hiszen hogy mást ne mondja, az izraeli állampolgárok vagy ötöde nem az, ahogyan vannak nem izraeli zsidók is.


Ezek szerint te ezt tényleg komoylan is gondoltad...

Amire nehéz szavakat találni... mert a szimplán ostoba barom tényleg nem írja le már ezt a helyzetet.

2013. febr. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasgatom ezeket a kommenteket, kezdem megérteni, hogy miért tart Magyarország ott, ahol tart. Ilyen emberekkel nem lehet országot épiteni, fejleszteni.
2013. febr. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!