Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha mindenki tudja, hogy...

Ha mindenki tudja, hogy hogyan kellene felvirágoztatni Magyarországot, akkor mi vezetett idáig és miért nem teszünk a mostani állapotok ellen?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy furcsa kérdés, de még eléggé fiatal vagyok, nem nagyon értek a politikához. De! Ha nem politikus emberek is tisztában vannak ezekkel a dolgokkal, akkor a politikusok miért nem teszik, ami jó lenne(és ide mindenkit értek, szidnak mindenkit, senki sem jó)? Elvileg Magyarországért politizálnak. Nem érdekük az ország jóléte? Ha valóban nem az ország jóléte a céljuk, akkor az önös érdekek mellett van valami? Nem vitát szeretnék és egymás véleményének a kritizálását, hanem saját véleményeket. Hálás lennék leírnátok, ki melyik oldallal szimpatizál jobban. Köszönöm.
2013. febr. 18. 01:30
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Magyarországon mindenki ért a politikához, a gazdasághoz és a focihoz. Főleg kétdeci után a kocsmában, vagy két sör után a tévé előtt a fotelban.
2013. febr. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

"Magyarországon mindenki ért a politikához, a gazdasághoz és a focihoz. Főleg kétdeci után a kocsmában, vagy két sör után a tévé előtt a fotelban."


A politikához arcbőr kell, ez igaz hogy sokaknak nincs meg.

A gazdaságot rendbe tenni meg ismeretek, ez sem biztos.

A focit meg hagyjuk.


De!!


Nem igaz az hogy ha az arcbőrvastagság ha a megfelelő célokra van használva, ha egy átlagos tudás mellett ott van a közjó (nem a saját érdek) Akkor nem lehetne ennél sokkal többet kihozni ebből az országból.


Az elmúlt 22 évben a politikusaink az arcbőrüket és a tudásukat is csak egy célnak, a saját céljaiknak az elérésére használták. Azok pedig a természetüknél fogva sem estek egybe a társadalom, az ország érdekeivel.

2013. febr. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy úgy kell elképzelni a lélektanát, hogy politikus vagyok -mindig is az voltam- megmagyarázom magamnak hogy az én elveim a legjobbak, és ezért kis törvénytelenség erkölcstelenség is belefér, meg a másik is úgyis csinálja aztán lépésenként egyre több és több- mert úgye ha én maradok hatalmon akkor majd rendbe teszek mindent de addig is meg kell szerezni és ezért semmi sem drága. Nos a végére meg már csak kívülről azt látod hogy a vélt igazáért csak a saját hatalmát építi és nem az ország jólétét. Így lesz egy fiatal forradalmár titánból Ovi egy színét vesztett puffadt népvezér. Pont olyan ami ellen 89-ben küzdött!?
2013. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak abban vagyok bizonytalan, hogy 89-ben tényleg az ellen küzdött-e. Nem vagyok meggyőződve.


Itt (is) érvényesül Parkinson törvénye. Minél kevésbé értünk hozzá, annál többet és főleg hangosabban beszélünk róla. A tárgyi tudás nem korlátoz a fogalmazásban, ha nincs. Viszont a hiánya önteltebbé tesz.


Vannak többen is azért, akik tudják, mit kell tenni a fejlődéshez. De a tudás kevés, kell hozzá először akarat, azután lehetőség. Ez utóbbi nincs. Részben azért, mert a politika érdeki mások és máshogy érvényesülnek, nagyobbrészt meg azért, mert a fejlődés elérése a lakosság akarásán és munkáján múlik. A lakosságot a hozzáértők irányítanák, de ha az nem hagyja ezt, akkor a fejlődés nem fog megvalósulni. Annak legjobb módja, hogy a lakosság ne akarja, az ellentétek szítása, a hazudozás, átverés. Egy idő után senki nem hisz senkinek, minden javaslatban a sandaságot keresik, így megvalósul, hogy hátrafelé menjünk. Aki ugyanis jó javaslatot ad, a harmadik visszautasítás (sőt kinevetés) után úgy fog dönteni, hogy az ötleteit saját maga számára hasznosítja. És a fejlődés helyett lesz gazdasági olló kinyílása. Ami amúgy is történik a lopás, csalás eszközeivel.

2013. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!