Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Focidrukkerek, a továbbtanulók...

Focidrukkerek, a továbbtanulók ellen?

Figyelt kérdés
Láttátok tegnap a híradóban? Nekem nagyon rossz érzésem lett ezzel kapcsolatban. Nagyon kifog éleződni a diplomások és akik azt akarják és azok akik ezek ellen vannak. Még fenyegetőzések is voltak. Eddig fű alatt volt a lenézés a munkanélküli diplomásokról, de hogy még ki is mondta valamelyik, hogy londonban a mekiben halljanak éhen azért ez már nagyon egyoldalú nézése a dolgoknak, attól, hogy van aki ott kap kint állást. Nem értem, hogy a kettő hogy függ egyből össze. Ti mit szóltok ehhez? Biztos, hogy erre van szüksége az országnak, hogy még egymást is öljük?
2013. febr. 14. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
Nem minden diplomás képzés kerül egy millába az államnak amúgy sem, de ez nincs is kiemelve a híradókban sem. Akik orvosok kimennek azok amúgy sem mekibe mennek ki hanem kórházba dolgozni. Szóval ezek keverik a szezont a fazonnal azért, mert valaki merte mondani a 10 milliárdból épülő focicsarnokot. Hát ebből aztán tényleg meg lehet élni majd. Ők ebbe miért nem gondolnak bele?
2013. febr. 14. 09:24
 2/62 anonim ***** válasza:
90%

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez szándékos.

Az "Oszd meg, és uralkodj" régi, de jól bevállt taktika.

Nagy bajok vannak embben az országban, a legtöbb ember meg hunyorogva néz, így alig látja.

Nekem és a férjemnek két szakmánk van, de nem kell senkinek.

A férjemet felvették volna pékségbe, viszont minimábérből halnánk éhen.

Úgyhogy egy multinál dolgozik három műszakban 120ért, én meg kismamaként nem kellek sehová. Van ahol kerek perec kijelentik, hogy a gyerek miatt nem kellek, van ahol tapasztalatra fogják, és van ahol azt ígérik visszahívnak.

2013. febr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ez egy komoly probléma. Most komolyan azt várják, hogy az ember tanuljon, legyen Magyarországon orvos/mérnök/tanár/akármi ami diplomát igényel, hogy utána ennyire le legyen nézve. Mert nem igazán jó fizetés egy dolog, de hogy az emberhez így állnak hozzá...
2013. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Hát igen de érted. Most tényleg ha nincs semmi akkor ezt most ezeknek igazolni kell, hogy nézzétek meg, tényleg nem tudunk elhelyezkedni? Tehát érted. Ha aki több évig tanul, stb, az ha itthol nem talál melót miért nem döntheti el, hogy nem akar hetven ezerért robotolni és inkább kimegy külföldre. Tehát teljesen értelmetlen ez az egész.
2013. febr. 14. 09:31
 5/62 anonim ***** válasza:
100%

Elterelés, nem egyedülálló húzás.


A stadionokról pedig annyit, hogy akár aranypáholyba is ültethetnének ha rossz meccs van, két jó csapatot viszont állva is végignéznék nő létemre.

2013. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:
De azt nem értem hogy lehet összehasonlítani egy továbbtanulási lehetőséget egy stadionnal abból a szempontból, ahogy a drukkerek teszik. Jó, van aki tényleg nem veszi hasznát amit megszerez, de sokszor nem az ő hibája, és sokszor mire végez az ember addigra nincs szükség olyan végzettségüekre. Ezt előre öt évre nem lehet kiszámítani sajnos. De az a csávó is aki hogy tett a tv-ben, eldobom az agyam, hogy csak úgy kamerák ellenére mert így nyilatkozni.
2013. febr. 14. 09:35
 7/62 anonim ***** válasza:
38%
A drukker nem azt mondta,hogy a diplomások kint mekibe akarnak dolgozni. Legalább figyelnél.. Azt mondta, hogy ítthon az állam pénzén akarnak tanulni, azért hogy aztán kint dolgozzanak. Erre kívánta nekik a drukker, hogy akkor egy mekibe mosogatás mellett haljanak éhen. Le lehet pontozni..de igaza van. Mit látsz a mai fiatalokon? Dolgozni lusta inkább ül a suliba.. Vagy otthon. Véletlen se kéne csinálni semmit.. Arról nem is beszélve, hogy a nagyrészét nem érinti a dolog de játszák a nagy forradalmárt. Undorító és szánalmas.
2013. febr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
43%

A fidesz nem először használja fel a focihuligánokat a véleménye érvényesítésére, gondoljunk csak 2006-ra, ahol az ilyen csőcselék miatt végződött az egész zavargásban.


Amúgy ennek az egész röghöz kötésnek ki lehetne húzni a méregfogát ha a kormány garantálna munkahelyet az egyetemistáknak diploma után, diplomás minimálbérért. Mert most ha maradnak akkor milyen opcióik vannak? Mehetnek közmunkára árkot kaparni 47 ezerért. És tegyük hozzá hogy ez esetben jobban jár az állam ha külföldre mennek mert egy közmunkás foglalkoztatása 150 ezer forint, tehát nem kis összeget buknak rajtuk.

2013. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le. Gondolod, hogy az a srác, így értette? Szerintem nem. Lehet sokan ezt csinálják, hogy húzzák az időt, volt haverom is aki még diákhitelt is felvett és abbahagyta, utána meg nyögte a törlesztést. De ezt akarom mondani, hogy, nem mindenki ezért tanul tovább. és itt álltalánosítva van. Ha már nem talál munkát, akkor direkt ezért is végezte el, hogy úgyis kimegy, meg lustaságból, hogy addig se kelljen dolgoznia? Szerintem ez nagyon egyoldalú.
2013. febr. 14. 09:52
 10/62 anonim ***** válasza:
100%
Már nem érint a tovább tanulás, a gyerekeimet még nem érinti sokáig. Szükség van átszervezésre, azt aláírom. A gond az, hogy nem csak az egyetemeket, képzéseket kellene megreformálni, hanem az egész országot úgy ahogy van. A szakmunkásnak ugyanúgy úgy nincs állása, mint egy diplomásnak. A szakmunkás képzések működéséről meg ne is beszéljünk. Az a baj, hogy minden szülő, fiatal abban látja a lehetőséget, hogy a gyerekének, saját magának az az egyetlen esélye elérni valamit, ha van egy diplomája. Ez valóban nem elég, de normális ha megijednek, hogy nem lesz ennyi lehetőség sem az életükben, ugyanúgy gürcölni fognak évek múlva ők is, mint akik most teszik. Egyébként nem hiszem, hogy nagyobb pénzkidobás beléjük invesztálni a pénzt, mint stadionokba. Fogalmam sincs miért ez a nagy foci őrület. Még mindig valószínűbb, hogy egy diplomásba vetett pénz megtérül, mint az, hogy a magyar foci majd attól felvirágzik, külföldről jönnek majd szurkolók, akik fellendítik az országot, csak azért mert egy szép stadionba ülhetnek. Én még nem láttam drukkert aki így gondolkodna. Az ország esik darabjaira, gyakorlatilag mindenhová kellene pénz, és mindenhol ezerszer jobban megérné a befektetés az embereknek.
2013. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!