Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnaiék bevezetnék az általán...

Bajnaiék bevezetnék az általános, országos ingatlanadót?

Figyelt kérdés

Tegnap ismertették a gazdasági programjukat, de a híradások erről a nüanszról nem szóltak. Nem tudom, volt-e róla szó, vagy ha nem is volt, attól még bevezethetik.


Számomra azért fontos ez a kérdés, mert én ettől tenném függővé, hogy rájuk szavazok-e. Persze, hülyék lennének előre elárulni, de hátha valakinek van erről véleménye vagy ismerete.



2013. febr. 19. 15:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

"Gyurcsányék akarták"


Csak emlékeztetnélek, Bajnai Gordon Gyurcsány minisztere volt 2007ben (A Magyar Köztársaság önkormányzati és területfejlesztési minisztere). Elsőnek abban tevékenykedett, hogy az önkormányzatoknak adták az iskolákat és egyéb közintézményeket, majd abban segített, hogy ehhez ne kapjanak megfelelő forrásokat. Így bezárásokat, áttétesen a fidezs vezette önkormányzatok hajtották végre és nem a kormány ...

De ha még így se volt elég pénze az önkormányzatnak, Bajnai kidolgozta a Önkormányzatok deviza hitelezését!


Itt engedjétek meg, hogy megemlítsem az öszödi beszéd pont az önkormányzati választások előtt szivárgott ki és azóta már többször bebizonyosodott, hogy belső (mszp) érdek volt a kiszivárogtatás mögött( hogy elbukják az önkormányzati választásokat és terhek egy részét fideszes, tapasztalatlan város vezetőkre hárítsák)


Miután a 2007 adatokból már lehetett látni, hogy összeomlás fenyeget, ekkor az szdsz magára is hagyta az mszpt (kiszállt a kormányzásból) ekkor került Bajnai gazdasági miniszteri székbe (A Magyar Köztársaság nemzeti fejlesztési és gazdasági minisztere). .. ahol igazából egy feladata volt, hogy nyugtassa a tömegeket, hogy a válság nem ér el Magyarországra ...

Tévedett, bár egy első éves közgazdász is tudja, ha adósságunk fele devizában van akkor bármilyen szél felboríthat minket ...

Ezután nevezték ki Bajnait a szakértői kormány élére!


Gratulálok Magyarország...

2013. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Kérdező! Itt Budapesten 15 éve fizetek ingatlanadót, idén jól megemelték. És Bajnaiék nem tudnának olyan törvényt hozni, ami van. Legfeljebb módosítani. Ugyanis - talán fél éve - alkották meg az ingatlanadó törvényt, amelyben az önkormányzatok hatáskörébe helyezték. Azt hiszem a csepeli polgármester nyilatkozta utána, hogy ők nem tartják be a törvényt, mert lázadás lenne a vége, a lakosság nem tud fizetni. Talán később. A mi polgármesterünk közölte, hogy neki szerencsére nincs gondja, mert (nem fideszes) elődei már megtették.
2013. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

""Ugyanis - talán fél éve - alkották meg az ingatlanadó törvényt, amelyben az""


Mikor alkoták meg a törvényt???


[link]



2009 junius 29-én ki volt hatalmon?

2013. febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Dick Esmen ***** válasza:
Bokros talán megoldaná.Talán...nem tudom,nekem valahogy már ő is csak egy hitelét vesztett politikus.
2013. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%
Sok sötét birkát, fizessetek ti újabb adót, b@ssza meg, már így is a pénzed 70%-a a roh@dt államhoz megy, és mi kell még? Persze, hogy adózni azután a házad után, ami után vagy 50x adóztál, mikor megvetted az építőanyagot, mikor a munkásokat kifizetted, és amikor befizetted a r@hedli rezsit utána. Ráadásul hogy a fenébe fizetnék bármit is, amikor a roh@dék bank elviszi apám fizetésének a felét törlesztőre....
2013. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
12: Két különböző dologról beszélünk. Ahogy írtam is, azt tudom, hogy helyi adóként van ingatlanadó, de azt az én kerületemben nem vetették ki, az csak egy lehetőség. De Bajnai annak idején országos, mindenkire kiterjedő ingatlanadót akart, nem helyi adóként.
2013. febr. 19. 19:09
 17/23 anonim ***** válasza:
59%
Bajnaiék a padlás söprést is bevezetnék, ha rajtuk múlna.
2013. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
70%
Viktorék meg lenyúlnák a magánnyugdíj vagyonodat! Ja bocs, azt már megtették.
2013. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Hát igen, padlássöprésben Orbánék is erősek.
2013. febr. 19. 20:07
 20/23 Komplikato ***** válasza:
59%

Kedves kérdező, mi itt ország közepén 91 óta fizetünk ingatlan adót. tehát senki nem vezeti be vagy nem vezeti be, mert azóta van! De az önkormányzatok vagy fizettetik vagy nem és a mértékét is meghatározzák egy bizonyos szinten belül.


Ha nem rémlene egy Rogán Antal nevű úriember ezt a szintet akarta még 2 éve felemelni a sokszorosára. tehát a maximum plafon értékét. Na most ha nincs ingatlan adó, akkor mit akart felemelni és mi mit fizetünk? Ha meg van akkor ki vezetné be???

2013. febr. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!