Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb egy igazi vezér?

Nem lenne jobb egy igazi vezér?

Figyelt kérdés

Nem ilyen Kádár , Szálasi féle ,külföldi fenekeket nyaldosó bábukra gondolok , hanem egy valódi vezérre.


Széchenyi István , ellenezte a többpártrendszert mivel megosztja , ellehetetleníti a nemzeti egységet , mesterségesen megosztja a tömeget.

Széchenyi megjósolta, hogy Európa veszte a pártosodás lesz.

Maga Széchenyi is pályázott a Magyarország vezére posztra


Valamennyire igaza is van , egy puha , diktatórikusabb rendszerben könnyebb fejlődni , könnyebb megoldani a demográfiai gondjait a népnek és más dolgokat is.


Egy hazafias , nacionalista de mégis gazdaságilag toppon levő vezér kellene aki csak a magyarok érdekét nézi és nem foglalkozik azzal hogy más mit mond.



2013. febr. 21. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy igazi vezér az mindig jól jön.
2013. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

De, de ilyen soha nem lesz!

úgyis mindegyik csak a hatalomért és a pénzért csinálja. Ez már bevált magyar szokás. Egyiket sem érdekli, mi van az emberekkel. Először a saját zsebüket tömik meg, majd talán azután foglalkoznak vele.

Szerintem erre alkalmas ember nincs a politikában.

2013. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Jeleneleg nem. Ugyanis hadseregünk 0, miközben a bankrendszer abszolút külföldi befolyás alatt, a gyárakat módszeresen leépítették, nincs semmink, gyakorlatilag egy gyarmat vagyunk, aki ha akarna se tudna lázadni, egyszerűen azt a vezért kilövik "véletlenül" betévedt izreli vadászgépekkel ha sok vizet zavar és annyi volt... Az egyetlen esélyünk leginkább kitartani, amíg esélyünk lesz változtatni (magyarul háború lesz).
2013. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Aztán a magyarok egyik fele támogatni fogja a másik ellenezni majd egymásnak esnek a jól ismert kisebbség meg élösködik tovább illetve kihasználja az ellentéteket.Azt hiszem a kérdezö egy Putyin féle diktaturára gondol vagy mégse ? Létezik ilyen jelenleg valahol?
2013. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

<------------------------------------------------------>

na ekkora egyenesben szarom le

2013. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ConnectCare ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Szerintem egy olyan igazi vezér, amilyenre te szerintem gondolsz nem lenne jó. Igazi vezér nem csak diktatórikus vezető lehet, demokratikusan megválasztott vezető is lehet nagyon jó. Gondolj pl. Margaret Thatcherre, aki nőként, választott vezetőként is nagy alakja a világtörténelemnek, abszolút hazafias vezető és igazi vezéregyéniség. Mégsem diktátor.


A diktatúra azért nem jó, mert az egész államot azért "találtuk ki", hogy növeljük a szabadságunkat. Ha ezt az állam pont elveszi, megette a fene az egészet (ha nem a bűnöző kényszerít, hanem állambácsi, nem jobb). És a diktatúra valakiket mindig kizárni, kirekesztene abból, hogy beleszólhasson a saját sorsát is érintő kérdésekbe. Ez azért nem lenne fair.


Ami szerintem inkább kellene, az a tudatos és a politikában is jártas nép, aki nem mint a plebs, szavaz össze-vissza, hanem elvei vannak, filozófiája van és ami így jó, számon kérhető vezetőket választ.


Egyébként ehhez még nacionalistának sem kell lennie, hiszen gondolhatja pl. úgy, hogy országa sorsa mondjuk az Unión belül van a legbiztosabb helyzetben. A lényeg, hogy amit tesz, azt a népéért tegye.

2013. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem kell egyetlen személy, mint vezér. jobban örülnék, ha egy csapat egyenrangú szakértő (pl. gazdasági, képzett szakember) vezetné az országot.

az a bajom a "vezér" dologgal, hogy elég nagy zsákbamacska egy kézben összpontosítani a dolgokat. annak a "vezérnek" akkor mindenhez, tényleg mindenhez kellene értenie, egyszerre. és ez szinte képtelenség.

2013. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

De lehetnének népszavazások , több mint ma , a nép beleszólhatna jobban a dolgokba.Például a vezér készít egy új alkotmányt majd ezt bemutatja népének és népszavazással megkérdezi a népét hogy akarja-e ezt.


Én kicsit olyan Putyinos , etatista rendszerre gondoltam nem Sztálini diktatúrára.

Putyinnak sikerült javítani az orosz demográfián is és folyamatosan dolgoznak rajta.

Oroszország a Szovjetunió után összecsuklott teljesen , csődbe ment , Putyin szinte a hamvakból építette újra.

És ma milyen?

Felhőkarcolók , üzleti negyed....stb Olyan katonai hatalmuk van mellyel ismét olyan félelmetesek mint a hidegháború idején.

Lehet Putyin cárnak képzeli magát de nem akar rosszat a népének.

2013. febr. 21. 21:42
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha Szent István ma élne, akkor Magyarország vezető ország lenne. De így a semminél is kisebb rá az esély.
2013. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

„A diktatúra azért nem jó, mert az egész államot azért "találtuk ki", hogy növeljük a szabadságunkat.”


Nekem például ez a fajta szabadság nem jön be.

2013. febr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!