Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A globalizmus milyen kihívások...

A globalizmus milyen kihívások elé állítja a gazdaságunkat, hogy lehetne belőle hasznunk?

Figyelt kérdés
Hagyjuk a kliséket, mert azt bárhonnan ellehet olvasni, de semmit nem mond. A tartalom érdekel a szavak mögött, néhány mondatban a kívánatos cselekményt, változást, irányokat stb!

2013. febr. 23. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Haszon: Exportpiacok nyílnak és több ismerete lehet az átlagembernek is a világról. Széleskörűbb eggyüttműködés más nemzetekkel.

Feladat: A saját kultúra és hagyományok megőrzése.


Remélem ez nem számított "klisésnek".

2013. febr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Haszon: Exportpiacok nyílnak és több ismerete lehet az átlagembernek is a világról. Széleskörűbb eggyüttműködés más nemzetekkel.


Ez fordítva is igaz, az az nem hiszem hogy előny lehetne.

Sajnos mi nem a magas hozzáadott értékek termelésében versenyzünk, hanem inkább az alacsonyban, az az nekünk lefelé áldozik!

2013. febr. 23. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ebből nekünk már nem egyhamar lesz hasznunk...

A kormányok legnagyobb hibája az volt, hogy nem védték a hazai piacokat a rendszerváltás után és a termelő cégek is csődbe mentek, így külső piacokra még eladni se tudsz mit.

A jelenlegi kormány politikája pedig a "hugyozzunk a széllel szemben"... aminek az lett a következménye, hogy nyakig állunk a húgyba, mert mind ránk verődik...

Ha hasznot akarnák, akkor azt nem úgy kellene kezdeni, hogy mindenkivel megutáltatjuk magunkat a melldöngetős politikával... ma nem elég a név egy piacra és nem elég jót termelni, mert ilyet még nagyon sokan tudnak... de mivel nekünk se természeti kincseink, se iparunk, se mezőgazdaságunk immáron nincs, vajon mit tudnánk profitálni... ha mi be akarnánk törni a piacra, csak ahogy Hofi is mondta, pajszerral tudnánk legfeljebb...

2013. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

"Ez fordítva is igaz, az az nem hiszem hogy előny lehetne."


Igen, mi is exportpiacok leszünk. Ami magyar és gagyi, annak hamar leáldozik, mert nem versenyképes a jobb külföldi termékekkel - el lehet gondolkozni rajta, hogy mennyire jó ez, szerintem inkább természetes, hogy a termelő rá van kényszerítve a jó minőségű és jó árú termékek/szolgáltatások készítésére. Én úgy vettem észre, hogy nekünk magyarokkal leginkább ezzel van bajunk és sokan tévesen ezt hívják "globalizmusnak", pedig az a normális, hogy a szolgáltató van a vevőért, nem pedig fordítva. Ez már persze mentalitás kérdése, hogy én szolgáltatóként megköszönöm a kuncsaftnak, hogy van aki engem választ, vagy elvárom a vevőtől, hogy örüljön, hogy egyáltalán megcsináltam neki amit kért. Ha nincs versenyen (sok a monopólium), az utóbbi könnyen kialakul és sajnos nem jó.

Tehát szerintem nekünk nem azért kell tennünk, hogy a külföldi ne jöjjön be - igenis jöjjön, finom a belga csoki, a cseh sör, a francia sajt, az olasz spagetti, a görög gyümölcs, satöbbi. Ami a mi feladatunk - kis gazdaságként - hogy a (nemzetközi/európai) piacnak legyenek olyan szegmensei, amiben a magyar termékek piacvezetőek és ha lehet, ezt a kört bővítsük. Csináljunk újra minőségi magyar borokat (a mai színvonal csapnivaló, egy-két borászattól eltekintve), szalámit (van ahol nem csak a 20deka párizsira van igény), meg akármit amiben mi magyarok jók tudunk lenni (van hozzá szakértelem) és ne azt erőltessük, ami nem megy. Így csak előnyt lehet a globalizmus gazdasági oldala.

2013. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!