Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti melyik pártra szavaznátok...

Ti melyik pártra szavaznátok és miért?

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 16:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%

JOBBIK!


És hogy miért?

A Fideszt már megtapasztaltuk. Csak a baj van velük.

Mszp: Elég volt belőlük örökre!

DK: Gyurcsótányból is elegem van, attól hogy másik pártja van, még nem lett jobb ember.

Együtt 2014: Ők még gyakoroljanak. Van rá legalább 5 évük.

LMP: gyenge.


A Jobbikban legjobban az tetszik, hogy az érdekli a magyar nép! Nem úgy, mint más baloldali pártokat. Ha valahol baj van, már itt is vannak. Közvetlenek az emberekel (nem is csodálom, mert nem hazudnak össze-vissza). Közbiztonság, munkahely, SZEBB JÖVŐ!!!

2013. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

LMP.


Fidesz: 1-2 kivételtől eltekintve koncepciótlan, dilettáns jogszabályokat alkotnak, elborult, gyakorlatiatlan elvek mentén. A saját álomvilágukban élnek.


MSzP-DK-Együtt 2014-ahogymégelnevezikmagukat: Bizonyították, hogy a kommunikációjuk köszönőviszonyban sincs azzal, amit csinálnak. Náluk a "hatalom célja maga a hatalom", bármit megígérnek érte, bármilyen szerepbe belebújnak, ha kell, az átlag politikusoknál is igyekeznek jobban idomulni a hallgatóság igényeihez, hogy aztán semmit ne valósítsanak meg belőle.


Jobbik: Igazából talán a másik jó döntés lehetne, ha nem törnének elő belőlük néha komolyan nem vehető gondolatok (pl.: a demokrácia rossz - minden jobbikos sírva könyörögné vissza 1 hét után, ha vége lenne...)


LMP: A Schiffer féle vonal bizonyította, hogy nem csapják be azokat, akik megválasztották reálpolitikai okokból. A jobbikhoz hasonlóan aktuális problémákkal foglalkoznak, de velük ellentétben inkább gondolkodnak, mint hogy trendi álmegoldásokat javasoljanak.

2013. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

A Jobbikra.


Mert elég volt az elmúlt 22 év pártjaiból, akik egymást váltogatva ülnek bele a langyos vízbe, és ott jól elvannak.


A Jobbikon látom, hogy érdekli, hogy mi lesz ezzel a lassan totálkár országból, és még mindig megpróbálják felsegíteni, fellendíteni. És igen, felvállalom, tetszik a hazaszeretetük, a nacionalizmusuk. Szerintem Horthy óta az ország nem hallott ilyet: ,,Fiam, Te magyar vagy, magyarnak születtél és ettől szebb dolog veled a világon nem történhet!" Ezt Vona mondta. És tudom, hogy ennyivel nem lehet megoldani az ország helyzetét, de ott van a 88 oldalas programjuk, el lehet olvasni.

2013. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
44%

"A Jobbiknak nincs megvalósítható gazdasági programja. "


Egyedül csak nekik van. Mi a Fidesz gazdasági programja a szegények sarcolásán és a gazdagok támogatásán kívül?

Mi az MSZP gazdasági programja a hitelből osztogatáson kívül?

Mi Bajnaiék gazdasági programja az államkassza privatizálásán kívül?

Mi az LMP gazdasági programja a homárkodás legalizálásán kívül?

2013. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

Jobbik. Ez hosszú lesz, megpróbálom leírni. Én mindig is jobboldali voltam, hogy miért, azt nem tudom, de az voltam. A baloldalt sosem szerettem, talán volt egy időszak az életemben, amikor közel állt hozzám, de nem az MSZP-féle baloldal, hanem a baloldaliság eszménye. De ez csak rövid átmenet volt, és a magánéletem, illetve hát nem utolsósorban magának az MSZP-nek a politikája kiölte belőlem. Hozzá kell tegyem, ha valakit az MSZP fordított el a baloldaltól, azt meg tudom érteni.

A haza iránt érzett szeretet miatt lettem végül is jobboldali, és mivel akkor a Fidesz volt a legnagyobb, és az egyetlen jobboldali párt, így logikus volt, hogy mellé álltam. Sokáig kitartottam mellettük, és nem volt kérdés, kire szavazzak 2010-ben. Bíztam is bennük, és realitást is láttam, abban amit mondtak. Utána is kitartottam mellettük jó darabig. Most mondhatnám, jött a hidegzuhany, de a valóság az, hogy csak lassan ábrándultam ki belőlük. Nem volt egy gyors átmenet, amikor kormánypártiból kormányellenes lettem, de mégis, fokozatosan ez történt.

Persze maradt egy kérdés, hogy ha nem Fidesz-párti vagyok, akkor mégis hová tartozom? Asszem, a dolog adta magát. A baloldali pártok eleve ki voltak zárva. És jobboldali voltam, még mindig az vagyok, és hát ott a Fidesz után a Jobbik volt a második legerősebb párt. Így lassan inkább ők lettek nekem szimpatikusak. Persze ennek ellenére továbbra is bíztam a kormányban, reméltem, hogy ha nem is egyből, de eljön a növekedés. De nem jött el. Most bő egy évvel a választások előtt már látom, hogy a Fidesztől végképp nem lehet semmit várni. Így azt mondom, a Jobbikra fogok szavazni. Más lehetőséget nemigen látok.

2013. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%

Jobbikra, ahogy legutóbb is tettem, magam is nemzeti érzelmű vagyok.

Az MSZP-ből és egyéb cimboráiból szerintem túl sok is volt, több bizalmat nem szabad megszavazni egy kommunista utódpártnak.

A Fidesz meg valószínűleg úgyis nyer megint, hacsak nem nézik be totálisan a hátralevő időt. Meg igazából többet vártam tőlük eddig is.

A Jobbikkal értek a legjobban egyet, bár velük sem mindenben, viszont olyan párt meg úgysem lesz, akik nekem 100%-osak. Továbbá a Jobbik itt nálunk helyi szinten is sokmindent tesz, tényleg lehet is velük beszélni, ha valamit akarok (legalább is itt a helyi képviselőknél ez a tapasztalatom).

2013. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
36%

Jelenleg a magyar politikai életben egy megfelelő párt sincs.


Fidesz leszerepelt, nálam legalábbis.


MSZP gólyafos a levegőben-tele 20 éve politizáló emberekkel.


Együtt 2014= Gyenge. Egy megbukott kormány, válságkezelő emberével az élén.


LMP mehet a kukában. Az eddigi munkájuk elfér egy szatyorban.

2013. febr. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Dudok Andrásné ***** válasza:
49%
Még nem tudom,de a fidesznek akkor sem hittem és milyen jól tettem!Aki valóságos munkalahetőséget adna az embereknek és a segélyeket elvenné azoktól, akik meg sem próbálnak munkát fogni.Tanulhatnánk KANADÁTÓL!!Rájöttek, ha a magyarokat hazapaterolják nekik több marad!Mi meg!!!!!
2013. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%
egyikre sem
2013. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
50%
PM
2013. márc. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!