Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már kieszelnek mindenféle...

Ha már kieszelnek mindenféle új adókat, hogy lehet az, hogy pont a gazdagoknak nincs luxusadó?

Figyelt kérdés
Így nem arányos a közteherviselés,mert a gazdag könnyen találhat kiskapukat,trükköket adócsaláshoz,ezen kívül a sokból könnyen adózik 16%-ot ha esetleg becsületesen bevallana.A kisember semmi alól nem bújhat ki,viszont az amúgy is soha semmire nem elég kis rabszolgapénzből nagy érvágás a 16% is.Egyes helyeken a közmunkások és szoc segélyesek,állítólag már kutyakaján élnek,míg egyesek páncélozott terepjárókkal furikáznak és jakuzzis palotákban éldegélnek!
2013. febr. 27. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Következtetés: vezessük be a kommunizmust, újra.

A mostani kormányért nem rajongok, de az egykulcsos adó egy tisztességes dolog. Nem teljesen értem, mi nem arányos az egykulcsos rendszerben? Az a lehető legarányosabb, mindenki ugyanannyi százalékot fizet, és a gazdag még így többet adózik. Annak semmi értelme, hogy kijelentjük, hogy van egy szint, ami legyen elégséges mindenkinek, és afölött brutális büntetőadókat vezetünk be, mert csak adóelkerüléshez vezet, arról nem is beszélve, hogy a valóban tehetséges emberek, és sikeres vállalkozások elhagyják az országot.

Azt sem teljesen értem, hogy mi a baj a vagyoni különbségekkel. Vegyük el a "jakuzzis" személy pénzét, és osszuk szét a szegények között? Akkor mi oka lenne a "jakuzzisnak" arra, hogy dolgozzon?

2013. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Úgy, hogy az anyagi- és szavazóbázis a felső félmilliós nagyon jól kereső népréteg a Fidesznek.
2013. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Shai-Hulud ***** válasza:
68%

A progresszív adórendszer éppen ezt valósította meg - és a Fidesz ezt törölte el.

Nem mindenkinek célja, hogy a tehetősek több terhet viseljenek, mint a szegényebbek.

A következő választáson te is szavazhatsz, hogy mit is szeretnél.

2013. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1, Nem azt mondom,hogy osszuk szét a szegények közt a gazdag pénzét.Azt mondom szolidárisabb és igazságosabb közteherviselésre lenne szükség,akkor,amikor a társadalmi olló elviselhetetlenül nagyra nyílt a középréteg (van itthon ilyen még? egyre kisebb ez),és a luxusban élők közt.Azt kérded mi motiválná a gazdagot munkára,ha elvesszük luxus javait? Én azt kérdem: Mi motiválja a közmunkást,vagy a multinál szalag mellett robotolót,ha munkával,és anélkül sem tud lassan megélni?

A másik,hogy a gazdagnak többféle lehetősége van a vagyona külföldre mentésére,könyvelési trükkök,törvényi kiskapuk kihasználásával a 16%-ot sem a teljes profitja után fizeti,míg egy kisbérből élőnek az állam mindenére rálát,nincs mit titkolnia,így a kevésből biztos hogy elveszik a 16%-ot,sokkal nagyobb eséllyel,mint egy gazdag vállakozó esetében pl.Másrészt azért van az állami újraelosztás,hogy a társadalmi olló ne legyen túlságosan nagy szegények és gazdagok közt.Ha a szegény túl szegény az az egész országnak is rossz lesz,vissza fog esni a belső piaci fogyasztás,ez visszaüthet majd a gazdagra is hosszú távon,állami mértékben.A mértéktelen gazdagodás-szegényedés oka pedig szerintem az,hogy a munka alul van fizetve,a "szakemberek" pedig-állítólagos pótolhatatlanságuk okán-messze túlfizettetek egyes területeken.Nem azt mondom,hogy ne legyen különbség,de igazságtalan tízszer-hússzor akkora bért adni sokuknak mint egy fizikai munkásnak.A munkába fektetett energia ha nincs megfizetve,a "pótolhatatlanok" pedig 100-ososan is megvannak az eredményez olyan torz társadalmat amilyen ma van,nem csak itthon.A sógor-koma hivatalnoki lenyúló aparátusról nem is beszélve.

2013. febr. 27. 14:01
 5/11 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem miért kellene a gazdagoknak nagyobb terhet viselni, mint a szegényeknek.
2013. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Társadalmi,nemzeti szolidarításból.Hiszen a kisemberek tehertételeinél is gyakran hivatkoznak erre.Vagy ez csak üres szólam lenne,és ilyen nem létezik?
2013. febr. 27. 14:18
 7/11 A kérdező kommentje:
3-as Akik az előző érában voltak azokra nem szavaznék.Igaz a progresszív adózást támogatnám,de hiányoltam tőlük azt a következetes,érdekérvényesítésre,jogérvényesítésre való politikát,ami viszont a jobboldalban megvan.Még jó,hogy van egy év dönteni.
2013. febr. 27. 14:25
 8/11 A kérdező kommentje:
Mármint a nemzeti érdekérvényesítésre,jogérvényesítésre gondoltam.
2013. febr. 27. 14:30
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Mert a gazdagok hasznosak a társadalomnak míg a szegényekre csak ráfizetnek. Egyértelmű, hogy regresszív adózási rendszer kell ide, hogy a gazdaságot támogassák. Sajnálom, hogy a legtöbb sikeres ember is a Piac szempontjából értelmezhetetlen szolidaritásra hivatkozik !és megáll az egykulcsos adónál Pedig ennél sokkal jobb megoldások vannak!


Kevésbé sikeres embertársaink is rendszeresen rátelepednek olyan korlátozott forrású, bár ingyenes erőforrásokra, mint a tiszta levegő, napfény, árnyék, hűsítő esővíz, gyönyörű tájkép, szerelem, szex, Ők mint haszontalan egyedek, ugyanúgy igénybeveszik ezeket a szolgáltatásokat, mint én, viszont ezen erőforrások korlátozott kitermelési lehetősége miatt, a nem sikeres ember gyakorlatilag elveszi ezeket a sikeres emberektől az erőforrásokat. A társadalomnak a sikeres, munkahelyteremtő emberekre van szüksége, nem a lógósokra. Ezért a napfényt, a hűsítő esőt stb.. keményen megfizetetném ,azokkal akik egy adott szinten alul adóznak, mivel pocsékolják a Föld drága erőforrásait. Csak az olyan hasznos emberekre szabadna fordítani mint én. Mertha én netalán meghalok, mert a poharammal nem tudok egy kis esővizet felfogni, az látszani fog a GDP-n! Illetve jópár cikket lehoznak rólam az újságtól. Mígha egy átlagmunkás feldobja a talpát, az országot teljesen hidegen hagyja.


Így térjünk rá a nőkre. Mi az, hogy akármilyen selejtes proli egy általa INGYEN választott nővel élhet együtt és részesülhet az igencsak korlátozott nem materiális értékekben ráadásul tovább örökítheti (általában kizárólagosan) a selejtes génállományát. Pedig a világnak az olyan sikeres emberekre van szüksége mint én, de ha egy proli lecsapja a kezemről így egy rakat pénzt fog bukni a jövőben a kormányt, mert a feltehetőleg szintén sikeres és sokat adózó utódom nem született meg. A nőket is privatizálni kell! Megfelelő összeg ellenében meghatározott futamidővel, kialkudott szerződés megkötése. Természetesen a ha szolgáltatás minősége hibás, vagy a csatlakozó harmadik fél licenszelésénél, frissítésénél akadnak gondok akkor azonnali pénzvisszatérítést és modellcserét kérek. Ez így korrekt.


Rengeteg bevételt, hozna és az országot leginkább húzó csoportot is támogatná. A gazdasági növekedés és stabil költségvetés garantált.

2013. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

A gazdagok segítették Orbánt és bandáját hatalomra, ezért támogatja őket.

Az egykulcsos adó jó lenne egy olyan országban, ahol a minimálbér is magas. Magyarország sajnos nem ilyen, ezért ide többkulcsos adórendszer kell, azaz gazdagoknak magasabb adókulcs, az alacsonyabb keresetűeknek meg kisebb adóterhek. Így sokkal többen járnának jobban, mint amennyien rosszabbul, hiszen kevés a nagyon magas jövedelmű ember.

2013. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!