Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megoldaná Magyarországon a...

Megoldaná Magyarországon a gazdasági problémákat, ha az átlagemberek, akik keresetből élnek, magasabb fizetést kapnának?

Figyelt kérdés

Jelenleg úgy állunk, hogy nincs mibe befektetni Magyarországon, mert az embereknek nincs elég pénzük vásárolni. Ha tisztességes bért kapnának, akkor lenne vásárlóerejük és megindulhatna a termelés is a szükségletek kielégítésére.

Jelenleg úgy van, hogy aki gazdag, az folyamatosan további milliárdokat zsebel be, aztán maga alá teszi a pénzt és kotlik rajta, nem tudja mibe befektetni, mert úgy sem tudja eladni a termékeit az átlagembernek, aki a 70-100 ezres fizetéséből nem engedheti meg magának a fogyasztást.



2013. febr. 27. 23:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amit el kellene érni, az valóban a vállalkozások adóterheinek csökkentése. Jelenleg ami pénzt egy vállalkozás kifizet adó formájában, az rengeteg, alkalmazott esetén jó a duplája az adott bérnek. Teszem azt a kisvállalkozó felvenne maga mellé egy alkalmazottat, mert már nem bírja a munkát egyedül. A munkavállaló bére az ő hasznából menne le. Hiába adna neki 150ezres fizetést, ha állambácsi a felét leadóztatja. De ha mondjuk állambácsi nem 50%-ot vonna el, hanem csak 30-at, akkor nem 70-80ezret kapna kézhez a munkavállaló, hanem 100-110ezret. A munkaadó eldöntheti, hogy megadja neki a magasabb bért, vagy marad az eredeti, 70-80 ezres fizetésnél, és ezzel magának spórol meg 20-30 ezret (ökölszámokat mondtam!)

Ha úgy dönt, hogy marad a 70-80 ezer, akkor:

1. a saját termelékenységét tudja fokozni

2. munkahely teremtődött!


Ebből következik a nagyobb profit, több munkát tud elvállalni, ha esetlegesen a többi vállalkozó is így tesz, akkor már dolgoznia is van kinek, viszik a termékét/szolgáltatását, így később felvet esetleg mégegy alkalmazottat... Vagy éppen emelheti a munkabért (ami a magyar munkaadók hozzáállását tekintve igen ritka).


A bibi vele? Hogy a végtelenségig növekedni nem lehet, mert az erőforrások korlátozottak bizonyos szempontokból, előbb vagy utóbb összeomlásra ítéltetett a rendszer... Tehát ez csak ideiglenes megoldás.

2013. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"De nem fog felpörögni a gazdaság, ha a fizetéseket nem emeljük, ugyanis nincs miért befektetni és termelni, ha a megtermelt árut nem tudják megvenni az emberek, a létrejött szolgáltatásokat pedig nem tudják igénybe venni és így fizetni is érte."


Ácsi! Van olyan, hogy reáljövedelem és nettó jövedelem. Ti a nettó jövedelem növeléséről beszéltek, amibe a cégek beledöglenének jelen helyzetben. A reáljövedelmeket kellene növelni, amit 4%-kal csökkent. Tehát, az egykulcsos adó eltörlésével nőne a pénz a munkavállaló zsebében, amiből tudna vásárolni, de a munkaadó terhei sem növekednének. Ezt a kudarcot nem hajlandó beismerni a Fidesz. Azt várták, hogy majd a gazdagok pörgetik fel a gazdaságot és nem jött be, mint várható volt. Ha a gazdag keres 100 ezerrel többet nem fogja elkölteni, mint a szegény ha havi plusz 10 ezret- Az egykulcsos igazságos adózás, csak nem itt és nem most.

2013. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az a gond h megveszük a külföldi termékeket és a kisebb magyar márkákra rá sem nézünk vagy ha igen aktkoer sem vesszuk meg hanem meglátunk 1 masik kulfoldi jo marketinges márkát és azt választjuk meg alig vannak gyárak meg ha vannak is töbségük külfö
2013. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az elozo én voltam csak véletlenül rányomtam a válasz gombra. Szoval ott tartottam ha legtöbb cég külföldi és a termékek is azok és a pénz mind külföldre megy és a leggazd agabbak is külföldön lesznek és azt a pénzt amit mi megkeresünk a sajat országukban. költik el és ezzel a saját orszeguk gazdaságát novelve és ezért buzditok mindenkith válalkozzon adok én pénzt mert a gazdaság beinditásához pénz kell.
2013. júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én megvenném a magyart is, sőt inkább azt venném, ha olcsóbb lenne, mert valahogy jobban megbízom a hazaiban.Dehát sokszor drágább, mint a külföldi.

Vállalkozás, az az álmom!Csak az meg rizikós, mert ha nem sikerül (és erre van esély, mivel alig van valamire kereslet, itt is sorra zár be minden!)akkor még támogatásokat sem kapok ha befuccsol az üzlet, munkanélküli segélyt sem, semmit.El van ez intézve rendesen, hogy a hétköznapi halandó véletlenül se boldoguljon egy könnyen!

2013. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hajjaj, vállalkozás... 10 hónapja igyekszem, az 5000ft-os tőkémből vállalkozni, de nem jutok egyről a kettőre... Talán most, hogy beütött az isteni szikra...
2013. júl. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

én más szemszögből nézem

szerintem (lehet elcsépelt)de a kormány ambícióján kellene változtatni nem rövid távú pénzszerzés kellene hogy legyen a cél, hanem a hosszú távú befektetés.pl.:

- nem eladni a termelő egységeket külföldi kézbe, mert rövid távon igen ez nagy összeg bevételt jelent, de hosszú távon befelé termelné a pénzt az országba, nem kifelé - a külföldiek célja pedig általában a felvásárlással csupán a piacunk - vevőink megszerzése, utána általában be van zárva az egység és csak áll.

és van egy rakás munkanélküli, meg sorolhatnám az egyéb következményeit.

- nem kellene hiteleket felvenni, ezt még egy gyerek is tudja, hogy azzal csak hosszú távú mínuszt lehet produkálni, pláne, ha nem befektetési céllal lett felvéve a hitel, szóval csak viszi a pénzt, hozni semmit nem hoz (pl metroépítés, vagy autópálya) még ha egy termelő egységbe fektetnénk...de nem

- a felvett hitelek törlesztését nem a csórók pénzéből kellene megoldani, akiknek szavuk sem volt a hitelfelvételhez, meg eladósodáshoz. meg szigorítások, meg rokkantnyugdíj csökkentése meg egyéb hu de nagy gazdasági ötletek..

- elvileg a vállalkozókból él/t az ország a kormányunk nagy ötlete nem pénzt adni annak fellendítésére, hanem emelt szintű az adórendszer, talán a világon a 2. legszigorúbbak vagyunk, nem is tudom - ez is rövid távú pénzszerzési gondolkodás a kormány részéről, tudta az nagyon jól, hogy kemény adózással igen pénzhez jut, de hosszú távon kevesebb lesz a vállalkozó

- a kormány rövid távon gondolkodik. csak itt a baj. de miért is gondolkodna hosszú távon? miért lenne érdeke Magyarország gazdasági hovatartásának pozitív iránya?

Mondhatni érdekellentét van Magyarország és a kormányunk között, nem egy hajóban evezünk. csak arra nem sikerült eddig rájönnöm, hogy más államok kormánya viszont miért tesz a saját gazdasági helyzetükért. szóval mi miért vagyunk olyanok mint pl a rák, hogy a gazdatestet emésztjük fel - bocsi a csúnya hasonlatért - más államnak hogy van annyi esze, amennyi nekünk nincs?

2013. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

az érdekellentétet arra értettem, hogy Mo-nak hosszú távú pénzszerzés az érdeke, hogy álljon a saját lábán, ne hitelekre hagyatkozzon, a kormánynak meg rövidtávú (mert hát úgy sincs uralmon hosszú távon) - amivel a hosszú távú lehetőségeket lenullázza.

példa erre a termelőegységek eladása. most van pénz, mert eladtuk, aztán semmi, mert a termelés bevétele kifelé megy. de ha nem adná el, szépen eltartanánk magunkat, vagy még fel is lendülnénk.


és a nyugdíjt elveszi utána tőzsdén elbukja..ez is mi?



"egy laikus"

2013. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!