Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar gazdasági élet...

A magyar gazdasági élet vezetői miért csak a Corvinus Egyetemről kerülnek ki (akkoriban Marx Károly Egyetem)?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a jegybank elnökére, alelnökeire, NGM vezetőjére stb.


Ennyivel színvonalasabb képzést adna mint a többi gazdasági képzéssel foglalkozó felsőoktatási intézmény vagy csak az egyetem nagy múltú neve miatt kerülnek "könnyebben" az itt végzett emberek vezető pozícióba ?


2013. márc. 1. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
A kérdésre a válasz: KAPCSOLATOK. Ilyen egyszerű.
2013. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

A kapcsolat mellett azért ott van a szaktudás is. Amikor még MKE volt, akkor nem volt másik olyan egyetem, ami gazdasági képzésben olyan jó lett volna. Most már azért más a helyzet, mert ott a BME és a BGF is.

Másrészt a BCE nagyrészt közép- és felsővezetőket képez (ezt nem úgy kell érteni, hogy aki ott végez az rögtön az lesz a diploma után).

2013. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha nagyon védeni akarnám az ex-Marx egyetemet, de abban az időben nem volt még ennyi felsőoktatási intézmény, ahol közgazdaságtant tanulhattak.
2013. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az MKKE csak 1970-ig volt egyeduralkodó, 1970 szeptemberében megkezdődött a közgazdászképzés a pécsi egyetemen, 1971-ben pedig a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán.
2013. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!