Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó ha az állam átvállalj...

Miért jó ha az állam átvállalja az önkormányzatok adósságait? Miért van erre szükség?

Figyelt kérdés

Mi lesz az eredménye ennek az intézkedésnek?

Mi a célja?



#adósság #állam #adósság átvállalás
2013. márc. 2. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

megtudja szorítani a bankokat,

ha az állam ül le tárgyalni a bankkal,az nem ugyanaz,mintha a városi önkormi egyezkedne,

az állam sokkal több engedményt bír kicsikarni a hitelezőktől,mint egy polgármester,

így sokkal kevesebb pénzt kell adni a bankoknak,mint amennyit eredetileg kellett volna

2013. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek akkor lesz értelme, ha az átvállalt adósságok nem termelődnek újra, és ezek után megszabadulva az adósság terhétől az önkormányzatok is hatékonyabb működésre, felelősebb költekezésre törekszenek majd.

Sajnos erre semmiféle garanciát nem látok és nem is kért ilyet senki senkitől, nagy hiba!

2013. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 rémuralom ***** válasza:
100%

Az lesz az eredménye, hogy a Fidesznek lesz egy kártyája a kampányban, miszerint megszabadították adósságaiktól az önkormányzatokat, amelyek a szocialista kormány alatt adósodtak el. Arról persze mélyen hallgatnak, hogy a 2006-os önkormányzati választások már Balatonöszöd után voltak, így azokon tarolt a Fidesz, az önkormányzatok nagyobb része már 2010 előtt is fideszes vezetésű volt.


Az lesz az eredménye, hogy megerősödik a lakosságban az a hit, hogy az állam jóságos, és mindenkinek segít, ha bajba kerül, ezért még annyira sem fogunk vigyázni magunkra, még inkább az államra hagyatkozunk. Persze azért a magas adók miatt rinyálunk, de az ingyenes oktatás, ingyenes egészségügy, nyugdíj, családi pótlék, munkanélküli segély örökkévalóságig, az nekünk jár, és aki el akarja venni, az aljas szemét.


Az lesz az eredménye, hogy az eladósodott önkormányzatok pár év alatt újra nyakig el fognak adósodni, és ne legyenek illúzióink, pár év múlva a devizahitelek tömeges bedőlése már csak rossz emlék lesz, és újra elindul a devizában eladósodás. Ha a lakosságnál nem is, az önkormányzatoknál tuti.

2013. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az állam annyira alulfinanszírozta és annyira nem ellenőrizte az önkormányzatokat, annyira tervezhetetlen gazdaságpolitikát folytat, hogy az eladósodás többnyire törvényszerű (és pazarlást idéz elő). A helyretétel is az állam feladata, plusz előny a tárgyalási hatalom.


Minden azon múlik, mostantól olyan önkormányzati politika érvényesül-e, amely lehetővé teszi (normális gondolkodás mellett) a nullszaldós gazdálkodást. A jelenlegi nem teszi lehetővé, vagyis néhány év múlva ugyanitt fogunk tartani.

2013. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A hármas remekül leírta, mi a helyzet. Gyakorlatilag most a pazarló, fideszes önkormányzatok megmentése folyik. Jegyzem, Kádár alatt volt szokás egyedi kérelmek alapján elengedni a tanácsok hitelét...
2013. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Komplikato ***** válasza:
100%
El lehet vele csiribálni egy rohadt nagy részét a költségvetési hiánynak ...
2013. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

14:14!


Látom, igen magas szintre pörgött nálad a bank-utálat. Akkor elmondanék neked pár dolgot, amit jobb, ha tisztán látsz. Ettől még nem kell szeretni a bankokat, csak tudj róla.

"megtudja szorítani a bankokat,"

Az állam csak a bankadóval és szabályozásokkal tudja megszorítani a bankszektort (mint ahogy azt tette is). A szerződés feketén-fehéren le van írva, attól csak akkor lehet eltérni, ha mindkét fél beleegyezik. Ráadásul a hiteleket két módon "vállalhatja át":

1. a szerződés marad a régi, ő csak ad pénzt az önkormányzatoknak, hogy "tessék, ebből fizesd be"

2. a szerződést módosítják, és ő kerül az adós helyébe - ehhez viszont szükség van a másik fél jóváhagyására is (azaz a bankéra)


"ha az állam ül le tárgyalni a bankkal,az nem ugyanaz,mintha a városi önkormi egyezkedne"

De, pont ugyanaz.


"az állam sokkal több engedményt bír kicsikarni a hitelezőktől,mint egy polgármester,"

Miért is? A legelső pontban leírt adókon és szabályozásokon kívül nincs más eszköze a kezében, azoknak pedig az aktuális szerződésre nincs hatálya.


"így sokkal kevesebb pénzt kell adni a bankoknak,mint amennyit eredetileg kellett volna"

Amennyiben az állam azt mondja, hogy a szerződésben foglalt összeget nem fizeti vissza, azaz a tartozását nem egyenlíti ki, gyakorlatilag államcsődnek minősül. Ugyanis az átvállalt hitel pont olyan fizetési kötelezettség, mint amilyen az állampapírok után keletkezik.

2013. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-asnak nagyon igaza van! A számból vette ki a szót!!!
2013. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 demy01 ***** válasza:
100%

Semmi értelme, csak egy PR fogás.


Orbán már amikor Fideszesek kerültek z önkormányzatokba, kiadta mindenkinek, hogy mehet az agyba főbe való költekezés, hitelfelvétel, a szocialistákat okoljuk, és ha hatalomra kerülünk elrendezzük.


Kikereshető, mert kiszivárgott a felvétel.

Magyarul Orbánék mindent megtettek a hatalomért, az onkormányzatok adósságbaverését is.


Amit jó tudni, amit most Adóságot átvesz az Állam a Pazarló tözsdéző (vannak kivételek) önkormányzatoktól, azt Mi átlagemberek fizetjük me. Adó és egyébb illetékek formályában.

2013. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!