Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ELTE az ország legnagyob...

Ha az ELTE az ország legnagyobb egyeteme, akkor miért csak ilyen kevés embert vesznek fel az alábbi képzésekre?

Figyelt kérdés

2013 szeptemberétől bevezetik az osztatlan tanárképzést.

Engem pl. a történelem-francia párosítás érdekelne, de ELTE-re 1-2 főt vesznek fel, míg pl. a Szegedi Tudományegyetemre ugyanerre a képzésre 5-10 főt.

Vagy ott van pl. a földrajz-francia szakpár: ELTE-n 1 főt vesznek fel, míg az SZTE-n 10-20 főt.


Hogyan lehetséges ez?


2013. márc. 6. 02:05
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Passz, csak tippelek:

- a méret nem feltétlen jelent minőséget (az állam meg mindőségi oktatást finanszírozza - legalább is ezt mondják)

- Szegednek jobb a lobbitevékenysége, több helyet tudot kiliobbozni

- egyetemek közötti háttéralku (te kapsz 20 földrajz-francia helyet cserébe én kérek 20 angol-történelmet, csak példa)

2013. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A "legnagyobb egyetem" nem azt jelenti, hogy minden szakirányra ott veszik fel a legtöbb hallgatót. A hallgatói létszámok eloszlása nagyon sok paramétertől függ. Az egyetemek bizonyos értelemben specializálódnak is, egyes bölcsész szakok lehetséges, hogy más egyetemeken divatosabbak, vagy ott van nagyobb műhely. Nem lehet a kérdésre általánosan válaszolni.
2013. márc. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE oly módon vált az ország legnagyobb egyetemévé, hogy rengetegféle képzése van (jogi, természettudomány, társadalomtudományi, informatikai, bölcsész, pedagógia/pszihológia, gyógypedagógiai illetve tanító és óvónőképzés), ellenben például a BME-vel, ahol csak műszaki/gazdasági irányú képzések vannak. Ergo nem azért lesz nagy, mert minden szakra több száz főt vesznek fel, hanem mert sok szak van!
2013. márc. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

A 08:51-es válasz elég közel áll az igazsághoz.


Illetve emellé azt se felejtsük el, hogy az egyetemektől (ellentétben azzal amit az első válaszoló mondott), jelentős pénzeket vontak el. Ez alól az ELTE sem kivétel, milliók megcsapolták a költségvetést.


Pont emiatt a legtöbb demonstrátor (hallgatók, akik órát tartanak) TELJESEN INGYEN dolgozik, mert még az 1000Ft-os órabérüket sem tudják/akarják kifizetni...

Az ösztöndíj ponthatárok még nincsenek publikálva, pedig 10.-én elvileg utalják már, kíváncsi leszek ezen mennyit faragnak le... Az elmúlt 4 évben folyamatosan csökkentek az ösztöndíjak is.


Szóval ilyen háttérrel az az 1-2 fő sem minősül túl rossznak.

2013. márc. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én véleményem jóval nyersebb lesz az előbbieknél:


Szimplán csak jó marketingfogás a statisztikákban, hogy ilyen szakok is vannak (és mivel csak 1 embert vesznek fel, a ponthatár is valószínűleg jó magas lesz). 1-2 főt fenntartani pedig nudli egy egyetem költségvetésének.

2013. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!