Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A homoszexuálisoknak melyik...

A homoszexuálisoknak melyik pártra érdemes szavazniuk 2014-ben?

Figyelt kérdés

2013. márc. 9. 21:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
55%
Igy hát az előttem iró szerint ezekre heteró NE SZAVAZZON.Szerintem se.
2013. márc. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:

Én a magam részéről az Együtt 2014-re fogok szavazni. Bajnai, amikor miniszterelnök volt engedélyezte a melegek házasságát. És szerintem a házasság joga megilleti egy meleg párt is, akik szeretik egymást. Legalábbis, jobban, mint azokat akik összeházasodnak két-három napra, esetleg érdekből mennek hozzá valakihez.

19/F és meleg.

2013. márc. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
41%

A homoszexuális is arra szavazzon aki jobbá teszi ezt az országot, mert sz.rt sem érsz a meleg házasságoddal ha nem marad ország amiben élhetnél.

Már pedig ha balra szavazol akkor ez a sors vár rád.

Ha jobbra vagy esetleg Jobbikra szavazol a kutyát sem fogja érdekelni mit csinálsz a hálószobádban, ellenben lesz hálószobád amit nem visz el a bank a fejed felől vagy nem rabolja ki a cigány.

2013. márc. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
100%

02:48


Itt Magyarországon még nagyon nem a melegházasságról szól.

Mért szavazzon egy meleg egy olyan pártra, amelyik szándákosan, a biblia miatt ártani akar neki?

A Jobbik pedig egy olyan törvénytervezetet nyújtott be, ami a melegek 99%-át börtönbe juttatná.

Betarthatatlan szabályok vannak benne.

még ha nincs hálószoba, akkor is inkább a szabadság, mint a börtön.

2013. márc. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:

Linkelj már kérlek mert én hirtelen nem találtam erre utaló dolgokat, csak azt hogy ne legyenek olyan gusztustalan, erkölcstelen vonulások mint voltak anno. Amit akkor is elítélnék ha heterók lennének a kamionokon.

Meg ne legyünk már h.lyék, van a meleg kérdésnél ezerszer égetőbb probléma is, nem fognak velük foglalkozni, talán a vonulásaikat tiltanák be és nem többet.

Meg hagyjuk már a demagóg bibliás szöveget.

2013. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:

[link]


Én végig is olvastam a törvénytervezetet, de nem tudom, honnan lehet előszedni.

Én 9 évet kapnék, pedig még életemben nem voltam felvonuláson, csak ismerősök, rokonok tudják, hogy meleg vagyok.

2013. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
100%

Én hetero vagyok, de van bennem empátia, és tudok tárgyilagosan gondolkodni.

Először is óriási gond az előítélet és az össztársadalmi kiközösítés. Lehet, hogy most börtön nem jár, a homoszexuális kapcsolatért, de távolról sem igaz az, hogy mindent csinálhatnak, amit a heterok.

Egy leszbikus, meleg, biszexuális személyek (LMB csoport) gyakran a családjuk előtt sem merik felvállalni a szexuális beállítottságát, és ez nagyon megviseli az embert.

Nem foghatják meg az utcán egymás kezét, nem csókolózhatnak a villamoson,

Nem szólíthatnak meg valakit az utcán, aki megtetszik nekik,

Nem házasodhatnak, amiből többek között az is következik, hogy egyes hitelkonstrukcióktól is elesnek.

Sokkal kevésbé vállalhatják fel magukat (hiszen gyakran az állásukba kiközösítésbe kerülne)

Nem fogadhatnak örökbe gyereket.

Munkahelyükön nem beszélhetnek nyíltan a nyaralásukról (a párjukkal), míg kollégájuk gyakran a hálószobatitkaikat is kibeszélik.

Egyszóval nem élhetnek teljes életet, vagy legalábbis nagyon kevés kivételnek adatik ez meg.


Ismerek olyan meleg srácot, aki teljesen normális, egyáltalán nem tolakodó, magamutogató, különc, stb. de amikor kiderült, hogy meleg szó szerint kiüldözték a szakközépiskolából, és félbe kellett hagynia a tanulmányát.

És láttam már valakit csak azért agyonverni mert „bzi” (nem azért, mert szexuális bűncselekményt követett el, hanem mert meleg.


Hogy miért kell az LMB társadalomnak tudatosan pártot választani?

Mert politikai kérdés az, hogy a társadalmi előítéleteket, és az etnikai, vallási, szociális, szexuális, stb. kisebbségeket, valamint a társadalom perifériáján élő személyekkel szemben milyen programmal áll elő: toleránst, vagy kirekesztőt. Ez nagy mértékben hat az életükre.


A Jobbik, Fidesz, KDNP a kisebbségek mellett soha nem állt ki (csak a határon túli magyarokért). Egyszerűen jobban megéri nekik a demagóg politizálással és kommunikációval (minden téren) valódi siker nélkül is gyorsan hatalmas tömegeken lehet mozgósítani. Ehhez azonban ellenségképek kellenek.


A melegfelvonulások valóban nem hoznak kedvező megoldást, és a homoszexuálisok elenyésző kisebbsége támogatja csak, és még kevesebb része vesz rész rajta – pláne kicsapongó módon. Ez olyan, mint két-három futballhuligán miatt betiltani nem csak egy csapatot, hanem az egész sportágat, hovatovább, még a medicinlabdákat is betiltani. Abszurd!

Viszont érthető reakció: az elfojtást kirobbanás követi minden esetben. A szexuális forradalomban ugyanez volt: szexuális elfojtás - > lázadás - > túlkapások – pedig ott heterok voltak (többnyire). És akkor is pukkadtak a polgárok.

Egyébként az, hogy a melegfelvonulások környékére hogy kerülnek gyerekek (előre be van jelentve, mindenki tudja az útvonalat, és a helyszínt), szóval az is egy érdekes kérdés. Én nem vinném a sajátomat kereszttűzbe, mellesleg az ellentüntetők, gyakran sokkal trágárabbak ráadásul állítólag a „magyarok erkölcsét védik” (gyerekek előtt).


Egyébként halkan megjegyzem, hogy a homofóbia valaminek az elfojtását jelenti, mint ahogy az antialkoholisták is gyakran ex-alkoholbetegek, akik félnek a visszaeséstől. Szóval könnyen lehet, hogy a leghangosabb meleggyűlölők látensb*zik.


Minden embernek magával kellene kibékülnie, elfogadnia, és akkor nem akarna másokon uralkodni.

2013. márc. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
97%

Ja és hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak:

Mint írták, többen is vannak, akik elfogadják a melegeket (és talán nem csak a szavazataikat)

A programjaik többi része is van olyan fontos. (pl. eszmeisége összefonódik-e az LMBT-sek elfogadásával, vagy máris borul a bili.

Ha már a programnál tartunk, az is kérdés, hogy mennyire hiteles, fenntartható, és igazságos.

Programja mennyire publikus (legalább a saját honlapukon fent van-e - és nem csak jelszavak szintjén, hanem tanulmányokkal alátámasztva)

Gazdasági-, és egyéb programjuk mennyire átgondolt, és hasznos, hiteles.


Én biztos, hogy az LMP-t választom.

2013. márc. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:

Egyébként az hagyján hogy kire szavaznának ha normális országban élnénk normális demokráciában, de mivel itt jelenleg a baloldal összes szereplője hazaáruló-rabló tevékenységet folytatott,folytatna ezért ők gyakorlatilag kihasználják az lmbt-seket azért hogy hatalomra jussanak.

Lehet hogy rájuk szavazol hogy majd de jó lesz neked, csak evvel konkrétan olyanokat juttatsz hatalomra akik az egész országot fogják tönkre tenni. És te fogod őket hatalomra juttatni kedves baloldali szavazó, mert olyan szűk látókörű vagy hogy nem vetted észre hogy csak kihasználnak, és populista módon mindenkit magukhoz édesgetve kicsalják a szavazatod. Olyan ez mint a vénusz légcsapója hogy konkrét legyek, rászállsz mint a légy mert az adná neked amire vágysz, aztán becsap téged.

2013. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:

19:42


Honnan tudod, hogy az összes baloldali politikus hazaáruló? A jobboldaliak mért nem azok?

Honnan tudod egyáltalán, hogy melyik oldal korruptabb?

2013. márc. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!