Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek, hogy...

Mi a véleményetek, hogy megszavazták az új alkotmányt?

Figyelt kérdés
Mától minden a Fidesz irányítása alá került.

2013. márc. 11. 18:44
1 2
 11/20 Shai-Hulud ***** válasza:
80%

@3-as, 18:59-kor

Ugye neked nincs gyereked??? És a családodból senki nem jutott el addig, hogy diplomát szerezzen?

(Talán nem is baj, jobb is ez így.)

De megnyugtatlak, nem a rólad igen orvul legombolt 3 millióból tanulnak az egyetemisták. Többségüknek vannak szülei, akik szintén fizetnek adót, sokan jóval többet, mint te.

2013. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
A 3. magyar köztársaságnak vége , de a 4. birodalom újjáéled.
2013. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%
Ma beverték az utolsó szöget a jogállam koporsójába. RIP Magyar Köztársaság!
2013. márc. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Shai-Hulud ***** válasza:
2013. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

(Bródy János)

Lesz még egyszer...


Hej a magyar égen sok a felhő

De a magyar viharban is felnő

Lesz még egyszer szép a világ

Lesz még magyar köztársaság

Hej az idő eljő...!

*

Fel van írva az a magyar égre

Szabad lesz az ország minden népe

Lesz még egyszer szép a világ

Lesz még magyar köztársaság

Ha nincs hozzuk létre ...!

*

Esküdjünk hát föl az igazságra

Nem született senki szolgaságra

Lesz még egyszer szép a világ

Lesz még magyar köztársaság

Akárki meglássa ...!

*

Törvény legyen egyenlően mérve

A szabadság s a testvériség védjen

Lesz még egyszer szép a világ

Lesz még magyar köztársaság

Álljunk fel hát érte ...!

2013. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%

Oké ennek fényében eltakarodnának végre a liberális meg egyéb magyarellenes fajzadékok?

Most már nincs demokrácia, igaz épp előbb kaszálta el a bíróság a fidesz törekvését hogy ne a népet nyúzzák már a közmű szolgáltatók, a sok birka meg veszi észre hogy ez még neki is jó lenne.

Ezek szerint annyira még sincs fidesz uralom, sőt ha az alkotmánybíróság is eldob dolgokat akkor szerintem annyira nem vészes a helyzet.

Sőt én azt mondom ilyen helyzetekben amikor kivételesen nagyon ritka alkalom hogy valami az átlag embernek lenne jó, és még ezt is elkaszálja a bíróság, hát akkor igen is azt mondom 2/3al tessék elintézni a dolgot, brutál erővel ha kell.


A vállalkozó védelmében, szerintem egy civil házaspár kizárt dolog hogy többet adózzon mint egy cég, ezt cs megsúgom. Ha még is ilyen sokat keresne ez a szülő pár, akkor meg fizessék ki önköltségesre a emigráló csemetéjük tandíját, mert annyi fizetésből meg sem lenne szabad érezniük. És a vállalkozótól senki sem kérdezi meg hogy akar-e adót fizetni vagy nem, egyetemre sem kötelező menni, pláne állami pénzen.

Én az egyetemistákat nem sajnálom, mi pénzünkből az van amit mi mondunk.

Ha a fidesz rezsit akar csökkenteni akkor igenis csökkentsen !


Jah és a Jobbikra fogok szavazni, mielőtt valaki le fidesz bérencel. Ebben most egyet értek a fidesszel, mert kivételesen nem hülyeség.

2013. márc. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Shai-Hulud ***** válasza:
89%

"eltakarodnának végre a liberális meg egyéb magyarellenes fajzadékok?"

Toleráns ember vagy, nem mondom. Ugye azt viszont elvárod, hogy mi figyelembe vegyük a TE véleményedet?


"sőt ha az alkotmánybíróság is eldob dolgokat akkor szerintem annyira nem vészes a helyzet. "

Szerintem se... Végülis csak kicsit reszelgetünk még azon az alkotmányon, és máris alaptörvényben lesz ami tegnap még alkotmányellenes volt, nem igaz? Ugye szerinted ez a helyes megoldás?


"A vállalkozó védelmében, szerintem egy civil házaspár kizárt dolog hogy többet adózzon mint egy cég, ezt cs megsúgom. "

Szegényről orvul 3 milliót legomboltak...

Nem tudom TE mennyit keresel, én alkalmazottként egyedül úgy másfélszer többet adóztam ennél, nemhogy a párommal együtt. Hogy valaki vállalkozóként ennyit adózik, azt nem tudom elképzelni.


"És a vállalkozótól senki sem kérdezi meg hogy akar-e adót fizetni vagy nem"

Így van. Tőlem sem. És másoktól sem.


"egyetemre sem kötelező menni, pláne állami pénzen."

Ja igen. Az érettségit is vissza kell téríteni? Mert ugye az is állami pénzen van...


Ha egy hegesztő, cnc marós, szobafestő, babysitter, stb. kimegy külföldre dolgozni, nekik is vissza kell fizetniük az oktatási költségüket? Mert ugye ők is állami pénzen tanultak...


Az általános iskola is állami pénzből működik. Aki írni-olvasni megtanult, annak is vissza kell fizetnie?


De MEGFORDÍTOM a dolgot: aki külföldön tanult és hazajön Magyarországra, annak vajon kifizeti az állam a külföldi tanulmányait? Hiszen ő NEM ELVITTE a súlyos pénzeket érő tudást, hanem HAZAHOZTA. Vagy a külföldi egyetemeknek szabad Magyarországot ellátni diplomásokkal? Hogy is van ez?


"Én az egyetemistákat nem sajnálom, mi pénzünkből az van amit mi mondunk."

Na ez volt a demokrácia, a tolerancia, a másokra való odafigyelés helye...


"Ha a fidesz rezsit akar csökkenteni akkor igenis csökkentsen !"

Helyes! Majd megfizetjük azt máshol! Például még néhány új adóval...


"Jah és a Jobbikra fogok szavazni,"

Igen, ezt a mondókád közepén már elég nagy biztonsággal meg lehetett saccolni... :-)

2013. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki bejutott egy állami helyre, elérte az ahhoz szükséges ponthatárt, az az ő eredménye, amivel bebizonyította, hogy érdemes őt kitaníttatni, mert megérdemli, hogy egyetemista legyen. Ha több pénzt akarnak a rendszerből, csökkenték le akkor az állami helyeket, és valóban csak azok jussanak be, akik oda valók.


Viszont ezzel a hallgatói szerződéssel egyértelműen azt mondja a kormány: ,,az enyém vagy, és én döntök a sorsod felől". Vagyis hiábavalónak érzed mindazt az erőfeszítést, amit eddig megtettél az álmodért, a céljaidért: hogy orvos, mérnök, közgazdász stb. légy. Visszajutunk az középkori állapotokhoz, hogy csak a gazdagok menjenek egyetemre, mert ki tudják fizetni, a jobbágy megy kussoljon. Ezáltal megszüntetik a társadalom mobilitását. Ez itt a probléma!


Ja és a legrondább dolog: ahelyett, hogy a magyar társadalom összefogna a demokratikus elvekért és szabadságjogokért, küzdene saját gyermekei érdekeiért; naiv módon elhiszi, hogy kötelező az egyetemek fizetőssé tétele...ahelyett, hogy a jól működő gazdaságú országokról vennénk példát, maradunk ugyanolyan önfejűek és irigyek, mint amilyenek régen voltunk. Amerikában, Franciaországban, ahol jóval magasabb életszínvonalon élnek az emberek, sokkal több sztrájk és tüntetés van, mint itt...ez a baj velünk, hogy nem merjük kinyitni a szánkat.


És most is nem csak az egyetemistáknak kellett volna tüntetniük, hanem mindenkinek, aki tudott volna, mert ez nem csak róluk szól! Nem értitek? És ekkor is ahelyett, hogy összefognánk, mindenki a maga kis tulajdonával fog foglalkozni, mert "ez őt nem érinti".

2013. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
#18! Igazad van! Ha valóban az egész ország ellenállt volna, talán megijed a kormány egy kicsit, és talán Európa is felfigyelt volna ránk. De így, hogy egy pár egyetemista felvonul Budapesten, nem sok mindent érhetlen el, főleg ennek a dárga jó magyar társadalomnak köszönhetően. Mert ez az irigy nép most a kormánnyal ért egyet, erre is támaszkodik a FIDESZ. De buta a nép, mert tényleg nem csak az egyetemistákról van szó, hanem róluk is: ki lesz a következő? Ha az egyetemistákat nem tisztelik mint embereket és rabszolgának nézik őket, akkor miért ne néznék annak a rendőrt, tanárt, ügyvédet...? Legközelebb ki húzza a rövidebbet? És akkor is csak legfeljebb az érintett szakszervezetek vonulnak fel, a többi ül otthon, mert "ez őt nem értinti".
2013. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

Az utolsó néhány hozzászólónak annyit hogy pl Angliában ahova sok végzett egyetemista megy, nem ingyenes a felsőoktatás, ott aki egyetemre megy az fizet érte. Persze hogy beszól az Eu (ha beszól egyáltalán) mert az ingyen jól képzett munkaerő beáramlást szüntetik meg majd evvel egy idő után. Bezzeg a románok,bolgárok már nem kellenek, azok maradjanak? Sőt a cigányaink sem kellenek? Micsoda rasszizmus már, meg kirekesztés amit ott csinálnak szegényekkel...


Én úgy tudom hogy a jelenlegi intézkedések azokra vonatkoznak majd, akik most mennek elsőbe, tehát tisztában lesznek avval mit vállalnak.


De már unom ezeket a vitákat, ti komolyan azon lázongtok hogy itt ingyen kiképezzétek magatokat, aztán meg kimenjetek külföldre vele, ide meg nagy ívben sz.rtok magasról hogy vissza is adjatok valamit.

Ti is érzitek hogy ez nem igazságos így, de az igazság érzetek csak addig tart amíg titeket érint, a ti "károtokra" történik. Arra még egyikőtök sem adott érdemi választ hogy ide mit adtok vissza, amiért megérte titeket képezni. Nekem ne adjátok be ide a süket álom dumát a nagy visszatérésről meg satöbbi, aki kimegy és állást kap az előbb utóbb ott is marad és családot alapít ez teljesen logikus és életszerű. Sőt valszeg elveszel majd egy külföldi lányt vagy fiút, akkor meg aztán pláne nem fogsz már hazajönni.


Meg a másik, nem védem azt a szakmunkást sem aki kimegy és kint is marad, csak annyi a különbség hogy neki a mai világban sokkal kevesebb esélye van mint neked, ezt mindenki beláthatja. És az ő képzése nem is került annyiba mint a tied. Sőt tapasztalatom szerint ők általában hazajönnek, mert nem fix az ottani munkájuk sem.

Egy egyetemet végzett ember ma is eltud helyezkedni itt ebben az országban, annyiért hogy megtudjon élni és ne izzadjon meg. Tudom hogy ez sem egy álom, de a melósnak meg semmilyen munkája nincs, az építő ipar döglődik, az egyéb szakmák is tekintve a rengeteg importot, a mezőgazdaságot meg tönkre vágják.


Ráadásul nem mondják ki, de túl képzés van egyetemistákból, és a kiképzettek színvonala is hagy némi kívánni valót maga után, ezt a legutóbb is lehetett látni amikor volt a balhé, meg úgy általában is. Én egyet sem sajnálok, nincs nehéz életük, nem kell dolgozniuk, az meg nem érdekel hogy tanulniuk kell, mert csak annyi dolguk van semmi más. Itt elvannak tartva habokra, aztán meg nekik áll följebb és kiqrulnak külföldre, miután 4,5 évig voltak eltartva ösztöndíjjal, meg maga a képzés.

Hát én ezt tartom pofátlanságnak, és ha ti ezt nem ismeritek fel\be akkor semmit sem ért az egyetemi képzés, mert igazságosabb, becsületesebb emberek nem lettetek tőle.


Erre az egész intézkedésre nem lett volna szükség, ha nem kezdenek el kivándorolni a jövő "befektetései" más országok hasznára, hogy azok jövőjét gyarapítsák.

Ha meg itthon már túlképzés van belőlük, akkor meg szűkítsék le annyira hogy csak a legjobbak kerüljenek be, és annyi kerüljön ki amennyit a magyar piac felvesz.

Mindenki mást csak külföldre képeznénk ki, az meg senkinek nem jó, csak külföldinek.

Ez itt megy Magyarország, itt azt lesz ami a magyaroknak jó.

2013. márc. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!