Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova tűnt a szovjet rendszerbe...

Hova tűnt a szovjet rendszerben a magyar Vöröskeresztes vér?

Figyelt kérdés
A rendszerváltás előtt országos vérhiány volt, a Vöröskereszt nagy véradást szervezett, rengeteg vér összegyűlt, de valahogy ahova hivatalosan szánták oda soha nem érkezett meg, hanem "eladták" Svájcba. Erről ti mit tudtok?

2013. márc. 12. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

NEM volt országos vérhiány! Sőt, több volt, mint amennyi kellett.

Ma viszont nincs elég.

2013. márc. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
14%
semmit...
2013. márc. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy volt vérhiány.

Tele volt az ország szervezett véradással.

Voltak nagy vállalatok, állami gazdaságok, tsz-ek, katonaság stb stb. Ezek tele voltak véradókkal. A honvédség létszáma is 110ezer volt, itt 1-2 nap szabadságot lehetett kapni véradásért, gondolhatod mennyi véradó volt egy laktanyai kitelepülésnél.

2013. márc. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ketten mesélték a történetet 50 év felettiek, valami igazságnak vagy féligazságnak kell benne lennie szerintem.
2013. márc. 12. 13:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy véradást a rendszerváltáskor szervezték.

A rendszerváltás előtt nem volt vérhiány, szervezett véradások voltak, nagyobb vállalatoknál kimentek a vállalathoz ahol előre leszervezték a véradást. Sőt, főiskolákon, egyetemeken is.

A rendszerváltáskor azért szervezték a nagy véradást, mert várták a környező országokból a sebesülteket, menekülteket.

A kórházakban is ürítettek ki kórtermeket a menekültek befogadására. Pont abban az időben szültem, előtte már bent feküdtem a kórházban, pont a szülésemkor kezdték átrendezni a nőgyógyászatot.

2013. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tévesen vagy rosszul tudják a barátaid. Rengeteg és folyamatos véradási akciókat rendeztek évente többször is, és ez a begyüjtött vér a kórházakban mindig kellő mennyiségben állt az orvosok és a betegek rendelkezésére.

A Koltói Anna és a János kórházban végeztem polytechnikai tanfolyamot, soha nem volt vár- vagy plazmahiány, mint ma.

Az esetleg hiányzó, ritka vércsoportokat is órák alatt pótolni lehetett a Központi Elosztóból, ha hirtelen szükség volt rá. Egyetemeken, gyárakban, falvakban és egyéb helyeken is gyakran hirdették meg a véradó mozgalom autóbuszainak megjelenését, és mindig elegendő jelentkező volt.

Az egyetlen adat amit arról találtam, amit te állítasz,a mai időkre vonatkozik:


[link]

2013. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Hogyan sikerül ilyen ökör kérdéseket kitalálni. Ezt külön fizetik?
2013. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!