Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti komolyan elhiszitek, hogy...

Ti komolyan elhiszitek, hogy Magyarországon rossz a közbiztonság?

Figyelt kérdés

Mégis mire alapozzátok? Van bármi tudományos alapotok erre, vagy csak sokat hallotok róla a kurucon és akkor már biztos így van?


Éltetek ti mondjuk 98-ban, mikor hetente több vállalkozót robbantottak el, vagy lőttek agyon fényes nappal? Mikor minden NB1 meccs után akkora tombolás volt, hogy a mostani Fradi-Újpest utáni balhé be sem került volna a hírekbe.


2013. márc. 12. 12:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem , hanem tudom , tapasztalom, kérdező.


A kuruc valóban ferdít , de nincs annyira távol a valóságtól, mint sokan gondolják.

2013. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
De meséld már el, ugyan mit tapasztalsz? Mi olyat ami eddig nem volt?
2013. márc. 12. 12:53
 3/37 anonim ***** válasza:
92%

Lényegesen több a késelés , kirablás,betörés a környéken.


A bűnelkövető etnikai hovatartozása nem vita téma , tudjuk kik.


Az igazságszolgáltatás pedig nem megfelelő.

Az USA-ban egy hekker bűncselekményért kap valaki 30 évet.

Nálunk a betörőknek , megélhetési bűnözőknek is 30 év kellene.

2013. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
57%
Akik szerint nagyon rossz a közbiztonság Magyarországon, azok még nem jártak sok helyen az is biztos. Európai összehasonlításban a magyar közbiztonság nagyon is jónak mondható.
2013. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

3: És ezt mi támasztja alá, a helyi Jobbik? Vagy vannak erről hiteles adataid is? Tudod a híres Gyöngyöspatáról, ahol állítólag már tarthatatlan volt a helyzet, na arról is kiderült hogy jóval az országos átlag alatt van a bűncselekmények száma (az erőszakos is). A (nem is annyira) burkolt cigányozásod meg egyedül téged minősít..


"Az igazságszolgáltatás pedig nem megfelelő.

Az USA-ban egy hekker bűncselekményért kap valaki 30 évet.

Nálunk a betörőknek , megélhetési bűnözőknek is 30 év kellene."


Egy fogvatartottra jutó költség jelenleg 300 ezer forint. Igazad van, egy megélhetési bűnözőre (aki mondjuk fát lop hogy ne fagyjon meg télen) teljesen indokolt mai áron több mint 100 millió forintot költenie a társadalomnak...

2013. márc. 12. 13:05
 6/37 A kérdező kommentje:
4: Na igen, ez meg a másik. Sok EU-s ország örülne ilyen "rossz" közbiztonságnak, mint ami itt van.
2013. márc. 12. 13:06
 7/37 anonim ***** válasza:
56%

Ugye a vállalkozó szót idézőjelben akartad írni mert ott ma is így mennek a dolgok csak ma már nem kell vállalkozóknak hívni őket,és nem kerül a hírekbe.Nem az elvált anyuka vitte futballmeccsre a gyermekeit szórakoztatni hanem aki elment oda pontosan tudta mire számítson és az ment oda akinek igénye volt rá.

Manapság már agyonvernek a nyugdíjadért,késelnek egy mobiltelefonért,jobb esetben csak elveszik amid van,vagy esetleg jön az államilag támogatott lakás végrehajtó maffia és elviszi mindened.Régebben a kisember még biztonságosabban élhetett a rendőrség is inkább a kisemberek gondjaival foglalkozott és a maffiózók elintézték egymásközt a dolgot.Ma már sokkal valószínűbb hogy a kisembert inkább megveri a rendőr vagy tehetetlen ha gondja van a bűnőzüket pedig megvédik.

2013. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Éltem 98-ban, éltem 88-ban és 78-ban is már. A nyolcvanas években egyedül jártam suliba: most azon a környéken nem engedném el egyedül a lányomat.

Múltkor dolgom volt arra, ahol felnőttem: emlékszem, hogy hányszor sétálgatott este a család. Most meg olyan alakok mászkálnak, hogy ki nem mehetnénk sötétedés után biztonságban. Én nem a statisztikára alapozva mondom, hogy régen nagyobb volt a közbiztonság, a kurucot nem olvasom, én így érzem. Sorolhatnám a konkrét eseteket, hogy 2 éve mi történt a villamoson, pár hete mi volt a buszon, itt meg ott, ekkor és akkor velem, a barátnőmmel, a gyerek iskolatársával, ezzel szemben 25 éve letolt egy nő a trolin mert ráléptem a lábára.


Az, hogy vállalkozókat robbantgattak: ja, láttam a híradóban az esti film előtt. De kimentem az utcára és nem akartak meglopni, megverni, megkéselni, most meg nem robbantgatnak vállalkozókat hetente, de nem lehet végigmenni az utcán enélkül hogy valami ne történne.

Hiába mutogatsz statisztikát hogy mikor mennyi emberölés volt, nem számít: az emberek biztonságérzetét az határozza meg, hogy az apróbb, a statisztikában meg sem jelenő bűnügyek (vagy nem is jelentik, vagy a rendőr beszél le róla) mennyire vannak jelen a közvetlen környezetükben. És ebben a tekintetben igenis romlott a közbiztonság.

2013. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem a helyi Jobbik mondja kérdező.Nincs is helyi Jobbikunk.


Az emberek mondják és én is tapasztalom.


Abba a "hivatalos" statisztikákba meg bele tudnak nyúlni , meghamisítani , ez bevett gyakorlat Magyarországon.Az MSZP is meghamisított pár dolgot.


Romániában , Szlovákiában hasonló a helyzet , a rossz közbiztonság oka ugyanaz mint Magyarországon.

2013. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

" az országos átlag alatt van a bűncselekmények száma (az erőszakos is)"


Na és hány lopást rablást nem jelentenek be mert úgy is fölösleges, vagy a rendőr lebeszéli az áldozatot?? Vidéken is vannak rokonaim, régen észre se vették hogy valaki lopott egy kis almát a kertben (volt amikor látták is hogy megy el pár almával meg paradicsommal, tudták is hogy ki, de hagyták, egye csak meg), most meg mindennapos, hogy letarolnak mindent. Rendőrségen nem voltak, minek? Na EZ nincs a statisztikában.

2013. márc. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!