Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem túlzás már ez egy kicsit?

Nem túlzás már ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Pénzzel tömnék a Komlóra özönlő cigányokat?

Komló forrong, a polgármester ugyanis több százmillió forintért zűrös életű cigányokat telepítene az addig békés városrészekbe. A Jobbik népszavazást kezdeményez az ügyben.


Március 7-én Polics József, Komló fideszes polgármestere és országgyűlési képviselője fórumra invitálta a komlóiakat, hogy elmagyarázza számukra, miért van értelme annak, hogy egy békés, nyugodt lakókörnyezetbe telepítenének be több százmillió forintért több zűrős életű cigány családot. A polgármester szavai szerint előbb – közpénzből – lakásokat építenének nekik, majd újabb 160 millió forintért megtanítanák őket, hogy hogyan kell közösségben élniük - írta közleményében Németh Zsolt, jobbikos országgyűlési képviselő.


A politikus szerint a helyi lakosokat joggal háborítja fel a fideszes polgármester félőrült terve, főleg az után, hogy a lakók betekintést kaphattak abból, mi vár rájuk. Történt ugyanis, hogy egy helyi, körülbelül 10 fős cigánybanda a fórum közepén verekedni kezdett. A rendet innentől a mintegy 20-25 kiérkező rendőrnek sikerült csak fenntartania.


„Na, húzzál innen!”


Több helyi lakostól meghívást kaptam a fórumra, ahol kijelentettem, a Jobbik segítene egy helyi népszavazás megkezdésében, hogy megakadályozzuk az erőszakos telepítést, a helyiek nyugalmának, lakásuk értékeinek megőrzését – mondta portálunknak Németh Zsolt. „Az ötletet taps és üdvözlés fogadta, egyedül Polics József képviselő-polgármester fordult felém, és enyhén meglökve vetette oda: „Na, húzzál innen!”


[link]


2013. márc. 12. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Fidesz diktatúrában mit vársz?


Figyeld meg , az a lesz a jövő hogy az MSZP , Jobbik és minden ellenzéki totál el lesz nyomva.

2013. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na már csak ez hiányzott!Remélem sikerül megakadályozni!
2013. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült megakadályozni , nem kell betojni.


Egy polgármester a város nagy része ellen.


Legjobb lenne ha a Rózsadombon vagy Felcsúton integrálnák őket.

2013. márc. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rémuralom ***** válasza:
57%

Ismered azokat a cigányokat? Tudod róluk konkrétan, hogy problémásak? Vagy csak azért, mert cigányok, már biztos problémásak is, mi? Nem tudom, észrevetted-e, hogy a pártszócső sosem ír tisztességes cigányokról és problémás magyarokról. Ennek nem az az oka, hogy nincsenek ilyenek.


Elismerem, hogy lehetne esetleg annak a pénznek jobb helye is. A cigányok felzárkóztatásához egyszerűen nem értünk. Öljük bele a drága milliárdokat, aztán semmi eredménye, mert korrupcióba fullad a nagy része, ami meg megmarad a célra, az halottnak a csók. De erre nem ismeretlenek megbélyegzésével kellene felhívni a figyelmet.

2013. márc. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Komplikato ***** válasza:
100%
Ottani polgármestert nagyon utálják, megdolgozott érte eddig is. Persze majd ha ezért is kap a pofájára megint besír a köztévében, hogy nem érti miért.
2013. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nefri ***** válasza:

Sajnos a helyzet nem ilyen triviális, mint, ahogy a kérdező leírása alapján annak tűnik.


Természetesen senki nem örülne neki, váratlanul "zűrös életű" egyéneket költöztetnek a szomszédságába, ugyanakkor ezeknek a személyeknek is mennie kell valahová. Nem várhatjuk el tőlük, hogy szertartásos torokmetszést hajtsanak végre, elkonvergáljanak a térben, vagy, hogy a nem kívánatos személyeket a kormány kitoloncolja, deportálja, lemészárolja stb. Ebből kifolyólag végül valahol megfognak jelenni a társadalomban.


Hogy éppen miért Komlóra esett a választás nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy nem a komlói polgármester volt az, akinek eszébe jutott, hogy milyen király lenne, ha "zűrös elemeket" telepítene a körzetébe, ezzel bizonyára nagyban növelné az újraválasztásának esélyeit és a település jövőbeli kilátásait. Egy ilyen ajánlat elfogadása egyértelműen negatív a városnak ezért bizonyára volt valamiféle kárpótlás, bonus eu támogatás, adósság átvállalás, project indítás stb, amiről a kérdező megfeledkezett említést tenni avagy sorsolással döntötték el, hogy melyik legyen a befogadó település. Azonban ha sikerül is megakadályozni a költöztetést ez csupán annyit jelent, hogy akkor nem Komlón hanem egy másik településen fog jelentkezni a probléma. A cigányság integrációjának kérdése 800 éves múltra visszatekintő európai szintű probléma, fölösleges pártot vagy egyéneket felelőssé tenni érte.


Véleményem szerint az lenne az optimális, ha a nemzet egyenlő mértékben próbálná kivenni a részét az integráció előremozdításában, azaz akiknek olyan szerencséjük van, hogy "zűrös elemek" mentes térségben élhetnek, ki vethetnénk rájuk adót, amiből forrásokat teremthetnénk az integráció felgyorsítására és a kevésbé szerencsés honfitársaink kárpótlására. Kizárólag a saját érdekeink szem előtt tartása és a "mindent leszarok csak nekem jó legyen" hozzáállás elítélendő magatartásforma.

2013. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennek a polgármesternek a múltkor odacsapott egy bányász munkás is.

Úgy tűnik megérdemelte.

2013. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem a parlamentbe viszik őket? De felőlem akár Brüsszelbe is oké.
2013. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A cigányok felzárkóztatásához egyszerűen nem értünk"

Hát én nem vagyok vészmadár, de a cigányok Mátyás király óta velünk élnek, ha 600 év alatt nem tudtak felzárkózni, akkor mi mit szeretnénk elérni mondjuk 16 év alatt? Az, hogy a romák itt tartanak ahol, a társadalom maga generálta, ahogy a rasszizmust is a társadalom váltja ki azzal, hogy kiváltságokat nyújt nekik "felzárkóztatás" címen. Be kellene látnunk, hogy a varjú nem énekes madár...

2013. márc. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fidesz is egy nagy rakás sz@r.
2013. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!