Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szerint nincs cigánybűnözé...

Aki szerint nincs cigánybűnözés, az egyáltalán tisztában van annak jelentésével? Tudja, hogy mi az a cigánybűnözés?

Figyelt kérdés

2013. márc. 19. 20:53
 71/104 anonim ***** válasza:

Oké, komolyan, csatabárd elásva a részemről, bár csak én ástam elő.

Nem akartam kifakadni az előbb úgyhogy a csúnya szavakért elnézést, de visszavonni nem fogok semmit.

2013. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
69%

Amikor anno kriminológiából vizsgáztam (jogi kar), az időskori bűnözés című tételt húztam.


Érdekes nem jelent meg egy jogvédő szervezet sem, nem tolongtak nyugdíjasok transzparensekkel a kezükben, hogy

"A bűnözésnek nincsen kora!", "kirekesztők!", "elég a megfélemlítő antinyugdíjas retorikából!"


Normális ember tudomásul veszi a TÉNYEKET!



Kedves cigányvédő kommentelők!


Szervezek egy tüntetést a "fiatalkori bűnözés" kriminológiai szakkifejezés használata ellen, mivel a "bűnözésnek nincs kora", megbélyegzi a fiatalokat, hiszen nem minden fiatal bűnöző stb.



Aki szerint van fiatalkori bűnözés, az kirekesztő, rasszista, trappista, masiniszta, fújabelemjönkinácifasiszta.

2013. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 A kérdező kommentje:
Nem is kell visszavonni semmit, neked ez a véleményed, nekem meg az. Kifakadni mindenki kiszokott néha, részemről is elásva a csatabárd.
2013. márc. 19. 22:25
 74/104 anonim ***** válasza:

"Oké, akkor szerinted mi a megoldás?"


Látod, ilyen egyszerű.


Prevenció: -több energiát fordítani arra, hogy a szegényebb rétegek is elsajátítsanak piacképes tudást.

-jobban segíteni a munkakeresést

-cégeket nagyobb kedvezményekkel csalni olyan helyekre, ahol létkérdés a munkahely


Ítélet. -én nem pártolom a súlyosabb büntetést személy szerint, de meggyőzhető vagyok bizonyos pontokban


Büntetés: letöltendő alatt az elítélt folyamatos megfigyeléses programban részesüljön, megértse a büntetést, megváltozzon, hangsúlyt fektetni rá, hogy a büntetés elérje a célját, felkészíteni az elkövetkező életre, hogy ne kerüljön vissza


Rehabilitáció. -az ex-elítéltet megfigyelni, támogatni a munkakeresésben, egy normális élet kialakításában segíteni.


Ezeken a területeken tudnék fejlesztéseket elképzelni, tudom, hogy ez pénzbe kerül (pár munkahely lenne is), de ha börtönről börtönre járnak a társadalomról leszakadt rétegek, ugyanúgy pénzbe kerül. Többe is. Valami ilyesmi az elképzelésem.

2013. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 A kérdező kommentje:

"Prevenció: -több energiát fordítani arra, hogy a szegényebb rétegek is elsajátítsanak piacképes tudást.

-jobban segíteni a munkakeresést

-cégeket nagyobb kedvezményekkel csalni olyan helyekre, ahol létkérdés a munkahely "


Az a baj, hogy a szegényebb rétegek közül nagyon sokan nem akarnak piacképest tudást szerezni. Ez annak is az oka, hogy generációk nőttek úgy fel, hogy nem látták a szüleiket munkába menni, valamint, hogy a szülőknek is csak maximum 4 általános végzettségük van. És az a gyakorlat, hogy sokan - és ez valóban a cigányságra jellemző - megélhetésből vállalnak gyereket, mert így többletforrásokhoz jutnak a szociális hálón keresztül. Éppen ezért hiába segítenél nekik munkát keresni, nem mennének el, mert nem is akarnak sem tanulni, sem dolgozni. A harmadik pont sem játszik ugyanezekért. Természetesen tisztelet a kivételnek, még ha sajnos nagyon kevés is.


"Ítélet. -én nem pártolom a súlyosabb büntetést személy szerint, de meggyőzhető vagyok bizonyos pontokban "


Pedig az megoldás lenne arra, hogy valaki mérlegelje a tettei súlyát.


"Büntetés: letöltendő alatt az elítélt folyamatos megfigyeléses programban részesüljön, megértse a büntetést, megváltozzon, hangsúlyt fektetni rá, hogy a büntetés elérje a célját, felkészíteni az elkövetkező életre, hogy ne kerüljön vissza "


Ameddig ilyen börtönök vannak, mint ma, hogy sok szegény ha bekerül, jobban él odabent, mint kint, nem lesz változás. Az önfenntartó börtönökkel lehetne eredményeket elérni, hogy senki ne akarjon oda visszakerülni. Ha nem dolgozik, nem tudja magát eltartani. Dolgozni fog. És az, hogy alul kvalifikáltak, abban az esetben lenne releváns, ha ügyvezetőként kellene dolgozniuk. Nagyon sok olyan munka van, ami hasznos, és elvégezheti valaki iskola nélkül is. (Pl. favágás, papírválogatás, vagy akár az, amit a fiatalkorúak börtönében szoktak végeztetni a rabokkal).


"Rehabilitáció. -az ex-elítéltet megfigyelni, támogatni a munkakeresésben, egy normális élet kialakításában segíteni. "


Mivel a többségük nem akar sem tanulni, sem dolgozni, és a börtönben jobban él bent, mint kint, így ez teljesen felesleges. Vissza tudok utalni az önfenntartó börtönökre, aminek van visszatartó ereje.

2013. márc. 19. 22:56
 76/104 A kérdező kommentje:
Ha folyamatosan arra reflektálunk, hogy a bűnözőnek mi a jó, akkor nem lesz változás pozitív irányba. Ha valaki bűncselekményt követ el, meg kell büntetni, nyilván a jogállamiság keretein belül.
2013. márc. 19. 22:59
 77/104 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy része. A másik meg hogy hogyan lesz a bűnözőből becsületes, GDP termelő állampolgár. Erre ugyanakkora, ha nem nagyobb hangsúlyt kell fektetni, ha nem akarsz egész életedben eltartani egy rabot. A visszatartó erő addig működik amíg van választása az illetőnek. Amikor nincs, akkor mindegy mi van elöl, menni kell.
2013. márc. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
Amúgy az önfenntartó börtön nagyon jó ötlet. Én pl még azt is hozzákötném hogy VÁLASZTÁSA VAN a rabnak hogy dolgozik-e vagy nem, ha nem, akkor hosszabb időt ül. Itt is megtapasztalná a munka értékteremtő jellegét. Minden ilyen kis lépéssel közelebb kerülnénk a felzárkózáshoz.
2013. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 A kérdező kommentje:

"erre ugyanakkora, ha nem nagyobb hangsúlyt kell fektetni, ha nem akarsz egész életedben eltartani egy rabot."


De pont erre mondtam az önfenntartó börtönöket. Az egy forintjába sem kerül az adófizetőknek, ugyanis a rab saját magát tartja el a börtönben, nem pedig az adófizetők. Abból tanul csak egy rab, ha magát kell eltartani a börtönben a tettéért, nem pedig mások pénzén él odabent.

2013. márc. 19. 23:12
 80/104 A kérdező kommentje:
Én a nagyon kirívó, minősített emberöléseknél, ahol például megkínozzák előtte az áldozatot, visszavezetném a halálbüntetést. Ha valaki előre kitervelten, brutálisan kivégez valakit, ebben az esetben indokoltnak tartanám a halálbüntetést.
2013. márc. 19. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!