Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fókusz meddig isteníti még...

A Fókusz meddig isteníti még azt a sok haszontalan báró, gróf leszármazottakat?

Figyelt kérdés
Azt a címet ki kellett érdemelni, az őseik lehet kiérdemelték, de szerintem a mostani leszármazottjaik akik a fókuszban nyilatkoznak és elmondják, hogy a faluban még mindig bárónak/grófnak szólítsák őket és akkor a riporter asszony is annak szólista. Meg kellene érteni a nemesi titulusok használata jogellenes, főleg úgy, hogy ki sem érdemelték, csak az ősük.

#gróf #báró #atyajóúristen
2013. márc. 24. 11:29
1 2 3
 1/23 tetro ***** válasza:
73%

Az hogy szökő évente van egy műsor a régi nemesi családokról (sőt azok kastélyairól), az csak a te hibbant fejedben tűnhet istenítésnek.

A nemesi címet tudomásom szerint nem kiérdemelték, hanem örökölték, de lehet én tévedek.

Senki sem használja hivatalosan a címet. Az hogy a faluba néhányan úgy szólítják az miért lenne jogellenes? Ha én téged marhának szólítalak, attól te még hivatalosan nem leszel marha :)

2013. márc. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Örökölték ami megint csak nagy probléma, mert nem azaz illető érdemelte ki aki örökölte, hanem aki adományozott és megkapta a királytól, tehát az illető apja. Már a múlt holnapban is volt egy ilyenekkel foglalkozó, lenéző riport.
2013. márc. 24. 11:35
 3/23 anonim ***** válasza:
3%
Nekem sokkal jobban szúrja a szemem mikor a diplomásokat istenítik.
2013. márc. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Félsz mi, hogy ilyen helyesírással még a végén újra a földeken kötsz ki valamelyik főnemesi család birtokán?


Mit énekel amúgy a riporter asszony, ha már szólista? Szopránt?

2013. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ugyanezt el lehetne mondani az újgazdag apuka pici fiáról, aki tizennyolc évesen kétszázzal hasít apuci bömbijével, mert azt hiszi ővé a világ.


Vagy pl. az elkapatott, rongyrázó politikus-gyerekek, celeb-gyerekek.


Velük mi van?


Ők különbek bármennyivel is?

2013. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nem csak zavar, hogy én nem vehetek ilyen rangot most már, és akkor ők meg használják amikor nekik sem lehetne!
2013. márc. 24. 11:38
 7/23 tetro ***** válasza:
56%

Na várjál. Előbb azt írod, hogy ki kellett a címet érdemelni, aztán az a bajod hogy örökölték? Most akkor melyik, mert egyszerre a kettő nem lehet.

A kérdésed meg az, hogy miért istenítik őket, de azt írod egy hónapja is volt róluk egy lenéző riport. Nálad súlyos képzavar van.

2013. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%

"Meg kellene érteni a nemesi titulusok használata jogellenes"


Mér lenne jogellenes, te büdös paraszt?

2013. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 tetro ***** válasza:
78%
Na még egyszer. Ők sem használják. De ha használnák, neked ez miért is fáj? Semmilyen előnye nem származik belőle senkinek, ha grófnak nevezik. Az Üvegtigrisben is grófnak hívták az egyik szereplőt, nem? Őt is gyűlölted mi? :D
2013. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mért ne vehetnél? Ma is árulják. De előbb még nem az volt a bajod, hogy az örökösök nem érdemelték ki? Aki veszi az kiérdemli?
2013. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!