Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudhatom meg, hogy...

Hogyan tudhatom meg, hogy apám valóban besúgó volt-e?

Figyelt kérdés
Kihez kell fordulnunk a Testvéreimmel? Nem dokumentálni szeretnénk, nem megalázni, sőt még csak szembesíteni sem! Csak megérteni az elnyomást, ahogy felnőttünk... Még utánunk is nyomoztatott, azt tudjuk! De hétvégénként miért kopogott az írógép? Én 45 éves vagyok, a testvéreim 48 és 50 évesek. Jogunk lenne tudni... azt hiszem...

2013. márc. 25. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb: kérdezd meg tőle.
2013. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Levéltárhoz kell fordulnod egy kérelemmel, amiben kéred hogy kutassanak apád után a megmaradt iratokban. A titkosszolgálati levéltár a 7.ker.-ben van.
2013. márc. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Igazából ez mért fontos? Mindenki besúgó volt, ahogyan ma is az. Ember, embernek farkasa és a besúgók egymást is besúgják, ma sincsen kivétel.
2013. márc. 26. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

****ma 05:10


Még mielőtt mindenkit bemaszatolnál, én sem (44) és apám sem (73) volt besúgó. Nem volt autónk, nem éltünk jól a Kádár-korszakban, sőt sok helyen üldözték a családot.


Aki besúgó volt régen, most is az. Ők a Kádár-korban is jól éltek és most is.

2013. márc. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A családtagok kérhetnek betekintést. Azt persze nem tudom, hogy miután már elhunyt az illető vagy sem.
2013. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Igazából ez mért fontos? Mindenki besúgó volt, ahogyan ma is az. Ember, embernek farkasa és a besúgók egymást is besúgják, ma sincsen kivétel."


Tipikus példája, amikor a sz.r emberek azzal mosdatják magukat, dehát mindenki olyan volt. Amikor az adócsaló szerint, mindenki csal. Nem. Nem volt mindenki sz.rember, sokan megtartották a gerincüket (a családod és te nyilván nem).

2013. márc. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
05:10 Ki kérem magam és családom nevében is ezt a rágalmat.Azért mert te ilyen vagy még nem kell álltalánosítani.Az ilyen mocskok rugdosták félholtra nagyapámat hogy lépjen be a tsz be.Jobb lenne ha eltaka.odn.l az oldalról te pufajkás komcsibérenc.
2013. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

Sokat tanultam... Elkeserítő az egymás gyalázása! Írom ezt, mint biztos FIDESZ-es szavazó...

Szembe kell nézni a történtekkel, mert enélkül nem tudunk az ilyeneken túllépni..

Hogy miért tettem fel a kérdést?

Mert Sokszínű gyermekkorunk volt:

Vörös,lila, kék, zöld, barna, halványbarna... ami 14-21 nap alatt eltűnt.

Nem akartam apám szemére hányni, csak egyetlen egyszer jó lett volna a Testvéreimmel a Fedőnevén szólítani.

Mert gyűlölet nincs bennünk, csak jó lett volna, ha tudja, hogy tudjuk...

Köszönöm még egyszer Mindenkinek, aki megtisztelt válaszával!

2013. ápr. 14. 15:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan "jó besúgó" volt, akkor '89-ben - a nagy menekítések idején - valószínű, hogy az ő dokumentumai is eltűntek, mert a "nagyobbaké" valahogy pont elveszett!

Persze sok maradt, de azok a kisebb halak voltak - azokat hagyták a "nagyok" a sz*rban...

A fő "elvtársak" meg élik világukat 23. éve békében, nyugalomban, kiemelt anyagi biztonságban...

Hajrá fidesz?

2013. jún. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!