Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez tényleg így van a Mercedes...

Ez tényleg így van a Mercedes gyárban, több multicégnél? Valóban igaz? Mi folyik itt?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom hogy ez az oldal nem a legmegbízhatóbb , leghitelesebb portál.

Gondoltam megnézem milyen hülyeségeket írnak a kurucinfon ,mire megakadt a szemem ezen a cikken.Ha igaz amiket írnak , akkor ez több jogba és törvénybe is ütközik.Egy munkajogász tényleg megpiszkálhatná a dolgokat.


Dolgozik valaki ebben a gyárban?


Esetleg megtudná erősíteni illetve cáfolni valaki a cikknek leírtakat?



2013. márc. 21. 20:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
itt dolgozom a cikket nem olvastam végig tehát nemtom hogy mire gondolsz anyit tudok mondani hogy Viktor apánk kapott 1 Mercedes benz CLA-t ajándékba miután megvolt a "Nagy gyárlátogatás"
2013. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 titak ***** válasza:
95%
Kisapám! Az esztergomi Suzuki-ró már hallottál?
2013. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A Suzuki nem az a gyár ahol mindig meg kell hajolni , hogyha bejön a főnök?

Vagy az egy dél-koreai autó gyár volt?


Hallottam hogy a suziban is voltak durva dolgok.

2013. márc. 21. 20:40
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Igen tényleg.
2013. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként a Mercedes, az Audi, a Suzuki Magyarország legnagyobb szégyenei.
2013. márc. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A cikket nem olvasod el de azért válaszolsz főleg hogy ott dolgozol.Hát ez röhej.Én egy másik multinál dolgozom innen sokan mentek át a MERCIHEZ mert ugye jól csengő név na meg a német precizitás és tisztaság.A pénz ugyan annyi mint nálunk.110-120 NETTÓ .És igen én is hallom vissza volt kollégáktól ezeket a problémákat.Csábítás nagy hiszen kiviszik őket 2-3 hónapra és aki élelmes 3-400 ezret félre rak ez idő alatt.Sok embert ennyi pénz is ki segít a bajból.De aztán itthon már megszakítják őket.De ne aggódj a legtöbb multinál így megy pl nálunk is.Én Dunavarsányban dolgozom egy Japán cégnél .8 ÉVE épült a gyár nagyrészt máshonnan már leszerelt gépsorokkal.Volt hogy vagy 150 Román is dolgozott itt bérmunkásként.Hát nem igaz hogy onnan kell ide munkást hozni.A másik hogy kb 1500 an dolgozunk itt de állítom 8000 ember már megfordult itt.Nyáron 40-45 fok télen meg sokszor megfagyunk.Nevetséges az alkatrészellátás ha egy gép elromlik gányolás megy.Az embereknek a lelkét kihajtják és vagy 5 éve nem változik a keresetem.Illetve dehogynem negatívan.Szerintem ahol én dolgozom az a Mercinél is rosszabb.
2013. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%
.
2013. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
20:52-es vagyok még annyit hogy a 4. gyárat húzzák fel itt egymás mellet és olyas valamit gyártunk ami a kutyának se kell mert már hegyekben áll mindenhol.Mikor röhögve felvetettem egyik főnökömnek hogy ez egy pénzmosoda röhögve visszakérdezett még csak most jöttél rá.
2013. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%
?
2013. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

nyilván el van tulozva a cikk... a magasabb rangu személy jön a gyárba az persze mindenhol így müködik. a bérezés törvényes keretek között folyik, csak éppenséggel a pótlékokat nem rég teljesen megnyirbálták. ezt az én cégemnél ugy kompenzálták hogy a kiesett műszakpótlék része helyett bevezettek egy ugynevezett teljesítény pótlékot, ami a norma és a selejt szám alapján változott termékenként.



az hogy protekció van az nem csak a Mercedes gyárban van, hanem magyar cégeknél (sőt ott jobban) volt nekem fönököm aki azért rugott ki mert nem voltam hajlandó szexuális szolgáltatást nyujtani, de hallottam olyanról is hogy az IQ szintje 0 kisasszonyt kinevezték -persze jó nagy gázsival- energia takarékossági menedzsernek: a feladata az volt hogy ellenőrizze hogy az üres termekben le van kapcsolva a villany... csak azért mert jó volt a kéz-száj munkája...


de olyan is van hogy a csoport vezető szív szerelmének egy szalmaszálat se kell arrébb raknia, a másik meg az ő munkáját is végezze el..


egy halom olyan dolog van minden cégnél hogy ha nem tetszik el lehet menni van sok munkanélküli...

2013. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!