Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megint élelmiszerár emelés...

Megint élelmiszerár emelés lesz, most meg a sok eső miatt?

Figyelt kérdés
Hogy fogják ez bírni az emberek?Én már komolyan nem tudom mi lesz,már így is "szemetet" eszünk,már mindennek horror ára van,az alapélemiszereknek is,fizetés meg évek óta ugyanannyi...Ezt mégis,hogy gondolják?!?!Miért nem csökkentik az alapélelmiszerek ÁFÁ-ját legalább?I

#élelmiszer #áremelés.ÁFA
2013. ápr. 4. 19:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"A magyar gazdák mindig valamire ráfogják az emelést! Ezért nem mennek semmire sem!"


Nem mi? Azért rohangál mindegyik 30 meg 50 milliós gépekkel. Te mikor fogod ennyire semmire vinni? :D

2013. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"A magyar gazdák mindig valamire ráfogják az emelést! Ezért nem mennek semmire sem! Én Németországban dolgozom, majd itt bevásárolok az otthoniaknak is, nem kell a "jó" magyar árú arany áron. (A magyar árú is sok esetben átcímkézett külföldi)"


Én jobban örülnék, ha az ilyen emberek vissza sem jönnének többé.

2013. ápr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Én jobban örülnék, ha az ilyen emberek vissza sem jönnének többé."


Hidd el, nem fogok visszamenni, nem is tervezem, az egyik ok amiért eljöttem, az a mentalitás, ami nagyon meglátszik itt a fórumon is.

2013. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Nem mi? Azért rohangál mindegyik 30 meg 50 milliós gépekkel. Te mikor fogod ennyire semmire vinni? :D"


Épp ezért, milliós gépekkel rohangálnak, ha valami árcsökkentő hatás van, azt "elfelejtik" beépíteni, de ha nőni kell az árnak, az rögtön be épül. Amíg a külföldi áru, szállítással is olcsóbb, addig nem is fogok otthon vásárolni. A magyar gazda rögtön mindent akar, drágán adja a sokszor kicsit sem jobb minőségű árút! Aki csak azért vesz meg valamit mert magyar, azt jól rászedték. Vannak ugyan tényleg jó magyar áruk, de aranyáron!

2013. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hogy áremelés lesz-e azt nem tudom: De hogy nem lesz termés, az biztos.

A kertemben elvetett borsó belerohadt a földbe. Ha legalább nem lesz két hétig csapadék, akkor nem tudok semmit elvetni.

A szomszédaimnak van pár hold földje, de az is víz alatt áll. Kérdés, hogy tudnak-e majd egyáltalán vetni krumplit, vagy bármi mást. Pedig közel-távol nincs folyó. Belvíz viszont igen.

Az ország nagy részén is ez a helyzet.

2013. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Na igen ez bennem is szöget ütött.Árcsökkentés sosem volt,akkor se,ha kb ideális az idő,de olyan meg szinte nincs szerintük mert az emelést mindig rá lehet fogni fagyra,melegre,hidegre,esőre,szárazságra,arra ami éppen van...:-/

Én alig emlékszem olyan évre amikor ne ment volna a nyávogás valami "elemi csapás" miatt...

2013. ápr. 4. 22:08
 17/18 A kérdező kommentje:
Ha meg bőséges volt a teremés akkor azon ment a sírás,kidobálták,direkt felgyújtották...
2013. ápr. 4. 22:10
 18/18 anonim ***** válasza:

"Mert Magyarországon annyi rizst termelnek..."


Látom nem érted. Betudom annak, hogy nem láttál még rizstermesztést, és/vagy a jelenlegi belvizet. Vagy csak a kombinációs készség nincs meg hozzá.

2013. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!