Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka hogy a Jobbiknál...

Mi az oka hogy a Jobbiknál van a legtöbb ateista?

Figyelt kérdés

Felmérések szerint a Jobbikos szavazók között van a legtöbb ateista.

A legtöbb vallásosak pedig inkább a Fidesz-KDNP-hez tartoznak.


Ahogy elnézem , a Jobbik elég lazán veszi a vallást , nem erőlteti.Össze sem hasonlítható a bigott KDNP-vel.



2013. ápr. 5. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A korosztályi megoszlásban van a válasz.
2013. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek. A KDNP jószerivel csak a templomba járó nénikékre van hatással. Másokat el se tud érni. Ha nem láncolta volna magát a Fideszhez, már rég nem létezne.

Egyébként két dolog, hogy valaki ateista és nem aktív hívő. Valódi ateista nem nagyon sok van. Jelentős száma azoknak van, akik formálisan valamelyik egyházhoz tartoznak, de templomba nem járnak, a hitüket nem ápolják. Ha kérdezik őket, vagy nem mondanak semmit, vagy vállat vonnak.

2013. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kdnp szerintem még a temploma járó nénikre sincs hatással, a támogatása nem mérhető. A templomba járók egy konkrét személyért Orbán Viktorért rajonganak vallásos áhítattal.


A jobbik szavazó tábora viszonylag fiatal, a fiatalok kevésbé vallásosak mint az idősek ennyi a magyarázat. Pedig a pártvezetés próbálja magát vallásosnak feltüntetni, még ha ez nem is mindig jön össze.

2013. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

blacksquare


Lehet, hogy ha egyedül indulnának tényleg nem lennének hatással senkire. Viszont emlékszem, hogy még a választások előtt többször is hallottam olyan beszélgetéseket (pl. buszon és ismerőseim között is akadt aki mondta) idősebbektől, hogy azért is szavaznak a Fideszre, mert ők keresztények, ezért is álltak össze a KDNP-vel.

Szóval annyiból hatással van, hogy a Fidesz-KDNP "pártszövetség" jobban hangzott, mert benne van a nevükben is, hogy ők keresztények.

2013. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Neked ennél frissebb felmérésed van? Ha igen, belinkelnéd? Nem kötözködésből kérdezem, csak érdekel.


[link]


Mert ez alapján az LMP a legateistább és az MSZP a legvallásosabb párt.

2013. ápr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mert ez alapján az LMP a legateistább és az MSZP a legvallásosabb párt."


Vallásos MSZP, hát persze, ahogy Gyurcsány gyerekkorában "gyakran bérmálkozott"...

2013. ápr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én csak közvetítem a felmérés eredményét :) Engem is meglepett egy kicsit.
2013. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha az a kérdés, hogy hol van a legtöbb történelmi keresztény egyházhoz kötődő szavazó a válasz nyilván a fidesz, de az mszp-be sokan vannak olyanok akik a maguk módján vallásosak. Ebbe meg elég sok minden belefér.
2013. ápr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!