Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hazafiassággal együtt jár-e...

A hazafiassággal együtt jár-e a homofóbia, a vallásosság és a konzervativizmus, vagy pedig vannak-e szerintetek meleg/leszbikus, ateista és liberális hazafiak is?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 08:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Itt most felsoroltál egy halom dolgot, amiknek semmi közük egymáshoz. A patriotizmus egy ösztönös érzés, semmi több. A homofóbia is egy ösztönös érzés. Ezek együtt járhatnak, vagy sem. A vallásosság egy megint nagyon különböző dolog, komplex jelenség, aminek van ösztönös összetevője, mint ahogy gondolati és gyakorlati is van. Semmi köze a patriotizmus vagy a homofóbia témájához. A konzervativizmus lehet attitűd, de lehet ideológia is. Ha ideológia, akkor lehet köze az égvilágon mindenhez (erre is szolgálnak az ideológiák), aztán a konzervativizmus 1000-féle változatától függ, hogy éppen kinél mit zár ki vagy mit segít elő a felsoroltak közül. A liberalizmus egy másik ideológia, ugyanaz igaz rá, mint a konzervativizmusra.
2011. szept. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem, ezek éppen a hazafiasság kerékkötői.
2011. szept. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

A mai felállást tekintve igen együtt jár.

ma már az a divat, hogy másokat automatikusan nem tartunk hazafiaknak, ha nem ugyanazt szajkózzák, mint mi.

Ez igaz, mind a konzervativizmusra, mind a liberalizmusra.

A vallásosság szerintem egy összetett dolog ebben a kérdéskörben.

Mindenesetre érdekes az, mikor egy vallásos hazafi éppen a fejét követeli valakinek és egy kanál vízben megfojtaná, csak mert nem egyezik meg a véleményük.

Vagy mondjuk egy liberális, aki a szólásszabadságot nem mindenkire nézve tartja kívánatosnak.

2011. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
i'mjuda, rólad nekem a Besenyő Pista bácsi jut eszembe. XD A hülyeség jött belőle is folyamatosan, csak annak a műsornak egyszer vége lett, te meg csak mondod a magadét.
2011. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
En is ugylatom mosatnaban ezek az "erenyek" kotelezoek.
2011. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
A hazafiság a szülőföld iránti szeretetet és rendületlen elkötelezettséget jelenti. Ennek mi köze van ahhoz, hogy valaki elutasítja-e a melegeket, hisz-e Istenben, vagy sem, és hogy konzervatív politikai meggyőződésű-e avagy sem? A mai jobboldalon ugyan ezek a nézetek összekapcsolódnak, de minden embernek van (illetve kellene, hogy legyen) egyéni véleménye, ami különbözhet az általa favorizált politikai irányzatok álláspontjától. A gond az, hogy sokan birkaként mennek egy-egy párt után, és automatikusan átveszik az adott párok retorikáját, feltételezem azért, mert nincsen önálló véleményük bizonyos témákban...
2011. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

i'mjuda:

Döbbenet, hogy ennyien komolyan vesznek.

Kíváncsi vagyok, mikor jönnek rá a nevedre, az én nevem megfejtése hónapokba telt :3


covenant:

Akkor ezek szerint lehetek úgy hazafi, hogy az államot megvetem, és nem a határok szerint gondolok a szülőföldem?

Továbbá, ha külföldön születek, nem lehetek hazafi?

2011. szept. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Én meleg vagyok, ateista, liberálkonzervatív, és hazafinak érzem magam. :D
2011. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
64%
Egyáltalán nem jár együtt vele. Ez tiszta hülyeség.
2012. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Én biszex vagyok, vallásos és balliberális.
2013. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!