Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy nem jut...

Miért van az, hogy nem jut pénz az egészségügyre amennyi kell? pedig ez a legdrágább kincsünk.

Figyelt kérdés
Majd rájönnének, ha betegek lennének, bár lehet nekik lenne saját pénzük a gyógyulásra, de lehet, hogy az sem lenne elég, mert pénzzel nem lehet mindent megvenni. Én elvennék akkor máshonnan például afganisztáni szerepvállalás stb...
2009. szept. 21. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"pedig ez a legdrágább kincsünk."


Megválaszoltad ezt, kedves kérdező. Számos vezető orvos és egyetemi professzor úgy vélekedik mostanság, hogy ez a folyamat _tudatos_, vagyis direkt szánnak kevesebb pénzt az állampolgárok egészségére, és alapoznak az orvosok és ápolók lelkiismeretére, erkölcsére (medikusként látom, hogy ha minden egyes EÜ-s dolgozó betartaná a kormány ostobaságait, kb. egy hét alatt maga alá rohadna a rendszer).

Az egészségügyünk tudatos szétzüllesztése mellé még tedd oda a világhírű oktatásunk lebutítását is. Teljesebb lesz a kép...

2009. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt, hogy világhírű oktatásunk lebutítása?

(A SOTE-ra jársz? én már voltam műtéten Bp-n, nagyon meg voltam elégedve a klinikával főleg az orvosi ellátással)

2009. szept. 21. 14:42
 3/11 anonim válasza:
45%
Pl nem kellene aug 20.-ára akkora pénzveretős tüzijáték és máris lehetne korszerűsíteni az eü-t,szerintem!
2009. szept. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Feljebb kellene emelni az ország bérleti díját azoknak a számára akik szinte ingyen használják, és lenne rá pénz bőven!
2009. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az egészségre sose fog elég pénz jutni, mert mindig lehetne jobb.

A probléma inkább ott van, hogy miért csökkentik az egészségügyre szánt forrásokat?

Főként azért, amiért elvesznek a többi területről is. Azért mert baromi nagy az államháztartási hiány. Ez azért van, mert több folyik ki az államkasszából, mint amennyi befolyik, és azzal fenyeget, hogy államcsőd következik be, azaz az egészségügy és a többi állami intézmény teljesen padlót fog.

A hiányt két módszerrel lehet felszámolni:

1.: kidáscsökkentés

2.: bevétel, többnyire adóbevétel-növelés

Jelenleg akkora a hiány, hogy mindkét módszert alkalmazni kell.

A bevezetett adóemelésnél nem bír többet a gazdaság, ami nélkül az egészségügy is teljes padlót fogna. Ezzel mindenki egyetért. Bajnai, Orbán, Vona, Dávid, mindenki.

Tehát a kiadáscsökkentést nem lehet megspórolni. Melyik kiadási tételből lehetne még többet elvenni, az egészségügy javára?

Az állami cégvezetők fizetésének a lefelezéséből? Még ha a teljes fizetésüket is elvennénk, akár két évre visszamenőleg is - ami teljes képtelenség - még akkor se tudnánk felmutatni egy olyan összeget, ami az egészségügyi megszorítás tizedét állná akár.

A hadügytől? Jó ha állná a negyedét.

A közlekedéstől? Onnan már így is annyit elvettek, hogy sokak szerint a tönk szélére került.

Az oktatásügytől? Állítólag a szellemi tőke fial a legszebben, és őrültség lenne pont ezt a tyúkot levágni.

A rendvédelmi szervektől? Mindenki szentségel, hogy nincs biztonság. Tényleg nincs. Rendet kell tenni, minden áron.

A szociális támogatásokból? Állítólag a szegény ember még így is az éhhalál szélén áll? Hol gyógyítsák azt, aki már éhen halt?!

Tehát honnan????????

Szeretném tudni, és ha tudnám, kapnék érte egy gazdasági Nobel-díjat, mert rájöttem, és egy béke-Nóbel-díjat, mert elmondtam. De nem tudom.

Azt viszont tudom, hogy miért alakult ki ez a helyzet, és miért fog így maradni még nagyon sokáig.

2009. szept. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"z egészségre sose fog elég pénz jutni, mert mindig lehetne jobb. "


A bevétel növelés lesz a megoldás! Jöhet a Nobel díj.

Azoktól kell kérni akik eddig még nem fizettek a multiktól és a bankoktól.

2009. szept. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Belehet ide szúrni még valamit. Nemrég végeztek egy felmérést és következő jött ki az államnak jobban megéri ha beteg az ember mintha egészséges. Mivel beteg ember elöbb meghal nem kell utána nyugdíjat fizetni, az egészséges ember meg gond az államnak, mert akár 30 éven át fizethet utána nyugdíjat.

Mit mondja van benne logika.


Vagyis az államnak nem érdeke, hogy egészséges légy.

2009. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Probléma és komplikáció mentes születés.

Rövid gyerek kor.

Kevés tanulás csak amennyi nagyon muszáj.

A végletekig kihasználó napi 12 ó rabszolga munka a semmiért.

Rövid betegség után gyors vég, kevés kórházi költséggel, lehetőleg nyugdíj igénybevétel nélkül.

2009. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A bankokat miért kellett kisegíteni több milliárddal pedig ők nyereségesek?! Ki érti ezt?!
2009. szept. 22. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen a bank nyerességes forog benne a pénz az egészségügy meg pénznyelő, abból senki nem profitál. Pénzigényes világba élünk
2009. szept. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!