Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én lepődök meg a Bándy-gy...

Csak én lepődök meg a Bándy-gyilkosság ítéletén?

Figyelt kérdés

Életfogytiglan.


Ha őszinte akarok lenni, arra számítottam, hogy egy ilyen szemetet hamar (5-10 év) kiengednek, hogy -vagy a család-, vagy a lány volt kolegái "elintézzék". Nem igaz, hogy nem jutott ez eszébe senkinek...


Ott van a lány családja, volt barátja, a rendőrség, a BM, jobboldali szimpatizánsok, lényegében mindenki utálja ezt az embert, erre fel, bezárják egy cellába...

Az, hogy élni hagyják a börtön védelmében, szerintem ez nem büntetés egy ilyen állatnak.


2013. ápr. 6. 08:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
...ja és liberális vagyok, mielőtt még valaki lejobbikosoz.
2013. ápr. 6. 08:12
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Mégis mire számítottál a XXI. századi jogban? Vérbosszúra?
2013. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A jogban? Pontosan arra, ami történt. Így helyes jogilag!


Az emberekkel szemben? Arra, amit a kérdésben leírtam. Ha én lettem volna a szülő, vagy az ex-barát, nem hiszem hogy képes lettem volna ennyiben hagyni.

2013. ápr. 6. 08:21
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem egy jobboldalhoz hű, rendpárti ítélet született a mai Európai értékeket is megközölve.

Ennél súlyosabb bűnt csak legfeljebb gyermekek vagy idősek sérelmére lehet elkövetni, aljasabbat viszont minden bizonnyal nehéz lenne. Teljesen jogos és példaértékű!

Ez a liberálisok kormányzása alatt szinte lehetetlen lett volna, hiszen a bűnözők jogait sokkal kényesebben kezelik mint magát a sértettek jogait. arra hivatkozva hogy "pillanatnyi zavar, betegség, stb stb, csak azt nem nézik hogy egy ember az életével fizetett csak mert egy másiknak hancúrozni támadt kedve. Ez jellemző az idősek sérelmére elkövetett anyagi haszonszerzésből elkövetett bűncselekményekre is. Örömteli hogy vége a liberális rombolásnak és példaértékűnek tartom a jövőt tekintve.

2013. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyennek semmi keresnivalója idekinn! Az a szar csak, hogy nekünk kell etetni stb... Énaz ilyeneket halálukig dolgoztatnám mint usában is. Vasùttakarítás, ùtjavítás. Persze fegyveres őrrel, s a szökési kísérlet azonnali lelövés. De nem hogy tvzik, olvas edz zabál csak a pénzünkön odabenn. Lenne mivel csesztetni amíg él.
2013. ápr. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tetro ***** válasza:
Szerintem teljesen egyértelmű volt az elejétől kezdve, hogy ez lesz az ítélet. Ha másért nem, hát azért mert hatalmas nyomás volt a bíróságon a média érdeklődése miatt. Kirívó bűncselekmény volt, csak a maximális tétellel büntethették. Jól is van így.
2013. ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

valaki már kifejtette, hogy többszörös börtön viselt emberről van szó, illetve a bűn elkövetés napján is börtönben kellett volna lenni-e, illetve drogok befolyása alatt követte el tettét ...

Három csapás miatt minimum egy életfogytiglanra lehetett számítani...

Ha jól tudom a körülményeket ...

2013. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem értem kérdező meglepetésének az okát!

Le merné írni konkrétan, hogy milyen ítélet nem okozott volna meglepetést, és miért?

2013. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ítélet: OK.


Ami viszont szerintem nem OK, hogy a bíróságra a média nyomást tud gyakorolni, amit már a Stohl pernél is látni lehetett.


Az iskolában úgy tanítják, hogy a három hatalmi ág a Törvényhozás, Végrahajtás, Bíráskodás... de jelen fogalmaink szerint a Média nem az. Biztos ez?

2013. ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, ha 5 évet kapott volna, akkor jönnének a kérdések, hogy miért nem kapott életfogytot egy ilyen szemét. Szerinted egy rendőr pszichológus kollégáinak(akik ugye rendőrök is) mennyiből tartana felbérelni egy elítéltet, a megölésre vagy arra, hogy megkeserítsék bent az életét? Meg miből gondolod, hogy ha kijönne 5 év múlva akkor megölnék a hozzátartozók? Hidd el fog ő ott bent kapni eleget (nem sajnálom) szenvedjen csak élete végéig, hosszú életet kívánok neki!
2013. ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!