Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem igazságos az egykulc...

Miért nem igazságos az egykulcsos?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom,hogy így igazságos,mindenki ugyanannyi %-ot fizet.


[link]

Idézet a cikkből:

" ma Magyarországon az adóbevallást benyújtók mindössze 6,5 százalékától származik az szja-bevétel több mint 80 százaléka, vagyis az a réteg, amely az egy kulcs révén jelentős jövedelemtöbbletben részesül, nagyon szűk."


2013. ápr. 6. 17:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
45%
Azért mert a csóróknak több adót kell így fizetni ráadásul a kieső bevételt a különadók és ÁFA emelés miatt szintén fizetik. Abban semmi igazságos nincs hogy azokat gyötrik akik 70 ezret keresnek, azoknak akik milliókat a seggüket nyalják.
2013. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%
Mert inkább az fizessen több adót, akinek van miből, és az kevesebbet, aki így is majd éhen hal.
2013. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A tehetősebb sem kap jobb szolgáltatást azért,mert többet fizet..
2013. ápr. 6. 17:57
 4/28 anonim ***** válasza:
82%

Mihez képest igazságos... Eddig is voltak dúsgazdagok meg szegények. Aki milliókat adózott és mégis gazdag volt, az most nagyon jól jár, és megveheti az összes külföldi nyaralója mellé a luxushajót, ha eddig nem lett volna, aki meg el van maradva a villanyszámlával, az ezután is el lesz.

Mi olyan igazságos ezen?

Azt kéne felfognia végre ezeknek az embereknek, akik igazságosnak tartják, hogy ez csak a gazdagokat gazdagítja, és ettől nem fog fellendülni a fogyasztás, mert nem fog a gazdag naponta új hűtőt venni, vagy 8000 forintos szalámiból 1 kg helyett 1,5 kg-t venni... De ha a csóró markát ütné egy kicsivel több pénz, talán lecserélné a 20 éves hűtőjét, és esetleg egy picivel többet tudna venni a parizerből, felújítaná a házát, venne pár apró dolgot amire jelenleg nincs pénze, és hasonló. Tetszik érteni?

2013. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Én jól jártam vele és nem vagyok gazdag. Lecseréltem a húsz éves hűtőmet és TVmet,valamint kifestettem a lakást.Eddig nem tehettem meg,hiszen 36%szja-t fizettem,vagy cakumpakk kb 50-55% adót a fizetésemből.
2013. ápr. 6. 18:10
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

"A tehetősebb sem kap jobb szolgáltatást azért,mert többet fizet.."

Viszont ugyanannyi (bár az esetek többségében inkább kevesebb, v semennyi) munkáért több pénzt kap.

2013. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Reggel ötkor kelek és este hétre érek haza.Úgy hiszem dolgozom...
2013. ápr. 6. 18:14
 8/28 anonim ***** válasza:
10%
Mi ösztönözné az embereket, hogy többet keressenek, ha a nagyobb adóval ugyanott vannak, ahol a kevesebbet kereső eleve.
2013. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Elmagyarázom. A példában az egyszerűség kedvéért 20 és 30 százalékos kétkulcsos adóról váltunk egykulcsosra:


kezdetben: X keres 100.000 forintot és befizet 20000 forintot, ezt igencsak megérzi. Y fizet 1.000.000 forintot és befizet 300.000 forintot, ami százalékban nagyobb, de még mindig rengeteg pénze marad.

Bevezetik az egykulcsot.

X keres 100.000 forintot és 20000-t fizet be, Y keres 1.000.000 forintot és már csak 200.000 az adó rajta.

->A költségvetésből kiesett több milliárd forint

-> A kiesett pénzt egyenlően terhelik rá a lakosságra új adók (chipsadó, ebadó, +áremelés, ÁFA stb.) formájában, mondjuk +5000 forint. így aki eddig 80.000 forintot vitt haza, az most 75.000 forintot, aki eddig 700.000 forintot, az 895.000-t fog mostantól.

->Tehát aki eddig is keveset keresett, az még kevesebbet keres, aki sokat, az még többet keres. Ha szerinted ez igazságos, akkor hajrá. Természetesen a példám végletekig leegyszerűsített, de nagyjából tükrözi a lényeget.

2013. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Tehát 6,5 % etesse a cigányt,segélyes stbt..ja meg az adócsaló vállalkozókat

[link]


"Összességében a minimálbéreseknek csaknem fele, pontosabban 47,5 százaléka csal adót."

2013. ápr. 6. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!