Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi abba a jó, ha szegény...

Mi abba a jó, ha szegény ember éhezik, holott a föld termel annyi táplálékot, hogy mindenkinek jusson, ám a termeléknek jobban megéri utcára boritani a terméket?

Figyelt kérdés

Sokszor nézem, hogy a zöltséges inkább rohani hagyja az árúját de nem enged az árból, a maradékot meg kidobja ahelyet, hogy legalább az éhezőkhöz eljutna.

Ugyan ez van az államilag elkobzott hamisitott márkájú ruhákkal is. Inkább elégetik azt minthogy a rászorulóknak adnák.

Tényleg ilyen kegyetlenek vagyunk egymással hogy az üzleti érdek elöbre van az emberi életnél?


2009. szept. 22. 09:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem kezdünk elbeszélni egymás mellett, úgyhogy különválasztanék pár dolgot.


1.) Tök jó dolog, ha termelőtől veszed meg a dolgokat, gondolom magyar termelőtől. Én szoktam magyar boltban vásárolni, ahol csak magyar termékeket árulnak, de ez más téma, mert most nem a magyar-külföldi konfliktus a téma.

DE fizikailag lehetetlenség mindent termelőktől megvásárolni, kivéve a termelői piacot. Nem fogsz tudni elmenni Laci bácsihoz venni 5 kg szilvát, Pista bácsihoz venni 2 kg almát, Joli nénitől 3 kg körtét, Sanyi bácsitól 2 kg kolbászt stb. Mert az egész életed azzal telne, hogy a vidéket járnád.


2.) Ma Magyarországon igenis szükség van kerekedőkre, hogy az emberek képesek legyenek mindent (legtöbb dolgot) egy helyen megvenni. Persze a kereskedők között is vannak gazemberek, akik nagyon olcsón veszik meg a termelőktől a terméket, de én most általánosságban a kereskedői szakmáról beszélek. Ha például narancsot vagy banánt akarsz venni, akkor sem tudsz magával a termelővel üzletelni, mert kicsit messze van.


Szerintem teljesen egyértelmű, hogy kereskedőkre szükség van, mert az emberek életét megkönnyítik, növelik az életminőséget. Kevesebb időt kell vásárlással tölteni, mindent meg lehet kapni egy helyen. A kereskedelmi cégek általában nyereséggel működnek, ami a piac értékítéletét is tartalmazza, azaz szükség van rájuk.


Sokkal értelmesebb dolog arról beszélni, hogy miért van ennyi külföldi termék a magyar boltokban, vagy miért csak ennyiért tudják eladni a termelők a termékeiket.

2009. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Aztán miért is nem?Mármint miért nem tudsz beszerezni mindent?Bőven elég,ha szólsz a munkahelyeden/lakóhelyeden/oviban/iskolában/fodrásznál/usziban,hogy te tudsz olcsó,finom almát,szilvát,körtét,kolbászt.Aztán ki lehet osztani miért ki megy el.Sőt,ha valaki mer kérdezni mindjárt kiderül,hogy Joli néni szomszédjánál van tej,túró,tejföl,sőt tojást is ad el...

Én se tudok mindenhova elszaladni,viszont ismerek termelőket,akik "házhozviszik",csak szólni kell.És ami a legjobb benne mindig jó árut kapsz,mert tudja,hogyha egyszer rosszat ad,legközelebb nem kéred tőle!

Őszintén szólva kell kereskedő,bár ,aztán ha akarom akár már spanyolból is rendelhetek narancsot:-),hála a netnek,de szerintem túl sok a tisztegségtelen kereskedő(lánc),valahogy nem bírok hasra esni a nagy tisztelettől amít érzek irántuk.

2009. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!