Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen állatok lesznek a...

Milyen állatok lesznek a jövőben pár millió évvel, miután az ember eltűnik a föld színéről?

Figyelt kérdés
A Vadjövőről hallani se akarok!
2011. okt. 22. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
amíg van föld ember is lesz rajta! ergó az ember lesz az egyetlen állat szépen lassan!
2011. okt. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 dellfil ***** válasza:
88%

Vedd meg ezt a könyvet! Érdekes, és egyfajta válasz van benne a kérdésedre.


[link]


dellfil

2011. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 dellfil ***** válasza:

Bocsánat, nem tudtam, hogy Dixon könyvét így "elamarikanizálták". Látom már miért írtad:" A Vadjövőről hallani sem akarok."

Oké, de nem tehet róla sem az író, sem én, hogy az ötlet idióták kezébe kerül. Nyilván elindul az "ötlet" fosás.

Nem tudván mi az a "Vadjövő", beírtam a google-ba.

Nos... elszörnyedtem. Bocs a válaszomért. :)


dellfil

2011. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én már próbáltam mindenütt ezt a könyvet megszerezni, de mindenütt csak azt a választ kaptam h az utolsó példány is elfogyott. És amúgy igen, dixon megírta ezt a jó könyvet, erre megcsinálják ezt a sorozatot, amit úgy hangoztatnak h a jövőben hatalmas szörnyek lesznek, pedig csak 2 óriási lény, egy 120 tonnás teknős, és egy 8 tonnás szárazföldi polip van. Sok lény hasonlít az Ember utánból.pl a snowstalker ami olyan mint az Ember utánban szereplő, sarkvidéki,jegesmedveméretű patkány, kardfogakkal. De a snowstalker max akkor mint egy pidbull.A legtöbb lény a vadjövőben hótt kicsi.És egy környezetben csak max 4 fajt mutattak.A különböző időszakokban meg nem is az összes élőhely élővilágát mutatták hanem csak max 3 vagy 4. Egy adag fost csináltak. És könyörgöm!!!!SZÁRAZFÖLDI POLIPOK??????? Ha úgy döntenek a lábasfejűek h kimásznak a tengerből, akkor azt 400 millió évvel ezelőtt megtehették volna, csak követni kellett volna a csigákat.És annyiért kimásznának mert mocsaras lesz a világ? Az évmilliók során többször is mocsarassá,meleggé,párássá vált a világ, tehát akkor is megtehették volna. Na de a legnagyobb FAS.SÁG amin felhúztam magam az az, h 200 millió év múlva mivel újra pangeává egyesűlnek a kontinensek, csak gerinctelenek fognak élni rajta, az egyetlen gerincesek a repülő halak lesznek. 200 millió éve is volt pange és sőt, még több faj alakult ki akkor, annak köszönhették a dínók h felemelkedtek a hüllők közül.És még azt állítják magukról h tudományosak.
2011. okt. 22. 20:17
 5/17 A kérdező kommentje:

Én magam írtam egy saját futurisztikus storyt és szerintem ez reálisabb mint a Vadjövő

[link]

2011. okt. 22. 20:19
 6/17 anonim ***** válasza:

Damocles IV.? No, erős hatással volt rád az "Élet a Darwin IV.-en" című Spektrum sorozat? :D


Dixont könyvtárból tudod csak beszerezni, már nem nyomják itthon. Ha pesti vagy, vagy pestkörnyéki, a Szabó Ervinben több példánya is megvan. Bár ez is egy kicsit hmm... gyerekkönyv nekem, mert kevés szót ejt arról, hogy mindez kizárólagosan az ő képzelete, jobbára fikciós, és olyan előfeltevésekből indul ki, amiket nem részletez. Valószínűleg ez unalmas lett volna a többi olvasónak.

Mindazonáltal nagyon kedves és szép képeskönyv.

2011. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Az én véleményem...igen is kihalhatnak az emberek ha így folytatják tovább.Egyre kevesebb a natalitás és több a mortalitás.Tehát többen halnak meg mint születnek.Állítólag az emberi faj ki is pusztulhat 2250 és 2400 között.Ha ez megtörténne,akkor nemlenne akadály az állatok számára.Az anyag körforgásán nemváltoztatna semmit se az,hogyha kihalna az emberi faj.Tehát nekem két elképzelésem van:

1.az állatok,növények,gombák,különböző mikroorganizmusok élik tovább szép kis életüket

2.Ha netán valamilyen földrajzi változás történne,alkalmazkodnának ehhez az élőlények és továbbfejlődnének.


És kitudja...talán sok ezer,illetve millió év múlva ismét kifejlődhetne az emberi faj,ha Charles Darwin elméleteiből indulunk ki.De ez már csak a jövő kérdése :)

2011. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen egy kicsit hatással volt rám a Darwin IV. De ez egy terraformált bolygó, vagyis olyan bolygó ami földszerűvé lett alakítva. És az itteni lények a földről származnak de az ember még mielőtt benépesítette volna, visszahívták őket róla(kicsit összeesküvéses cucc) és pont akkor amikor bekövetkezik egy ismeretlen katasztrófa. Néhány dixon lényt is megemlítek benne pl: bardelot,nyársszarvú gigantilop,stb. Mivel ugyanabban az időben játszódik mint az Ember után,csak egy másik bolygón.

És köszönöm a tippet, tesómm ott tanul pesten, én magam nem vagyok pesti, de majd szólok neki, h nézze meg ha van egy kis szabadidelye.


Szerintem is ha az ember így folytatja tovább, akkor a következő 1 milliomodik évet tuti, h nem éli meg.


Nagyon örülnék ha írnátok valamilyen kommentet ehhez a kis storyhoz :D

2011. okt. 23. 09:48
 9/17 anonim ***** válasza:

Mindjárt meglesz a 7miliiárdodik elmer a Földön, tehát nem tűnik, úgy mintha fogynánk. Ellenben már lassan ideje létrejönnie egy nagy világjárványnak, mert eddig jól megúsztuk.

Tehát az említett könyv nekem is megvan, de csak az elején ad leírást a Föld állapotáról,és annyira nem részletes. Ellenben tök jól néznek ki az állatok, de egy két állat nagyon hasonlít a ma élőkre, (például a csupasztúrkálóra a furdancs nevű, ha jól emlékszem).

2011. okt. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem arra inkább a Homokicápa nevű lény hasonlít. És olvastam már onlinen(bár googlefordítóval elég szar ezért is szeretném ha meglenne a könyv) és szerintem nagyon is jó könyv, bár az nekem fura, h Dixon nem említi meg Madagaszkár élővilágát. Kíváncsi lennék, h ott milyen élőlények lennének.
2011. okt. 26. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!