Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan aki a déli...

Van itt olyan aki a déli határ közelében lakik?

Figyelt kérdés

Itt tényleg lehet érezni, hogy többet süt a nap mint máshol, kicsit már tengerparti a hangulat?


Én Bécs-Fehérvár között ingázok és télen nyáron észre lehet venni egy 2-4 fokos különbséget.


[link]


2013. ápr. 8. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, hát én Pécsen nőttem fel, az eléggé délen van, azért tengerparti hangulat nincsen :) Két és fél éve Pesten lakok, de gyakran járok Pécsre, általában felfedezhető némi időjárás különbség de nem számottevő, maximum 2-3 fok, viszont megfigyelésem szerint hóból több van Pécsen.
2013. ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ebbe van azért valami, ezt még földrajz órán is tanultam, meg hát tapasztaltam is, mert én 1-2 havonta járok le Bajára a barátnőm szüleihez, meg hát régebben gyerekkoromba is sokat voltam errefelé, még amikor a nagyszüleim Hercegszántón laktak, és érezi lehet hogy melegebb van 2-3 fokkal, plusz nincsenek erre felé hegyek sem, amik ugye a hidegebb levegőt benntartják, meg esőből, viharból is lehet kapni rendesen mint olyan helyen ami hegyekkel van körülvéve. Én Visegrádon lakom ott másabb a helyzet jóval. Azt nem mondom hogy Délen tengarparti hangulatú az idő, mert Horvátországnál is amikor elhagyjuk a hegyes helyeket és már közelebb járunk a tengerhez akkor lehet érezni hogy másabb az idő, és ott tényleg már havazás sincs, nagyon mínuszok sem, mert volt hogy télen utaztam le oda, mert van a családnak ott nyaralója, és amikor nincs a turista szezon akkor havonta valaki leutazik oda pár napra kicsit körül nézni, meg rendbe tartani a helyet. És volt hogy tavaly februárba mentünk le oda, amikor idehaza szakadt a hó és tomboltak a kemény mínuszok, akkor arrafelé olyan plusz 10-15 fokos melegek voltak, és szinte sütött a nap, a napon ott volt 20 fok is kora délután magasságában. De amint visszafelé elhagytuk a hegyes tájakat már lehetett látni az autópályán hogy enyhén havasak az utak, meg a hőmérséklet is hirtelen 10 fokot zuhant le.
2013. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!