Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján tartod magad jó vagy rossz magyarnak?

Figyelt kérdés
Mi tesz valakit rossz magyarrá?Miért nem fogadod el a másképp gondolkodót,más pártállású magyart?
2013. ápr. 11. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Van egy ilyen mondás (nem én találtam ki!):

"Nem az az igaz magyar akinek a nagyszülei is azok voltak, hanem akinek az unokái azok lesznek!"

2013. ápr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
az, hogy nem internáci, nem libbolsi...
2013. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pro Patria ***** válasza:
67%

Ugyanazok alapján, ami elválasztja egymástól a jó és a rossz embert. Őszinteség, erkölcs, a kimondott szó súlya, erős igazságérzet, segitőkészség, emberszeretet, felelősségtudat, a közösség iránti tehervállalás, családcentrikusság.

A magyar öntudatossághoz még hozzátartozik a kultúrád védelme, az identitásod őrzése, a hagyománytisztelet, a nemzetre, mint tágabb családra való tekintés.

És a legfontosabb, az országod szeretete. Ne csak a történelmét, a kultúráját, de a természetét is. Minden egyes állatot, amelyik benne motoszkál. Minden fát, cserjét. Minden fűszálat, amelyik belőle nő ki. A rigót, amelyik a fán énekel, a macskát, amelyik a kertben vadászik, a gólyát, amely a kisbabát hozza. És ne csak ezeket, de mindazokat is, ami az idők kezdete előtt népesítették be ezt a vidéket, és ma már csak kövek őrzik nyomukat. Szeresd az országodat, ahogyan csak az életed társát tudod.


De ha röviden akarom összefoglalni, idézem Tamási Áront: "Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan."


Számomra ez jelenti a kérdésedre a választ.

2013. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy szeretem az összes honfitársamat, segítem őket, tisztelem az arra méltóakat. Nem minősítgetek, nem bélyegzek meg senkit. Honfitársam bárki lehet, aki magyarnak vallja magát. Én elfogadom akkor is, ha zsidó, ha orosz.
2013. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
54%

"És a legfontosabb, az országod szeretete. Ne csak a történelmét, a kultúráját, de a természetét is. Minden egyes állatot, amelyik benne motoszkál. Minden fát, cserjét. Minden fűszálat, amelyik belőle nő ki. A rigót, amelyik a fán énekel, a macskát, amelyik a kertben vadászik, a gólyát, amely a kisbabát hozza. És ne csak ezeket, de mindazokat is, ami az idők kezdete előtt népesítették be ezt a vidéket, és ma már csak kövek őrzik nyomukat. Szeresd az országodat, ahogyan csak az életed társát tudod. "


Ezt a nyálas szentimentális f@szságot, már bocsánat. Attól, hogy nem ismerek minden erdei gazt meg kórót még magyar vagyok. Kikérem magamnak, hogy ilyen fölösleges tudást várjanak el tőlem.


Ha magyar vagy, bőven elég ha tudod mit ünneplünk március 15-én meg augusztus 20-án, meg hogy hogy néz ki a paprika vagy a hagyma. A többi már a történészek meg a biológusok reszortja.

2013. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom magam egy nagy magyarnak, de a hazámat szeretem. Persze nem azokra a helyekre gondolok, ahol még életemben nem jártam, pl a Fertő tót nem szerethetem, mert még sose jártam ott, de ahol élek, azt a környéket szeretem.
2013. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hűha, az 5-ös válasza elég aresszív. Az általa idézett személy nem azt írta, hogy ismerni kell "minden kórót", hanem hogy szeretni!


És igen, az országod természeti adottságainak szeretete hozzájárul a jó magyarsághoz, mert akkor tudod, mennyit ér, és azt is, hogy kenyeret, vizet ad, és ezért nem adod el bagó pénzért, s vigyázol rá.


Egyébként az összes eddigi válasz nagyon jó, de szerintem az is hozzátartozik a jó magyarsághoz, hogy megpróbálok tenni a magyarországi politikáért valamit.


Hidd el, az is sokat számít, ha "csak" követed a magyar politikát (bal-és jobboldalról is, hogy reálisan láss), és elmész szavazni, úgy, hogy van fogalmad arról, miért arra szavazol, akire.

2013. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi tesz valakit rossz magyarrá?


- az ország lejáratása kül-és belföldön (az 'itt nem lehet élni' felfogás, ahelyett, hogy megoldásokat keresnének az emberek, mert sokszor jó megoldások születhetnek. [link]

persze, ha már mindent megpróbáltál, s tényleg úgy gondolod, hogy nem lehet itt élni, akkor ok, de a legtöbben csak szitkozódnak, ahelyett, hogy cselekdnének)


- kirekesztés, bűnbakkeresés társadalmon belül, türelmetlenség


- a nemezti kincseink, kultúránk nem tisztelete

2013. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
sztem az az igazi magyar akinek a szive is magyar.
2013. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!