Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyikben élnél szívesebben?...

Melyikben élnél szívesebben? Egy diktatúrában, amelyben gazdasági stabilitás van, munka, kenyér, közbiztonság, létbiztonság vagy egy demokráciában, amelyben kilátástalan a helyzet, munkanélküliség van, rossz közbiztonság?

Figyelt kérdés
Ez csak egy szimpla kérdés, semmiféle mai politikai helyzetre nem gondolok. Ha vannak bizonyos hasonlóságok a mai rendszer és a fenti dolgok között, az nem az én hibám.

2013. ápr. 8. 23:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
A (valódi) demokráciában, mert ott a társadalom dönt a közügyekről, nem holmi diktátor és a szűk köre.
2013. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nem mindegy hogy mennyire diktatúra az a diktatúra, Sztálini rendszer ahol rettegni kell vagy puhább pártállami rendszer , mint ma Kína vagy olyan "Putyinos".


Mert akkor inkább a rosszabb , szegényebb demokrácia mint a sztálini terror.


Viszont egy jóléti "Putyinos" rendszerben ahol van létbiztonság , közbiztonság , olyat inkább választanék.

2013. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Olyanban azért én sem ahol jó minden, csak közben terrorizálják az embert.

De ahogyan az utolsó is írta, olyanban igen ahol nincs terror és ezenkívül van megélhetés, közbiztonság, és nem hagyják kihasználni az embert.

Ezért volt jó rendszerváltás előtt.

Munka volt, gazdaság volt, jobb volt az oktatás, sokkal könnyebben ment minden.

Igaz hogy én azt az időt még középiskolásként éltem meg, de a 90 -es években amikor már dolgozni kezdtem még akkor is úgy ahogy jó volt minden.

Most vergődök igazán, mert már örülök hogy dolgozhatok és úgy ahogy elvagyok a családommal.

Fiam is jövőre meggy 8. osztályba és fogalma sincs milyen pályát kellene választania majd, mert annyira bizonytalan minden, hogy egyszerűen nem lehet eldönteni hogy minek lenne érdemes tanulnia, mert én próbálom afelé terelni hogy tanuljon azt ami érdekli, és van is jövője annak.

2013. ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Shai-Hulud ***** válasza:
56%

"puhább pártállami rendszer , mint ma Kína"

Ja, olyan puha, hogy hébe-hóba kivégeznek pár embert, mert hanyagul végezte a munkáját, és emiatt például túl sok guargumi került az élelmiszerekbe...

A "Putyinos" közbiztonságról is lehetne beszélni, én nem szívesen élnék ott. Van ismerősöm Ukrajnában, nem cserélnék vele.

2013. ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Utolsó

De a kérdés adott. Melyikben a kettő közül?

2013. ápr. 8. 23:31
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

A demokrácia legnagyobb f***ság, ami létezhet. Mármint ahogy sokan képzelik, az a "demokrácia". Beleszólás a közügyekbe? Miért? Melyik részéhez értesz? A gazdasághoz? A szociális ügyekhez? A fejlesztéshez? Sporthoz? Külügy? Diplomácia? Melyikhez ezek közül? Mindhez? Inkább egyikhez sem, mint az emberek (értsd: a "nép", a "köz") nagy része. Akkor mi a francot akarsz beleszólni bármelyikbe is? Ha a "köz" szavazna, akkor dolgozni sem kéne, csak dőlne a zsé, amivel persze hamar rombolnák le az országot, és még észre se vennék.

Tény, hogy az sem jó, amikor megválasztasz valaki(ke)t, és olyat raknak döntő pozícióba, aki ugyanúgy nem ért hozzá, vagy csak összevissza tevékenykedik, vagy simán csak magasról tesz arra, hogy mi lenne a dolga. És teszi mindezt következmények nélkül. Ha már az első, az országot eladó miniszter-féléket felakasztottuk volna, akkor most nem itt tartanánk. Jelenleg nincs felelősség az országban, szinte semmiért csak a legalsó, a "köz" szintjén. Itt (jelenleg) igazából egy valódi diktatúra kellene. Ezt az Orbán-féle berendezkedést még annak se lehet csúfolni. Vagy egyszerűen csak következmények kellenének a tettekhez. Mert ugye volt elszámoltatás. Állítólag volt. Papcsáknak meg Budainak volt pár jó hónapja állami Audival a segge alatt. Eredmény? 0. De inkább annál is kevesebb. Röviden és tömören: égés. Nem előttem, nem a nép előtt, nem az ellenzék előtt. A saját fajtájuk előtt. Az országnak 10 milliós kárt okoztál? Lámpavas. Oldaltól és mindentől függetlenül. Adócsalóknak ugyanez. Persze vagyonelkobzással együtt. Na ehhez kell egy diktatúra, hogy legyen aki meg is lépi, nem csak beszél róla. Utána jöhet bármi. Utána lehetnek választások. Ha még van bátorsága és tehetsége valakinek az induláshoz.

2013. ápr. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
Én inkább a puha diktatúrában, létbiztonságban és prosperáló jövőképpel. Ha van kenyér és cirkusz nem érdekel senkit a politika.
2013. ápr. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés, hogy melyikben lenne nagyobb szabadság. Ugyanis egy diktatúrában, ahol:

- kötelező megvédeni az országot ha az van,

- kötelező tisztelni a vezetőt, és nem terjeszteni róla semmi rosszat, meg

- szigorú erkölcsök vannak, meg mondjuk

- kötelező néha azt csinálni, amit mondanak neked,

- de a diktátorról tudod, hogy a népe javát akarja


még mindig jobb, mint egy demokrácia, ahol

- azt csinálsz amit akarsz, oda mész ahova akarsz, és azt kúrsz seggbe akit akarsz,

- de ha valamit el akarsz érni, akkor sok pénzre van szükséged, vagy segget kell nyalnod, a saját népedet kell taposnod, külföldieknek kell dolgoznod,

- arra szavazhatsz akire akarsz, csak épp tudod, hogy az emberek nagy része arra fog szavazni, akit több pénz támogat

- tudod, hogy akik igazából irányítják a dolgokat (pénzügy munkahelyek, politika), azok nem a te néped javát akarják.


a demokráciát és a diktatúrát is lehet jól is meg rosszul is csinálni.

2013. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen az elsőben.
2013. ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

A lustáknak csak demokráciában jó élni.


És lustának leni jóó!!

2013. ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!