Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen népszerű lépéseket...

Milyen népszerű lépéseket kellene tennie a kormánynak, hogy rá szavazz 2014-be?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 18:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha legalább 4%-os gazdasági növekedést érnének el idén, talán akkor.
2013. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

Sok munka hejel . A jóvedelmek valós emelésével.

Ahugy "Julius Cesar megmonta Kenyeret és Cirkuszt a népnek" . ez mindig igaz ha nincs elég pénze a népnek vagy szórakózása akor a vezetőség bajba van . Jelenleg cirkusz az van a parlamentbe visznt nincs kenyér.

2013. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogok rá szavazni, ha semmilyen népszerű lépést nem tesz.
2013. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk örülnék egy olyan oktatáspolitikának ami nem próbál kinevelni egy generációnyi idiótát. Ha megszorongatnák a gazdagok tökeit is, nem csak a szegényember vinné el a hátán az országot. Még az ókori athéniaknál is a politikusoknak kellet lefizetniük a pénzügyi hiányt, szóval az is jó lenne, ha esetleg a saját fizetésük, amiért nagyrészt csak a tökeiket vakarják nem haladná meg a minimálbér háromszorosát. Az egy jó kis motiváció lenne egy jó gazdaság kiépítésére. Meg lehetnének egy kicsit kevésbé korruptak, de ez már tényleg csak hab a tortán.
2013. ápr. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

Nézd meg, hogy mik a magyar politika célcsoportjai, akikbol a legtöbb van

Nyugdíjasok, Proletariátus, Lumpenproletariátus


Populista, szegényeket sajnáltató, sikert illetve nyugatot utáló politika kell, akkor tuti a siker.

2013. ápr. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

az első rátapintott a lényegre, de a politika valójában sosem az ésszerűségről szólt, hiszen valljuk be, a szavazókat nem a tények érdklik, ők csak éreznek.

senki se gondolja komolyan, hogy aki napi 10 órát gürcöl és hazaesik tvt nézni az ki is merítette az informálódás mélységes rétegeit...


tulajdonképp már nagyon régóta értem is, hogy mit csinál a fidesz, és valahol elismerésem is, hogy képes volt ezt véghez vinni, még ha a szerencse is adott lökést neki, bár ki tudja mi áll még a dolgok mögött.

azt is sejtem, hoyg mik a céljaik, és hogy hogyan próbálják ezt úgy manipulálni, hogy a közvélemény lehetőséget adjon egy hoszabbtávú terv véghezvitelére. és szerintem paradox is, hogy egy olyan puha diktatúrát kell kiépíteniük a demokráciában, ami igazságos is lehet, de a magyar társadalom ki van éhezve egy népatya karakterre. hiszen a demokrácia alpvetően képtelen infantilis szavazókkal és hataloméhes politikusokkal jól kormányozni.

talán valahol meg kell értenie a gondolkodó rétegnek, hoyg nem ők vannak többségben, és a jó gazdasági lépésekhez csak a konfliktusokkal tűzdelt populizmuson keresztül vezet az út. az más kérdés, hogy én pl nem áldoztam volna be alsóbb rétegeket gazdasági mutatókéárt. de ezt is tudom már, miért történt: sürgeti a teljesítés (támogatottságszerzés) ideje.


szerintem a jobbiknak abban alapvetően igaza van, hogy a munkateremtés kérdése nagyon fontos. ez rettentő nagy támogatottságot is adna a fidesznek. (most hogy konkrétan milyen szektorokat mennyit kell költeni meg hogy kell támogatni, nem írom le, ezt biztosan jobban tudják okos gazdaságtudósok, de pl érdemes átnézni az autóipart, mezőgazdaságot, építőipart, hátha valamelyikből ki lehet hozni többet.)

ha már eddig működött, most is érdemes lenne a jó jobbikos elképzeléseket megvalósítani, mindaddig lerágni a csontot, amíg meg nem maradnak a csutkával a cigányozásaik meg zsidózásaik mellett. meg mondjuk ilyen téren nem ártana otthon sem kitakarítani, de tudom, hogy erre sem áll készen a közvélemény, az emberek szeretnek gyűlölködni, főleg, ha nem tudnak kit hibáztatni, mert enm ismerik a gazdaságot. még ha csak kommunikációs szintű is, jó lenne komolyan is venni az élet menetét, mindemellett a valós problémákat (amit pl bayer kimondott) megoldani. csak ugye rettentő nagy önfegyelem kell ahhoz, hogy megtlaálja az egyensúlyt az ember a pozitív és a negatív diszkriminácó közt.

lényeg, hogy munkahelyteremtés mellett elég szavazót tudnának gyűjteni a további gazdasági mutatók tartásához.


meg mondjuk kicsit vissza kéne venni az arroganciából, nem éppen kiegyensúlyozott, megfontolt és bölcs vezetőkre utal. ne gyurcsányosodjunk el. ezt még talán a pártszimpatizáns médiában is érdmes lenne megpendíteni, mert minden szúrkálódás csak újabb konfliktusokra ad okot.


azt meg végképp nem tanácsolom, hogy ha pl németország hülyeséget csinál, akkor nekünk is le kell süllyedni a szintjükre. tanuljuk el a jó dolgokat más orsázgoktól, és vessük el a rosszat, mutassuk meg, hoyg mi jobbak vagyunk. már ha erre képes az ország 9millió idiótával.


csókolom a családot, boldog 50. születésnapot.

hajrá magyarország, hajrá magyarok! :)

2013. ápr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Jelöljön engem miniszterelnöknek. Ha ez megvan és be is iktattak, utána már úgyis az van amit én szeretnék.
2013. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Sajnos a Fidesz még mindig a legkisebb rossz.

Én rájuk szavazok. A választástól elmaradni nem szabad, mert különben jön Gyurcsány és Bajnai díszhuszárok, tönkre vágnak mindent amit a Fidesz épített."


én is ettől tartok, hogy a sok birka tündérmesét várt, és megint csöbörből vödörbe jutunk.

igazság szerint az alternatív pártok közt is lenne pár jó ötlet, de be kell látnunk, hogy a magyar társadalom nem érett meg még pl humanista eszmékre, vagy közvetlen demokráciára.


"Munkahelyteremtés, közbiztonság növelése, úgy gondolom mindennek alapja ez. Ha ezek megvannak lehet építeni tovább egészségügyi reformokkal, infrastruktúra fejlesztésével stb."


igen, valahol a kettő össze is függ, bár a rendfenntartók jelenléte még önmagában a közmorált nem javítja.


"Sok munka hejel . A jóvedelmek valós emelésével. "


szerintem az utolsó nem szükséges, már az is jelentősen javítana a közvéleményen és a fogyasztáson (ami végsősoron többletbevételt thetát fiztetésnövekedést okozna), ha a munkakeresők fele kapna is állást. ez most kb 6%ot jelent. ami önmagában is több mint pl ausztriában a munkanélküliség. mellesleg a munkanélküliek a társadalom 20%át teszik ki egy öregedő korfa mellett. mert nem mindegy, hogy mennyi embert kell eltartani mennyi munkaképes emberrel. hogy érthető legyen, pl ausztria még 11%os munkanélküliség mellet sem lenne olyan rossz helyzetben, mint mi, hiszen nem kell jelentősen nagyobb idősebb társadalmat eltartania kevesebb fiatalból.


"Mondjuk örülnék egy olyan oktatáspolitikának ami nem próbál kinevelni egy generációnyi idiótát. Ha megszorongatnák a gazdagok tökeit is, nem csak a szegényember vinné el a hátán az országot. "


ha megszorongatnák őket, akkor mindenkiből orosz állampolgár lenne, lásd franciaország. és ez rohadt sok millió minuszt jelentene. míg a szegény nem tud kimenni külföldre havi 47 ezer forintból. ki van ez találva okosan.


"Még az ókori athéniaknál is a politikusoknak kellet lefizetniük a pénzügyi hiányt, szóval az is jó lenne, ha esetleg a saját fizetésük, amiért nagyrészt csak a tökeiket vakarják nem haladná meg a minimálbér háromszorosát."


ez sose fog megtörténni. én mondjuk inkább minimálbértz ajánlok nekik alaptörvénybe rögzítve, a kocsit meg a benzint téríthetik, úgyse kell nekik milliókat keresni, ha mindent térít az állam munkaköltségként. meglátod hirtelen megugrana a minimálbér...


"Nyugdíjasok, Proletariátus, Lumpenproletariátus "


a nőket kihagytad. :D

de tényleg, a magyar társadalom el vna öregedve, persze hogy emelik a nyugdíjat még ha 2 forinttal is de majd rájuk szavazzanak. arra jó az infláció, hogy legalább lehet midnig emelni, anélkül hogy reálértéke valóban változna. :) ezzel megynyerik a társadalom 20%át. aztán megmondják, hoyga nőknek hamarabb nyugdíjba lehet menni. megnyeri ka társadalom 50%át. ebből 14% nyugdíjas nő, lassacskán biztos szavazó lesz, kivvée ha tinikorukban örömmel fogadták a szovjet felmentősereget. :)

szerintem a prolik közül is csak az szavaz rá akinek épp van munkája és épp meg tud élni, azért a többieket kiábrándítja 2 nagy pofonnal a valóság.

2013. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!