Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nyugattal való szembef...

Granulátum kérdése:

Mi ez a nyugattal való szembefordulás?

Figyelt kérdés

Negyed évszázada még az összes jobbos rendszerváltó ott tolongott Bush elnök meg Palmer nagykövet látogatásánál, ódákat és himnuszokat írtak a Nyugatnak/Nyugathoz, dícsőítő beszédek hangzottak el a tévében, gyűléseken, újságokban méltatva a nyugati típusú demokráciát és nem feledve az 56-ban kapott támogatást.


És mi van most? Megy a pocskondiázás minden fórumon, elnyomó Nyugatot emlegetnek, stb.


Pedig elárulom: a nyugati típusú demokrácia soha nem változik és szó sincs államok közti egyenlőségről, úgyhogy nem értem mi ez a hirtelen "felébredés".



2013. ápr. 19. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mindenki azt hitte, hogy majd maga a Mennyország köszönt be ide, ha demokrácia meg kapitalizmus lesz.


Azóta kiderült, hogy a dolog nem így működik és csalódtak az emberek.


Ha bízol a párodban, de közben kiderül, hogy csal téged már fél éve, akkor mit fogsz gondolni róla?

2013. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2%

Orbán Viktor és a jó magyar emberek felébredtek és észrevették, hogy a nyugat fel akarja sázmolni Magyarországot és ez ellen tenni kell és Orbán Viktor tett is sokat!

nem hagyja ezt, hogy a nyugati sátánimádók gyarmata legyen Magyarország!

nem baj, ha az ember felismeri az ellenséget, még ha későn is!

2013. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
21:21: jó pár hozzászólásodat láttam, ezért kérlek, áruld el: mióta engedik az ápoltakat netezni?
2013. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Mert mi nem ilyet akartunk.


Régebben én is támogattam ezt a nyugati típusú demokráciát , rendszert.

Ma már rájöttem , hogy ez a nyugati típusú liberális demokrácia az egyik legrosszabb államforma.


Az egész egy hazudozás.

Hirdetik az egyenlőséget de közben pozitívan diszkriminálnak valakiket faji alapon.


Volt szerencsém Franciaországban dolgozni , ahol megtapasztaltam a roppant betegesen "toleráns" életformát és a multikulti "szebbik" arcát.


Hát köszönöm ,én ebből nem kérek,


Nem ilyen demokráciára számítottunk.Ez egy fertő.


A demokrácia maga nem rossz , de ami Európában folyik az valami borzalom.

2013. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Mivel Magyarország egy egyszemélyi önkényuralom, minden közéleti, politikai megnyilvánulás egy személy érdekeiből, döntéseiből vezethetünk le, és ez természetesen Orbán Viktor. Az ő hatalmi és politikai érdekeit szolgálja, hogy Magyarország zseniális megmentőjének (na jó, finomabban "újjászervezőjének") állítsa be magát, aki megvédi sokat szenvedett népét népét a gyűlölködő, hanyatló Nyugattól. Rájátszik a magyarokban meglévő kisebbségi komplexusokra, a történelmi sértettségre, és ebből akar nyerészkedni. Ezért tagadja meg most a Nyugatot, és köpköd a nyugati vezetőkre és intézményekre. Tragikus ára lesz ennek a tébolynak, a haszna meg természetesen semmi.
2013. ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Az a dolog lényege, hogy mindig utálni kell valakit. Most, hogy nincsenek ruszkik, komcsik, kellett találni valami újat.
2013. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

56ban nem kaptunk támogatást ... támogatás az, amit líbiában, egyiptomban tettek. (bár az is kérdéses, hogy kit támogattak ezzel ... )

A másik, hogy 56ban sem az volt a terv, hogy nyugati típusú demokráciát építünk ki. ... Nagy Imre nem ezt hirdette, csak függetlenek akartunk lenni, úgy mint svájc (amolyan kelet-nyugat közötti átmenetet).

2013. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%

nagy imre szdsz-es világot akart szerintem! nem hiába szereti úgy őt az szdsz és gyurcsótány!


akinek meg nem tetszenek a hozzászólásaim ne olvassa, nem kötelező! demokrácia van! nem kell elolvasni!

2013. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem is kell imádni sem a nyugatot, nem tettek azok még sok jót velünk!
2013. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem imádni kellene, csak egy kicsit logikusan gondolkodni. Vajon miért élnek sokkal jobban Nyugaton? És mit kell tennünk ahhoz, hogy mi is úgy élhessünk? Harcolnunk kell ellenük, acsarkodni, irigykedni kell? Vagy netán itt is olyan viszonyokat kellene teremteni mint Nyugaton? Olyan állam- és jogrendszert, olyan demokráciát, olyan morált, olyan munkakultúrát stb. Na most az úgy nem fog menni, hogy harcolunk ellenük, és közben a közép-ázsiai despotikus rezsimeket követjük.
2013. ápr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!