Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit hogyan érint utólag a...

Kit hogyan érint utólag a magánnyugdíjpénztár államosítása? Mennyire volt jogos?

Figyelt kérdés
A rendszerváltás után 1997-ben a Horn-kormány vezette be a pályakezdők kötelező magán-nyugdíjpénztári tagságát. A második Orbán-kormány nemzetgazdasági miniszterének, Matolcsy Györgynek 2010. november 24-én bejelentése szerint a(z addig kötelező, azontúl önkéntes) magán-nyugdíjpénztári tagoknak 2011. január végéig el kell dönteniük, visszatérnek-e az állami nyugdíjrendszerbe; aki valamelyik magánnyugdíjpénztár tagja marad, elveszíti a jogosultságát az állami nyugdíjra, járulékot azonban változatlanul fizetnie kell. Ez lényegében a magánnyugdíjrendszer államosításával egyenértékű.[1] A 2011. február 1-jei határidőig kb. 102 ezren nyilatkoztak úgy, hogy magán-nyugdíjpénztári tagok maradnak, ez az összes tag mintegy 3 százaléka. A kezelt vagyon csökkenése és a szolgáltatási díjakra vonatkozó új, szigorított szabályok következtében a nyugdíjalapok száma 19-ről „öt és tíz közé (csökkenhet) […] valószínűleg közelebb (lesz) az öthöz”
2013. ápr. 21. 00:28
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Semennyire nem volt jogos.


Ha a szabályozással lett volna probléma azt meg lehetett volna változtatni, ellenben a kormányt inkább csak az aktuális azonnali pénzszerzés érdekelte.

2013. ápr. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
3 millió embert érint, akiknek fejenként átlagosan 1 millió forintnyi megtakarítását lopta el az Orbán-kormány, természetesen jogtalanul.
2013. ápr. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Engem kedvezően érint. Be sem akartam lépni mnypt-ba, csak kényszerítettek rá.
2013. ápr. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Ez nem jogosság kérdése hanem a szükségé!


A Gyurcsány kormány 8-10% alapkamaton mozgott és a pénzbőségnek köszönhetően dőltek a befektetések a magyar állampapírokkal kapcsolatban. Ez azt eredményezte hogy a Ft sokkal magasabban jegyezve lebegett mint maga a gazdasági teljesítmény ezt indokolta volna.

Amikor a befektetők látták hogy szarban vagyunk de egyből az IMF megfogja a kezünk és mi egy csettintésre mindent teljesítünk, akkor sem álltak el a vételtől, de csak 10% ra voltak hajlandóak befektetni. És itt lépett be a világválság. Amíg nem érezték a súlyát hiszen a hitelminősítők is nagyon nagyon rossz előrejelzéseket adtak, addig igaz magas kamatokra de hiteleztek minket.

De ekkor jött valami ami alapjában megrengette a rendszert és a bizalmat. A Lehman Brothers bedőlése.

Ekkor a piacok teljesen kiszámíthatatlanná váltak és a befektetők semmibe nem akartak befektetni, nem hogy egy agyig eladósodott elméletileg 7-8% felett nem is kigazdálkodható 10% os alapkamatú országot. Mivel megszűnt a pénzcsap, a Ft roham szerűen vesztett a lebegtetett értékéből és ahogy minden hasonló esetben nem az értékén állt meg hanem túl lengett a piaci és befektetői folyamatok tehetetlensége miatt.

Az az, ha akkor nem szed elő Orbán valami azonnal mobilizálható likviddé tehető eszközt ami a várható (a deviza ingadozás miatt) bekövetkező GDP arányos államadósság emelkedése előtt nem húzza le az adósság szintjét akkor 85-90% között találtuk volna magunkat ami = a csőddel. Hiszen még a Bajnai IMF tartozását el sem kezdtük kifizetni. Az az = Görög helyzet. Adósság spirál.

És ugye lehet hogy egyszeri bevétel volt de nem is volt más célja. Ez is egy hatalmas demagóg politikai szöveg.

Hiszen azonnal kellet a pénz, és hiába példálóznak strukturális lefaragásokkal, azok csak 1-2 év múlva hoznak hasznot a bevételi oldal csökkenésével, de az sem hogy likvid pénzt. Viszont arra pontosan jó volt hogy levegőhöz jusson az ország és strukturálisan is alakuljon illetve a külön adók segítségével stb stb a bevételeit is fokozva már fenntarthatóvá tegye a folyamatokat.



Nem volt jogos, de azt is tudni kell hogy kinek kell valójában megköszönni az elkerülhetetlen meglépését!

2013. ápr. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Nekem vagy 80.000 ft ot cseszett el az OTP én örültem az újra államosításnak.Amit az ujjonan nyílt kötelező magán nyugdíj pénztárba fizettem az mind elveszett még az újraállamosítás előtt, még 20.000 ft hiányban voltam.Ezek akkoriban az egészségügyre ráakarták tenni a kezüket,ki akarták privatizálni a korházakat.Az emberek nyugdíjával ugyan ezt akarták.Egyik ismerősöm fizetett ilyen magánnyugdíj pénztárnak mint a katonatiszt,mire elérte a nyugdíjas kort szépen kiderült hogy hogy átverték. Felélik ellopják ezek ügyesen az ember vagyonát hál istennek hogy meg szűnt.Amíg kötelező volt szemétkedtek, már a szerződéskötésnél nem voltak korrektek,a portfolióknál nem akarták megmondani konkrétan melyiknél mennyit visznek tőzsdére.De sorban jöttek a gondok már a legelején már a szerződéskötésnél,és később is.Ez arról szólt hogy az emberek vagyonára rátegyék a kezüket.Ezeket nem érdekli a nép csak a pénz és a hatalom és hogy tűzközelben legyenek.Fizettem nekik végig még meg nem szünt talán 3-4 év is megvolt már régen volt és úgy elcseszték hogy még -20.000ft mínuszról küldtek ki papírt.Csak oda kellet menni és beszélni velük már az első nap látszott miről szól ez az egész.Ahogy meghallottam hogy újra államosítják mentem az OTP-be hogy az államhoz akarok menni,méreggel undorral gondolok vissza az egészre.Az ember szemét kiakarták lopni ezek a kommunisták!
2013. ápr. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

manyup hamarabb tolta volna a csődbe az országot, minthogy elkezdjék ezeket a pénzeket valakinek visszafizetni ...

komolyan már most is elképesztően sok pénz volt ráadásul a állami nyugdíjrendszerből kieső hiányt, pedig csak hitellel tudták pótolni ...

így a kamat, a profit szivattyú és az állandó hitelkényszer nyugdíjpótlás miatt csődbe tolta volna az országot ...

2013. ápr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Elvették a jövendő nyugdíjasok pénzét, hogy a mostani nyugdíjakat ne kelljen befagyasztaniuk vagy csökkenteniük. Rövidtávú szavazatvásárlási logika, jövőfelélés, semmi több.
2013. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Komplikato ***** válasza:
75%

A kérdésből csak a lényeg maradt ki, hogy azért léptek ki olyan sokan mert MEGZSAROLTÁK őket, hogy nem kapnak semmilyen nyugdíjat, majd ezt ragozták össze vissza.


Én rosszul jártam az egésszel, elveszett az összes pénzem, hiszen a MANYUP 3 milliárdjából 1.7-et elköltöttek adósságrendezésre (aminek nyoma sincs), a maradékból költekeztek és a megmaradt 880 milliárd összeg bő harmadát "eltőzsdézte" a biztos kezű állam bácsi ...


Ja és önként léptem be. És volt hozama.

Ellenben az államival.


Jelenleg az állami "biztos" nyugdíj harmadára NINCS fedezet! Ezt máshonnan veszik el míg bírják ... meg is látszik a költségvetésen. Tehát ha úgy nézzük hitelből tartják fent. Így bármikor összeomolhat a nyugdíjrendzser.


De mivel már nyugdíj járulék HELYETT adó van és mert a Tákolmány szövegéből kikerült a nyugdíjhoz való jog ...


Ja és persze az egyéni számlákról is össze vissza hazudoztak. Ha tényleg meg kéne csinálniuk az elszabott 3000 milliárddal megnövekedne az adósságállomány. Minő megklepetés.

2013. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nagyot buktam rajta. És bár átláttam a lépés szükségességét, jóságos vezetőnk azóta sem nyerte vissza az addig is csak haloványan pislákoló jóindulatomat. Végül külföldre kellett jönnöm, hogy a hátralevő 10 aktív évemben valamicskét félre tudjak tenni nyugdíj gyanánt.
2013. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

En rosszul emlekszem, hogy az igeret az volt, hogy az allam jobb gazda es jobban vigyazz a penzre. Ugye a penz be lett kaszirozva, amit utana egy fedezet nelkuli pontrendszerrel akartak helyettesiteni.


Es ez a "fedezetnelkuli pontrendszer" hol a faszba van???

2013. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!