Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó volt a magányny...

Szerintetek jó volt a magánynyugdíj megtakarításának államosítása? Milyen érvekkel, tényekkel támasztható ez alá?

Figyelt kérdés
Minden szempont érdekel, az indítékoktól kezdve az eljárásig. Szerintetek jól jártunk, vagy sem?

2013. jan. 6. 19:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Szemétség volt elvenni az emberek megtakarításait. Azért vették el, hogy az államháztartásban támadt lyukakat betömjék. Velük fizetették meg többek között az egykulcsos miatti 4-500 milliárd bevétel kiesést.
2013. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%

Hát én, mivel nem voltam magánnyudíj pénztári tag, jól jártam, mert legalább nem rólam húzták le adók formájában azt a pénzt, ami az államháztartási hiány szinten tartásához kellett.

Amúgy a magánnyugdíj rendszer egy rossz rendszer volt, de persze erre nem ez lett volna a megoldás, amit a Fidesz csinált. De aki akart az maradhatott a rendszerben, szóval nem értem az első válaszolót, hogy lophatták el tőle a megtakarításait. Nyilatkozni lehetett a bentmaradásról.

2013. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%
Az egész úgy ahogy van egy nagy sz.rság volt. Emlékszem hogy ezt önkéntes magánnyugdíj tagságnak nevezték....önkéntes....pff. Kötelező volt belépni még tanuló koromban. Az egészet fel lehet fogni úgy is hogy megint lerabolták az adófizetők egy jó részét. Évekig fizetett a jónép a semmire..
2013. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Faterom élettársa több év megtakarítását bukta el, összesen 4 millió Ft-ot. Már ez bőven elég lenne, hogy mindenki lássa, mennyire igazságtalan volt.


De a módszer, hát az meg bicskanyitogató.


Kormány:

Lépjetek át az állami rendszerbe, és adjátok ide a pénzeteket, különben egy Ft nyugdíjat nem kaptok


AB:

Ezt nem lehet megcsinálni


Kormány (meglepetést tettetve):

Ó, hát jó, akkor mégis kaptok. Jaa, h már ideadtátok a pénzeteket, és átléptetek? Sajnáljuk, ezt már nem lehet visszacsinálni. (trollface)

2013. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

19:20


Igen, lehetett nyilatkozni, csakhogy ahogy leveheted az előző kommentemből, a kormány megfenyegetett mindenkit, h aki nyilatkozik, az bizony jó sokat gyűjtögessen, mert öreg korában semmi segítséget nem kap az államtól.


Volt egy határidő, amíg lehetett nyilatkozni. De az AB csak ezután a határidő mondta semmisnek ezt a dolgot.


Addigra már mindenki átlépett, aki nem nyilatkozott.


Kik nem nyilatkoztak? Akik biztosra tudták előre, h mi lesz, mi lehet az AB egyetlen lehetséges döntése. Fidesz közeliek, és a többi kiváltságos, jogászok, ügyvédek, stb.

2013. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%

#5

Az én szüleim például bentmaradtak, pedig nem ismernek egyetlen fejest sem. Egyértelmű volt, hogy a Fidesz végigviszi a dolgot. Semmi fenyegetés nem volt, az emberek többsége egyszerűen nem olvas újságot, nem érdekli a közélet, ezért azt se tudták mi történik. A Fidesz ezt használta ki, tudta, hogy a többség úgysem fog maradni a magánnyugdíjpénztári rendszerben, mert azt se tudják mi az.

2013. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem jó volt, mert ahányszor új munkahelyre mentem mindig azzal cseszegettek, hogy vigyem be a magánnyugdíjpénztári papírt.
2013. jan. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 rémuralom ***** válasza:
69%

Nem. A magánnyugdíjpénztárak államosítása a kormány legaljasabb és legkártékonyabb lépése volt, pedig rengeteget kártékonykodtak az elmúlt két és fél évben. A szociknak sem voltam rajongójuk (és most sem vagyok az), de ezek aztán tudnak rombolni.


Aljasság volt, mert a magán-nyugdíjpénztári megtakarítások az egyén tulajdonában álltak. Magyarország elméletileg egy polgári állam, és egy polgári államban a magántulajdon sérthetetlen. Az egész csak azért nem volt alkotmányellenes, mert nem explicite ellopták, hanem zsarolással rávették az arra fogékonyakat, hogy lépjenek át az állami rendszerbe.


Aljasság volt, mert a költségvetés kikozmetikázására használták. Az egykulcsos adó több százmilliárdos lyukat ütött a költségvetésen, amelyet egy vagyoni típusú adóval be lehetett volna foltozni (ráadásul úgy, hogy a befizetések struktúrája sem változott volna vészesen, hiszen addig nagyjából azok fizették a magasabb kulcsú szja-t, akik aztán a vagyonadóból is tekintélyes részt vállalhattak volna). Nem tették, mert azzal odavész a "hitelességük" (akkor még talán volt nekik valamennyi). Jöttek inkább az unortodox különadók, mert azt úgysem a zemberek fizetik meg. Persze.


És kártékony is volt. Több nyugdíjas kérdésnél is leírtam már, hogy miért jobb a magánnyugdíj, mint az állami, zanzásítva itt is leírom. Az állami nyugdíjrendszer egy piramisjáték: mindenki befizet abban a reményben, hogy később neki is fizetnek, a jelen befizetései pedig a jelen kifizetéseit finanszírozzák. Ma már kevesebb a befizetés, mint a kifizetés, ezért a fennmaradó részt hitelből pótolják. Ez hosszú távon nem fenntartható, szerintem legkésőbb 20 éven belül össze fog omlani, de valószínűleg inkább korábban. A magánnyugdíjrendszer ezzel szemben fenntartható, mindenki a saját nyugdíját finanszírozza előre, dolgos évei alatt megtakarítása szépen kamatozik. Egyetlenegy gond van vele: hogy akik ma nyugdíjasok, meg akik a következő néhány évben mennek nyugdíjba, azok ledolgozták az egész életüket, és nincs magánnyugdíjuk. Nekik az állam tartozik a nyugdíjjal. Az állami rendszerből a magánba több évtized az átmenet (nagyjából negyven év, egy generáció aktív évei), és az átmenet alatt dolgozóknak finanszírozniuk kell a mai nyugdíjakat is, és a saját későbbi nyugdíjukra is takarékoskodniuk kell. Kicsit fáj, de megoldható. Az Orbán-kormány nyugdíjállamosítása előtt ebből a negyven évből 13 már lezajlott. 25-30 éven belül gyakorlatilag teljesen fel lehetett volna számolni az állami nyugdíjrendszert. A piramisjáték összeomlását elkerülni talán nem lehetett volna, de már nem milliók, csak egy-kétszázezer ember nyugdíját érintette volna, de lehet, hogy annyiét sem. Most ezt az egészet újra kellene indítani, de már nincs negyven évünk.

2013. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem jó döntés volt a felszámolás.

A mai nyugdíjasok nyugdíjára nem volt fedezet évi közel 400 milliárd forint hiányzott a nyugdíjalapból,a kiesett pénzt hitelekből kellett pótolni ami eladósodáshoz vezetett.

2013. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

"Szemétség volt elvenni az emberek megtakarításait. Azért vették el, hogy az államháztartásban támadt lyukakat betömjék. Velük fizetették meg többek között az egykulcsos miatti 4-500 milliárd bevétel kiesést."


Ezzel viszont egyetértek, szemétségnek szemétség volt. Bár ha azt is tudnád, hogy akkor sem kaptál volna nyugdíjat, ha nem veszik el talán te sem aggódnál ennyire. :)

2013. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!