Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Úgy néz ki, hogy a magyarnak...

Úgy néz ki, hogy a magyarnak mondható nézetek egyre kevesebb gyereknek "adatnak" át. Nemzeti érzelműek, anyánkért vagy miattunk vagy miért van ez?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 00:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
korcsosul a világ, vele együtt kihal szerintem a "magyarság tudat". meg addig, amíg az ember megélni alig tud, ez fogja a legkevésbé érdekelni. szerintem röviden ennyi...
2013. ápr. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha mindenáron felelősöket akarsz keresni, a kutatást szerintem a édesanyákkal, édesapákkal kezd. Meggyőződésem, hogy ezeknek a nézeteknek, elveknek átadása a szülők feladata lenne. Ha ezt elmulasztják, annak oka pedig csak annyi, hogy ők ezeket a "magyarnak mondható" nézeteket (veled ellentétben) nem tarják fontosnak, értékesnek, átadásra méltónak. Vagy csak egyszerűen mást tartanak "magyarnak mondható" nézetnek, mint te. Ha majd lesznek gyermekeid, azok fejét nyugodt szívvel tömheted "magyarnak mondható" nézeteiddel. És ha csődöt mondasz az átadással, az majd a te felelősséged lesz.
2013. ápr. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%

"meg addig, amíg az ember megélni alig tud, ez fogja a legkevésbé érdekelni. szerintem röviden ennyi..."


Magyarságtudat nélkül nem is fog tudni megélni. Ez kellene hogy legyen az első lépés ha meg akar élni, hogy kinevel egy magát minden körülmények közt magyarnak érző generációt. Erre már utána lehetne építeni gazdaságilag is, meg minden téren.

2013. ápr. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Kifejtenéd, hogy szerinted mégis mi az a "magyarnak mondható nézet"? Ezt kissé nehezen tudom értelmezni...


Amúgy, ha a nemzeti érzelműség azt jelenti, hogy valaki kora hajnalban értelmetlen és helyesírásilag is igencsak kifogásolható (meg trágár) kérdéseket írogat egy fórumra, akkor remélem, hogy ez a dolog hamar eltűnik. :)

2013. ápr. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A magyarságtudatból nem lehet kenyeret adni a gyereknek! Sem a gazdaságot élénkíteni!
2013. ápr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Nálam a magyarság ott kezdődik, hogy valaki tudja használni a nyelvet, érthetően, szépen, választékosan fogalmazni...
2013. ápr. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"A magyarságtudatból nem lehet kenyeret adni a gyereknek! Sem a gazdaságot élénkíteni!"


És miért nem?

2013. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A média miatt van. Onnan azt táplálják belénk, h a hazaszeretet bűnös és szélsőséges dolog, magyarnak lenni pedig szégyen.
2013. ápr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8-nak: Esetleg konkrét cikket, adást meg tudnál nevezni?
2013. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
RTL klub, TV2, ATV, Origo, Index, Népszabadság, Népszava, Klubrádió, stb. Konkrét cikket nem tudok mondani, ezek közül egyedül az origót követem, de ha néha belenézek/olvasok a többibe, felfordul a gyomrom tőlük is.
2013. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!