Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miét irigykednek sokan a...

Miét irigykednek sokan a fiatalokra/egyetemistákra, akik elhagyják az országot?

Figyelt kérdés

Mert szerintem más nem lehet, képzeljétek el, ott van egy 50éves megkeseredett "hazafi", semmit nem ért el az életében, és most szembesül azzal, hogy nyugdíja sem lesz igazán, mert szétbarmolta az országot a szavazásával.


Rendszerint ezek olyan turbómagyar tahók, akiknek se nyelvvizsgájuk nincs, se egyetemi végzettségük, nem ismernek más országokat, vagy csak azt szajkózzák, hogy az ő adójukból tanul a gyerek, miközben sokan már egyetem mellett is adóznak a diákmunkából, ráadásul ugyanezek a hőbörgők másokon élősködnek, mikor az egészségügyről van szó, és mikor jótékonykodni kéne, magyar társaiknak, akkor meg hirtelen elfogy a hazaszeretet belőlük.


Mire jó ez? Ezzel a viselkedéssel csak mégtöbb fiatalt riogattok el, mert csak azt látják, hogy idehaza senki sem becsüli meg őket, még köpködnek is rájuk, hát persze hogy kimegy Spanyolországba meg Németországba ahol 7-10x ennyit keres mint itthon, kap lakást, ellátást, kocsit, és senki se kéri rajta számon, hogy éhendöglene-e a hazája kedvéért.


Én ebben csak irigységet látok, amikért mások jobban élnek, mint a nagy hazafiak, akik képtelenek rendbetenni a saját országukat, csak hazaárulóznak mindenkire, aki nem velük együtt hőbörög.



2013. ápr. 27. 09:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
6%

"@Scythian: Egy szóval nem mondta a kérdező, hogy neki fizette valaki is a tanulmányait, honnan tudod, hogy nem a szülei/saját maga fizette?

"


Keress kérdéseket hasonló témákban: egyetem, röghözkötés


Szerintem nem kell megmagyaráznom, hogy mit neveznek hazugan röghözkötésnek.

2013. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Senki nem fogja meg a kezét senkinek hogy ne menjen, csak azt várja el hogy ami a társadalom erejéből a közpénzekből keletkezett, azt fizesd vissza ha nem itthon kamatoztatod. "


A baj az, hogy nagyon ráment a dolog az egyetemistákra. De mi van a többiekkel? Akik az állam pénzén szereztek szakmát? Ma nem a diplomások azok akik a legnagyobb számban hagyják el az országot. Ők egy kisebb rész viszont ők vannak felfújva, mintha ők lennének azok akik elmennek. És miért? Ezzel a tudatlan embereket ellenük tudják hangolni.

2013. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Ez szimplán nem igaz."


Nyilván nem mindenki, itt főképp orvosokra gondoltam.


"Nálad sincs minden rendben, te is irigy, haragos és gyűlölködő vagy. Érezni a soraidból. "


Én csak kíváncsi vagyok, ezek az emberek mit gondolnak, ha szoktak olyat csinálni.


"A Spanyolországon felröhögtem 27%-nál van a munkanélküliség és főleg a fiataloknak nincs munkája. "


Szerintem az emberek 90%a felröhögne, mert nincs tisztában azzal, hogy mi van ott. Igen, ez a fideszes közhely, hogy 27%os munkanáélküliség, jaj ott ítéletidő van... de senki se néz utána a részleteknek, a valóságban meg még így is 3 hónappal hamarabb találnak munkát mint mi, és nem csak 3 hónapig jár a támogatás, amikor meg tlaál munát, akkor 4x annyit fog keresni mint mi, ugyanakkor a megélhetés kb 20E fttal több, mint nálunk. Megint jön a szokásos nacionalista maszturbálás, hogy addig se lássuk, hogy azért nem vagyunk egy kategória Nyugat-európával...

Hogy világos legyen: még így is megéri Spanyolországba menni.


"Senki nem fogja meg a kezét senkinek hogy ne menjen, csak azt várja el hogy ami a társadalom erejéből a közpénzekből keletkezett, azt fizesd vissza ha nem itthon kamatoztatod. "


Nem, csak megbünteti, ha azt teszi. :) Igen, az államnak meg semmit sem kell tennie azért, hogy kamatoztatni lehessen. Kitől is veszi el az állam ezeket a pénzeket? Ja hogy a saját szüleiktől és már a diákmunkások zsebéből is? Miről beszélünk akkor?


"Ki az az idióta tőkés aki olyanba fektet be ami nem neki kamatozik. Vedd észre hogy nem a szocializmusban élsz! "


Igen, amikor kötelességekről van szó, akkor nincs szocializmus, csak mikor számonkérés van. :)


"Állítod hogy azért nem élnek jól akiknek a képességei alacsonyabbak mert nem tanultak stb stb, miközben a magasabb képzettségűek m,ennek nyugatra mert nem élnek meg itthon. "


Bizony a kapitalizmus beitta magát a fejekbe. Vannak ám életminőségi tényezők a pénzen kívül is.


"Nem csak itt nő a munkanélküliség és főleg nem csak itt nő a fiatalok munkanélkülisége hanem az egész fejlett világon. "


Külföldön mégis összefognak az emberek és tüntetnek, nem a saját gyerekeiket köpködik.


"1, Pontosan az a kozmopolita globálnyik felfogás gerjeszti a folyamatot amit te annyira kedvelsz. "


Pontosan olyan szarvasokat láttam az előbb, amilyeneket te akarsz hágni.

A gondolatolvasást hagyjuk meg a kuruzslóknak.


"mert náluk is válság van és egyre élénkebb lesz !"


Ettől fél Ausztria is, ahol nincs elég munkaerő, ezért igény van a magyarokra.


":-D Ilyet sem hallottam még. Kire kellett volna szavazni 1990-ben ? És 4 évente ? Volt már mindenki hatalmon."


Pontosan ezért senki sem mondhatja, hogy neki semmi köze semmihez, csak ha sosem szavazott. Ha meg magunkba nézünk, rájövünk, hogy nem másokat (egyetemisták, cigányok, zsidók) kell köpködni a saját kudarcainkért.


"Elárulom ki fogja!

Azok az emberek akiket ilyen piszkos szemét módon lenézel! "


Itt válaszolnék egy másik kedves válaszoló szavaival: senki se fogja a kezüket, hogy itthon maradjanak. De szerintem pisztoly sincs a fejüknél, hogy hazafiak legyenek.


"És elárulom a diákmunka adóvonzata nevetséges elenyésző százaléka annak az adónak amit én minden hónapban betalicskázok a NAV-nak."


A diák meg abból a nevetséges bevételből próbál megélni. Sőt, van aki a szüleit támogatja.


"Amúgy pedig az emberek irigyek, ilyen a természetük, főleg a magyaroknak.

Ezzel nem sokat lehet kezdeni, ez egy társadalmi probléma hazánkban."


Pedig ha valaki nagyon hazafi, akkor kellene ezzel valamit kezdeni, mert hazafiasságért, hazaárulózásért c-zs-zásért nem adnak nekik majd 5-10 év múlva kenyeret a boltban, de most se.


"Ma nem a diplomások azok akik a legnagyobb számban hagyják el az országot. Ők egy kisebb rész viszont ők vannak felfújva, mintha ők lennének azok akik elmennek. És miért? Ezzel a tudatlan embereket ellenük tudják hangolni."


Az a baj, hogy a tudatlan emberek már most is hangolódnak mindenki ellen. Elég itt olvasgatni, meghallgatni a sok buta betelefonálót, akik tv műsorokban hőbörögnek, azt se tudják mire, de fel vannak háborodva.

Ez eddig oké, de ezek szavazati joggal rendelkeznek, és azok az emberek, akik hétköznap ott sétálnak az utcán melletted, vagy épp bevágódnak eléd egy szabálytalan előzés során... És ebben bizony a kormány kommunikációja is felelős.

2013. ápr. 27. 14:57
 14/19 anonim ***** válasza:

"...mert szétbarmolta az országot a szavazásával."


Az egyetemisták többsége jobbikos. Gondolom ezt nem tudtad. Csak a "turbómagyar tahók" miatt írtam.

2013. ápr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
@17:30: Én tapasztalatból mondom, hogy ez nem így van.
2013. ápr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%

"Pontosan ezért senki sem mondhatja, hogy neki semmi köze semmihez, csak ha sosem szavazott."


Mégis mindenki hatalmon volt már !! Mindíg arra szavaztak, aki legtöbbet ígérte. MINDÍG és MINDÍG az ellenkezőjét tették meg

2013. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jogos, hogy orvoshiány van és sok beteg, akkor a frissenvégzett adópénzekből ne menjen ki azonnal. Ezt te is átlátod, ha nem ostoba vagy vagy trollkocc
2013. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Én tapasztalatból mondom, hogy ez nem így van."


Hát, a felmérések alapján igen. És a Corvinuson, amelyről nem igazán mondható el, hogy "Jobbik-fanok", amikor gazdasági vita volt meghirdetve, és a Volneren kívül senki nem maradt ott, és megkérdezték, hogy így is lemenjen-e az esemény - hogy mondom, csak a Jobbik maradt ott - a hallgatók egytől-egyig azt mondták, hogy igen.


Szóval kíváncsiak rájuk, és támogatják őket.

2013. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Jogos, hogy orvoshiány van és sok beteg, akkor a frissenvégzett adópénzekből ne menjen ki azonnal."


Viszont jogos dolog lenne az, hogy becsüljék meg az orvosokat és adjanak nekik orvoshoz megfelelő bért. És nem nem a nyugati bérekre gondolok, hanem magyar viszonyban. Ma ott tartunk, hogy van kórház ahol a takarítónő többet kap mint az orvos. Nem az orvosokat kell azért hibáztatni, hogy nem akarnak roncsos 80ezerért dolgozni. Mások mit csinálnak ha ennyit kapna? kimennek, ha megtehetik. Az orvosok azok akiknek nagyon jó esélye van. Pont ugyanazt csinálják mint sokan mások. Elmennek. És ne ők legyenek a hibásak azért mert itthon szar.

2013. ápr. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!