Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miét irigykednek sokan a...

Miét irigykednek sokan a fiatalokra/egyetemistákra, akik elhagyják az országot?

Figyelt kérdés

Mert szerintem más nem lehet, képzeljétek el, ott van egy 50éves megkeseredett "hazafi", semmit nem ért el az életében, és most szembesül azzal, hogy nyugdíja sem lesz igazán, mert szétbarmolta az országot a szavazásával.


Rendszerint ezek olyan turbómagyar tahók, akiknek se nyelvvizsgájuk nincs, se egyetemi végzettségük, nem ismernek más országokat, vagy csak azt szajkózzák, hogy az ő adójukból tanul a gyerek, miközben sokan már egyetem mellett is adóznak a diákmunkából, ráadásul ugyanezek a hőbörgők másokon élősködnek, mikor az egészségügyről van szó, és mikor jótékonykodni kéne, magyar társaiknak, akkor meg hirtelen elfogy a hazaszeretet belőlük.


Mire jó ez? Ezzel a viselkedéssel csak mégtöbb fiatalt riogattok el, mert csak azt látják, hogy idehaza senki sem becsüli meg őket, még köpködnek is rájuk, hát persze hogy kimegy Spanyolországba meg Németországba ahol 7-10x ennyit keres mint itthon, kap lakást, ellátást, kocsit, és senki se kéri rajta számon, hogy éhendöglene-e a hazája kedvéért.


Én ebben csak irigységet látok, amikért mások jobban élnek, mint a nagy hazafiak, akik képtelenek rendbetenni a saját országukat, csak hazaárulóznak mindenkire, aki nem velük együtt hőbörög.



2013. ápr. 27. 09:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Mindkettő...
2013. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

"kap lakást, ellátást, kocsit"


Ez szimplán nem igaz.


Egyébként annyiban igazad van, hogy a legtöbbször azok veszik elő "az én adómból" kezdetű szöveget, akiknek az adója egy foghúzást nem fedez...

2013. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
21%

Nálad sincs minden rendben, te is irigy, haragos és gyűlölködő vagy. Érezni a soraidból.

A Spanyolországon felröhögtem 27%-nál van a munkanélküliség és főleg a fiataloknak nincs munkája. Tele van velük Dél-Franciaország.

2013. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

"A Spanyolországon felröhögtem 27%-nál van a munkanélküliség és főleg a fiataloknak nincs munkája. Tele van velük Dél-Franciaország."


Sőt, újabban Dél-Amerikába, Németországba és Lengyelországba (!) mennek.

2013. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8%

Nézd haver!

Senki nem fogja meg a kezét senkinek hogy ne menjen, csak azt várja el hogy ami a társadalom erejéből a közpénzekből keletkezett, azt fizesd vissza ha nem itthon kamatoztatod.


Ki az az idióta tőkés aki olyanba fektet be ami nem neki kamatozik. Vedd észre hogy nem a szocializmusban élsz!


Az meg hogy ma ilyen a magyar gazdasági helyzet, meg végképp nem a képzetlenek hibája. hanem pontosan a képzett értelmiségi mainstreané.


Úgy adod elő az érveid, ami teljesen ambivalens.

Állítod hogy azért nem élnek jól akiknek a képességei alacsonyabbak mert nem tanultak stb stb, miközben a magasabb képzettségűek m,ennek nyugatra mert nem élnek meg itthon.


Ezt a turbó magyarozást meg el kellene felejteni mert csak olaj a tűzre. Nem egy definiált jelző.


A másik!

Nem csak itt nő a munkanélküliség és főleg nem csak itt nő a fiatalok munkanélkülisége hanem az egész fejlett világon. Ebből 2 dolgot lehet leszűrni.


1, Pontosan az a kozmopolita globálnyik felfogás gerjeszti a folyamatot amit te annyira kedvelsz.

2, Ha el akarsz menni azt gyorsan tedd, mert hamarosan nem lesz rá esélyed. Ugyanis a nyugat is egyre élénkebben védekezik a külföldi munkaerővel szemben, mert náluk is válság van és egyre élénkebb lesz !

2013. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"mert szétbarmolta az országot a szavazásával."


:-D Ilyet sem hallottam még. Kire kellett volna szavazni 1990-ben ? És 4 évente ? Volt már mindenki hatalmon.

2013. ápr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

Ha nem mennek szavazni, az a baj, ha mennek, akkor szétbarmolják. :S


Most mi legyen ?

2013. ápr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
3%

Ráadásul az ebben a piszkosul önző dolog, hogy egyáltalán nem gondol a következő generációra. Ha te elvárod, hogy fizessék a tanulmányodat, lelépsz és nem fizetsz, akkor a következő évfolyamét ki fogja? Elárulom ki fogja!

Azok az emberek akiket ilyen piszkos szemét módon lenézel!

És elárulom a diákmunka adóvonzata nevetséges elenyésző százaléka annak az adónak amit én minden hónapban betalicskázok a NAV-nak.

2013. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

@Scythian: Egy szóval nem mondta a kérdező, hogy neki fizette valaki is a tanulmányait, honnan tudod, hogy nem a szülei/saját maga fizette?


Amúgy pedig az emberek irigyek, ilyen a természetük, főleg a magyaroknak.

Ezzel nem sokat lehet kezdeni, ez egy társadalmi probléma hazánkban.

2013. ápr. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az egész kérdés csak provokáció semmi más.

Én voltam nyugaton elég sokat.

Az USA ban 2× is, és szinte minden nyugat Eu s országban.

Éltem, dolgoztam, tapasztaltam.


De!!!


Soha nem érdekelt hogy mit szólnak hozzá mások.

Őt vajon miért érdekli ha nem azért mert az oktatására szánt összeget vissza kell perkálni?

2013. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!