Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erre miért van igény és a...

Erre miért van igény és a fontosabb dolgokra miért nem?!

Figyelt kérdés

Nemrégiben hoztak egy törvényt hogy a menzán csak X időközönként lehet rántotthúst adni.

De a rákos (stb) betegeknek gyógymódot nem keresnek..

Még mindig vannak hajléktalanok és éhezők..

Sokakra majd rászakad a ház-nem tehetnek róla, inkább, minthogy éhezzenek..

A családon belüli erőszak (ismerek olyan családot, ahol a terhes anyukát is megverték. Lehet nem emiatt, de elvetélt) -ról ne is beszéljünk.

T bezzeg nem tudják megszűntetni!



2013. máj. 5. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Mi a kérdés?

Hogy miért nem adnak a menzán több rántotthúst, hogy ne legyenek éhezők és rákos betegek?

Ezt nem igazán értem.

2013. máj. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
ilyen értelmetlen kérdésre miért van igény
2013. máj. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 gazi ***** válasza:
46%

Nem akarom védeni, de alapvetően nem kérdezett hülyeséget.

Rengeteg energiát és pénzt fordítanak ilyen apró cseprő dolgokra holott lennének ennél fontosabbak is. Ugyanakkor, ezek apróságok, a lakosságnak úgy tűnhet, hogy az aktuális kormány igenis foglalkozik velük, lám lám máris hoztak egy ilyen hasznos törvényt amivel a gyerekek egészségét szolgálják(valójában csak spórolnának ezen is, hogy meglegyen minden képviselőnek az Audi Q6 vagy a Mercédesz mittudomén hány).

2013. máj. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

1.az emberek találták fel a rákot.

2.természetesen van ellenszere.

2013. máj. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 sni ***** válasza:
én is vennék egy Q6-ost, bár azt hiszem olyan még nincs! :) A hülyeségekre mindig volt igény, minél több ilyen apró dologgal foglalkoznak, annál kevesebben veszik észre a nagyobbakat!
2013. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz Parkinson törvénye.

Minél fontosabb egy dolog, annál kevesebben értenek hozzá. Az emberek nagy csoportja nem szereti, ha kiderül, nem ért a témához. Ezért, ha olyan dologról van szó, ami bonyolult, kevesen szólnak hozzá, a témát - többnyire eredménytelenül - hamar lezárják. Ha lényegtelen hétköznapi dologról van szó, ahhoz mindenki ért, hosszan csócsálják hát.

Másfelől.

Egy társadalomban egy időben rengeteg kisebb és nagyobb probléma van, amely mind igényel valamilyen beavatkozást. Egy kormánynak az a dolga, hogy - lehetőleg - minddel foglalkozzon, persze fontosságának és a kapacitásnak megfelelő mértékben. Ezért a rántott hússal is kell foglalkozni. Ha az indokolnál lényegesen nagyobb mértékben foglalkozik vele, akkor - Parkinson törvénye értelmében - ez azt jelenti, a kormányban döntő többségben vannak azok, akik a dolgokhoz csak a rántotthús szintjén értenek.

2013. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Bocsi ha értelmetlenül fogalmaztam. Nem hiszem (bár lehet hogy csak nem vagyok elég okos), hogy az emberek találták volna fel a rákot, és közismert és 100%-osan biztos ellenszere nincs.

A többi válaszolónak pedig osztom a véleményét!

2013. máj. 6. 16:40
 8/14 gazi ***** válasza:

Hééé, van!!!

Beírtam a zinternetbe és láttam :)

2013. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Pro Patria ***** válasza:
Mondj egy országot, kérlek Kérdező, ahol hatásosan felszámolták a hajléktalanságot, vagy a családon belüli erőszakot. Tudsz ilyet mondani? Ez olyan, ami az emberiséggel velejár. Küzdeni lehet elleni, megszüntetni nem. De várom az ellenpéldákat. Addig viszont csak hangulatkeltés, ami a "csakazértsejó" mentalitást mutatja, hogy véletlenül se kelljen semmire azt mondani: igen, ez szép volt.
2013. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egyből bennem is a rosszindulatot látjátok.

Londonban a hajléktalanokat elviszik valahová, szóval tesznek érte.

2013. máj. 7. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!