Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jobb lenne...

Szerintetek is jobb lenne Magyarországnak kicsit "amerikásabb" jogrendszer?

Figyelt kérdés

Sokunk ki nem állhatja ezeket az európai szabályokat , jogrendszert.

Észrevettem , hogy sok magyar jobban szeretne az USA-hoz hasonló törvényeket.


A keresztapám több , mint 20 éve él ott kint , feleségül vett egy amerikai nőt aki a bíróságon dolgozott , foglalkozott büntetőjoggal is.

Neki is rossz véleménye van a magyar és úgy általánosságban az európai jogrendszerről , szabályokról , konkrétan a női nemi szervhez ("pussy") hasonlította.


Végül is igaza volt , az EU tényleg nagyon buta módon kezeli a bűnözést és a bűnözőket.



2013. máj. 6. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Sosem működne, mert itt teljesen más észjárás, kultúra alakult ki az évek során. Kb. mintha ázsiai jogrendszert akarnál bevezetnél Ausztráliában, vagy a Szovjetunió törvényeit USÁ-ban.


De ha neked annyira tetszik az US, és még rokonod is kint él, akkor menj ki. Ha jól tudom, még mindig az a legkönnyebben elérhető újvilági ország, szemben a nagyon szigorú elvárásokkal rendelkező Kanadával, Ausztráliával és Új-Zélanddal.

2013. máj. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
A bűnözőket elég erős módon kezeli az biztos! Rendőr előbb lő, aztán kérdez :) Nem úgy mint nálunk, hogy ejnyebejnye, de nem akarunk rasszisták lenni, meg amúgy is hátrányos helyzetűeket engedjül szabad lábon... Meg nálunk ha csinálsz valamit a támadóddal / betörőddel, ami a haja szálát elgörbíti, téged visznek a sittre...
2013. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A magyaroknak , szerintem nem is valók ezek a kötött európai szabályok , csak nyűglődünk.

Mi egy szabadságszerető , szabadságharcos nép vagyunk.

2013. máj. 6. 22:08
 4/10 anonim ***** válasza:
jaja
2013. máj. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Tizedszerre is elmondom:

Ha az USA bűnözési statisztikái olyanok lesznek, mint Európáé, majd akkor lehet női nemi szervekhez hasonlítani az itteni büntetőjogot.


Amit az USA jogrendszerében én szeretek az az Alkotmányuk. Nem toldozzák-foldozzák kéthetente. Több mint kétszáz éve megírták azokat az alapvető szabályokat, amik megakadályozzák, hogy az állam beavatkozzon a polgár életébe, és azóta csak néhány kiegészítést tettek hozzá. Ez valóban nemes példa.


De ezzel együtt is rengeteg dolog van, amire nem lehetnek büszkék. A női nemi szerv ellen meg eleve mi kifogása lehet egy keménytökű férfiembernek? Sosem értettem.

2013. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mi egy szabadságszerető , szabadságharcos nép vagyunk."


Hát ez jó. :D

Akkor már értem, hogy miért szeretnek nálunk annyira 140-nel menni az autósok ott, ahol 90-es sebességhatár van és miért okoznak az ilyen agyatlan tulkok tömegszerencsétlenségeket. Szabadságszeretetből és virtuskodásból (rajoskodásból).

2013. máj. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem elsőre az esküdtszék ugrott be az amcsi jogrendszerből...hát azt nagyon, de nagyon nem szeretném. Utcáról behozott senkiháziak ítélkezése senkinek nem hiányzik, ahogyan azt sem venné be a gyomrom, ha nekem kéne mások felett ítéletet mondanom.


Most megy valamelyik adón egy ilyen sorozat. Csak bemutatót láttam, de az is sok volt. Vagy egy tucat ember mond ítéletet valakiről...ott állnak felette, a szerencsétlen zokogva (állítólag nem színész, hanem valódi dráma) csücsül egy székben, ők meg köréállnak és megmondják a tutit...


Ez kinek hiányzik?

2013. máj. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát inkább az amcsi jogrendszer, mint ez a pozitívan diszkrimináló, igazságtalan sz@r, ami itt van.
2013. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Hát inkább az amcsi jogrendszer, mint ez a pozitívan diszkrimináló, igazságtalan sz@r, ami itt van."


Engedelmeddel:

[link]

Ja, hogy ott is van. Sőt, ott még több van.

2013. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek annyira nagy különbségek a két jogrendszer között, mint az első látásra tűnik. A magyaroknak meg csak azért tetszik az angolszász jog, mert azt hiszik, hogy ott mindent lehet csűrni-csavarni, ami azért így egyáltalán nem igaz. Az európai jog pussy kijelentést meg azért fenntartásokkal kezelném, mert állítom, hogy egy kontinentális bíró és egy angolszász bíró és esküdtszék körülbelül ugyanazt a büntetést szabná ki, csak más lenne az eljárás és máshogy lennének az elvek megfogalmazva, ami alapján az ítéletet meghozzák. Mellesleg az USA-ban a bírók és az esküdtek 87%-ban ugyanarra a következtetésre jutnak, szóval az esküdtektől való félelem is eltúlzott.
2013. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!