Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban nagy biznic ez a...

Valóban nagy biznic ez a dohánybolt téma mostanság, vagy figyelemelterelés? - Ha nagy biznic akkor vajon miért?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 09:57
1 2
 1/17 anonim válasza:
69%

úgy nagy biznic, ha csak kevés helyen árulják, mert nyílván egy bolt többet fog eladni. eddig mindenhol megkaphattad a cigit. nem volt akkora nagy biznic a boltoknak eddig, mert kevés rajta a haszon.

na meg azért viszont nagy biznic, mert sok a büdös bagós. akinek meg problémája van azzal h "hűde mekkoranagy korrupció", az dacból szokjon le a cigiről(magának is jót tesz vele, és nem támogatja a korrpupciót)(egyébként tényleg elég korruptnak tűnik, de én pont belesz*rok a politikába)

2013. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó üzlet van a dohányboltban. Nagyon jó. Rengeteg a dohányos, ők kiszámítható, masszív vásárlóközönséget jelentenek azoknak, akik közel vannak a tűzhöz és meg tudják szerezni a "trafikengedélyt".

De nem is ez az igazán nagy üzlet. A dohányboltokból lassan "kisbót" lesz, lehet majd árulni mindent. Ha pedig egy faluban valaki megszerzi a dohányáru árusítási jogát és vegyesboltot csinál a dohányboltból, könnyen lenyomhatja a vetélytársakat: a helyiek inkább hozzá fognak bemenni, mert ott van cigi is, a jól bevált kisbolt meg lehúzhatja a rolót. Aztán ha a faluban már csak a nemzeti dohánybolt maradt, nyugodtan lehet emelni az árakat az egekig, mert akkor is lesznek, akik nem tudnak vagy nem akarnak bemenni a városba a napi bevásárlás miatt.

Úgyhogy ez egy újabb, igen jó módszer arra, hogy a kormány helyzetbe hozza a haverokat. És ahogy nézem, bármi is lesz a vége, a strómanok nem fognak rosszul járni. Ha kitöltik a szerződésben foglalt időt, az csak jó lehet, de ha egyszer lesz kormányváltás és módosítják a jogszabályt, abból is jól fognak kijönni, mert beperelik az államot és jókora kártérítést kaphatnak.

De a kártérítés nélkül is jó világ van rájuk: ha pár évig fennmarad a tervezett rendszer, akkor szépen kinyírnak minden nem Fidesz-közeli dohánykereskedőt, tehát nem lesz konkurencia, szabad lesz a rablás.

2013. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 rémuralom ***** válasza:
100%

Elméletileg nagy "biznic". Elmagyarázom, miért. Képzelj el egy várost, ahol van három szupermarket. A város lakói ebben a három szupermarketben vásárolnak be, így a kereskedelem haszna a három bolt között oszlik meg. Ha az állam úgy dönt, hogy felesleges három szupermarket, bőven elég egy is, akkor kettőt bezárnak, és csak egy marad. Ezentúl a város lakói abban az egy szupermarketben vásárolnak, így a korábban három bolt között megoszlott haszon egy szupermarket kezébe kerül.


Ez egy végtelenül leegyszerűsített példa, de az analógia talán érthető. A dohánykereskedelemben nem túl magas a kiskereskedelmi árrés, és az a kevés haszon is a települések sok különböző pontján megtalálható benzinkutak, szupermarketek, sarki vegyesboltok, kocsmák stb. között oszlott meg. Ezentúl nem huszonöt-harmincfelé oszlik majd a haszon, hanem öt-tízfelé. Miközben persze lényegesen kevesebb dohányos nem lesz. Ha ehhez még hozzávesszük Lázár János javaslatát, amely háromszorosára emeli a dohány kisker árrését, akkor elmondhatjuk, hogy tényleg nagy biznic.


Elméletileg, mint mondtam. A gyakorlatban szerintem virágzásnak fog indulni a feketekereskedelem. De ez már alaptalan jóslás, csak az én tippem, hogy ez lesz belőle. Aztán ki tudja.

2013. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kiszámoltam hogy itt nálunk kb 5-6 milliós tiszta haszon fog megoszlani 3 trafik között. És ez még csak egy kisváros. Ha meg ezt figyelemelterelésnek szánták, akkor az eléggé mellényúlás, mert ezzel már a legfanatikusabb szavazóik is rájöttek hogy csak egy ócska tolvaj banda ez a fidi.
2013. máj. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket:-)
2013. máj. 13. 11:01
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Részben biznisz, meg részben figyelem elterelés, bár ahogy az utolsó is írta, ezzel befürödtek mert még több szavazót vesztettek el ezzel.

A cigi méregdrága lesz már akkor, igaz most is az, és egy kisvárosban ahol van 4 ilyen dohánybolt ott azért lehet ám hasznuk belőle és sajnos ugye ami már nem egy helyen kiderült hogy ez mind a fideszesek kezében van.Tehát ezzel már megint vesztettek maguknak szavazókat, de itt már egy értelmű az hogy így szed össze a fidesz magának sok sok milliót ez főleg azoknak jó akik fideszes haverok, és ha már mindenki gazdag akkor úgy is leváltja őket a nép, ők elhúznak a sok sok millával innen mert tuti hogy ez lesz mi meg itt maradunk a mocsokban.

Ez az egész csak a pénzről szól semmi másról. És ez azért már elég gusztustalan mert nemhogy kitiltják a dohányzókat mindenhonnan, mer mindenki az utcán a kocsmák előtt bagózik és ha én gyalogosként elsétálok mellettük már ugyanúgy szívom be a füstöt mintha bent lennék náluk, plusz itt olyan ember is belélegezheti aki mondjuk nem akarna kocsmába menni, főleg egy kisgyerek, vagy egy idős ember. Az odáig oké hogy buszmegállókba ne dohányozzanak, meg az aluljárókban sem, ezzel egyet is értek, mert régebben tömény dohány szag csapott meg amikor a fővárosba lementem az aluljáróba.

2013. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andizsuzsi ***** válasza:
84%
Különösen úgy, hogy a feltételek még most, a lezárás után is alakulnak. Kezdődött ugye úgy, hogy csak dohány. A mostani trafikosok közül sokan azért nem pályáztrak, mert a dohány jelenlegi árréséből csak dohányboltot nem lehet fenntartani. Aztán ugye emelkedett az árrés, most meg bővült az árusítható termékek köre.
2013. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mint a foci-biznisz, ha egy párt kezébe kerül az össze csapat, könnyen kontroll alatt tartják a bajnokságot, ők irányíthatnak mindent az eredményektől kezdve a pénzeken át a személyzetig.

A trafikmutyit is így kell elképzelni: úgy játszanak az árakkal és adókkal, ahogy akarnak - az ukránból becsempészett cigin is valószínűleg rajta lesz "A párt" keze, hisz a vámhatóságok is letérdepelnek előttük. Ők döntik el, ki árulhat és ki nem (ebből is lett voltaképp a botrány). Ha én úgy vélem, jobban csinálnám a jelenlegi trafiktuljaodnosnál, akkor nem nyithatok saját boltot, hanem ki kell várnom, míg 20 év múlva újra kiírják a pályázatot (amit nyílván nem én fogok megnyerni). Tk. FIDESZ-monopóliummá vált a dohány árusítás, csak ezzel igyekeznek óvatosan fogalmazni.

2013. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"A gyakorlatban szerintem virágzásnak fog indulni a feketekereskedelem. De ez már alaptalan jóslás, csak az én tippem, hogy ez lesz belőle. Aztán ki tudja."


Én is erre tippelek, annyi h már most látom, h a rendőrök onnantól kezdve nem csak trafizni fognak, hanem minden autóst félreállítani, h megnézzék hazai vagy ukrán cigit szív e...

2013. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
oké, megkérdezem én ; mi a fene az a biznic?
2013. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!