Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a zászló csak elém villantj...

Pro Patria kérdése:

Ez a zászló csak elém villantja fel egy korábbi, mások által használt zászló emlékképét?

Figyelt kérdés

[link]


A helyi Jobbik-pártiroda ablakában láttam meg. (A város nevét kitakartam.)

Az elforgatott zöld négyzet a vörös sávokon már máshol is megjelent:

[link]


2013. máj. 16. 13:11
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Hogyhogy "saját szememben? Mi közöm nekem akár a kommerekhez, akár Izraelhez?

Ez a plakát - ki merem mondani - nem véletlenül használja ezt az alforgatott, zöld négyzetet háttérnek, ami színében, formájában, és elrendezésében (azaz három ponton) is megegyezik a hungaristák zöld négyzetével.

Ráadásul semmilyen más, mellékes oka nincs annak ott. Ha a nemzeti azíneet akarnák csupán megjeleníteni, ahoz elegek lennének a zöld sávok, vagy esetleg zöld korong. De nem.

Az a - pontosan úgy elforgatott - zöld négyzet okkal van ott háttérnek. Ki lehet magyarázni. De annak, aki nem fordítja el - érzelmeitől vezérelten - tudatosan ilyenkor a fejét, azt nem téveszti meg a magyarázat (melyet eddig ráadásul nem is lehetett olvasni, hogy ugyan mi indokolja ezt a látványos egybeesést, mert annak ott gyakorlati funkciója nincs).

2013. máj. 16. 17:50
 22/30 A kérdező kommentje:

*színeket; ahhoz


Egyébként - mint írtam - ez nem valamely facebook-os csoport képe. Nem is egy szavazóé, vagy pártaktivistáé.

Ez a pártirodájukra tették ki, ők maguk.

2013. máj. 16. 17:53
 23/30 anonim ***** válasza:

Logó nélkül a háttér: piros és fehér és zöld. Na akkor most vegyük el a zöldet: ezek a jobbikok milyen durván japánok! Biztos japán katonákat hívnak az országba, hogy rabszolgasorsba taszítsák a tisztességes embert. Ennek kb annyi a valószínűsége, mint a Te magyarázatodnak kérdező.

És míg a hungarista zászlónál piros alapon, fehér keretben van a zöld négyzet úgy, hogy a nagy ,,H" betű sarkai kilógnak - tehát a logó (maga a H betű) nagyobb-, addig a jobbik zászlaján fehér alapon, mindenféle keret nélkül, a logót teljesen túlnőve jelenik meg a zöld négyzet.

Belemagyarázás.

2013. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

1. kép ilyen elég sok van (tudom, hogy a volt japánra gondolsz)


2. kép azt a zászlót civil fogja...nem Jobbik vagy gárda tag

2013. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
56%
Mond T.kérdező jobban örülnél ha dávid csillagos zászlót fújdogálna a szél a mi kis hazánkban?
2013. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Ma 18:00-as:


Ugyan... A hungaristák zöld négyzete eleve nem egy zöld négyzet volt, hanem egy zöld nyilaskereszt. Mivel ez tiltott, kitalálták ezt a megoldást, egy sima zöld négyzetet raktak csak oda, amin túlnő a fehér H - így rajzolván ki jelképesen a fennmaradó felülettel mégis nyilaskeresztet. Belemagyarázás? Nem, trükközés, a gátak kijátszása:

[link]

[link]

Itt is lehet mondani, hogy "dehát hol van ezen nyilaskereszt?"...


Na és ott van Bácsfi Diana mozgalma, ahol a nyilaskeresztbe rovás H-t tettek:

[link]


A rovással való H később újra megjelent, a nemzeti őrsereg karszalagjában:

[link]

Ez is véletlen, ugye?


És még egy kép, a nemzeti őrsereg és a magyar gárda közös rendezvénye:

[link]


--------------


Megjegyzem, ha a piros háttér hiányát kifogásolod, ez is nyilas zászló:

[link]

Ordít az egyezés, nemcsak a lóláb, a ló is kilóg. Aki védi, az vagy szándékosan erőszakolja meg az érzékszerveit, vagy tudja pontosan, csak él a kiskapu adta lehetőséggel.


--------------


w3dzz:

Nem. De az, hogy a felvetésemre így válaszolsz, az is sokat elmond.

2013. máj. 17. 12:58
 27/30 anonim ***** válasza:
52%
Jó, akkor a jobbik egy nyilas nácifasisztarasszistatrapistantiszemita párt. Megvan, amit hallani kartál? Remélem most boldog vagy.
2013. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Nem hallottam ellenérvet az általam leírtakra. Azzal, hogy próbálod viccessé tenni, még nem válaszolod meg.
2013. máj. 17. 21:57
 29/30 anonim ***** válasza:
de lényegében a kérdésed meg van válaszolva. ez tényleg csak eléd villantja fel egy korábbi, mások által használt zászló emlékképét. ezen rugózol ennyit?:D
2013. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Pontosítok: egyedül azok vitatták itt, akik egyébként Jobbik-szimpatizánsok (vagy akik azonnal azzal vágtak vissza, hogy "miért, a zsidó csillag jobb lenne?" -> olyan nem lehetne, halkan felvetem, hogy egyik se?).
2013. máj. 18. 00:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!