Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem javul a magyar...

Miért nem javul a magyar gazdaság helyzete?

Figyelt kérdés
Szinte minden szakterületen negyede, ötöde a mi fizetésünk az nyugatiaknak, miközben a termékek árai és a számlák körülbelül megegyeznek. Hiába mindig az újabb és újabb megszorítás, nincs semmi eredménye. Már évek óta nyúznak minket a politikusaink, de az életszínvonal esik, az államadósság viszont növekszik. Évek óta megszorítási spirálban vagyunk, gyakorlatilag 2006 óta, de sehogy sem áll helyre a gazdaság, az árak dinamikusan növekednek, a fizetések stagnálnak, a munkanélküliség növekszik, a középosztály szűkül, a szegények száma növekszik. Ezek mind idei adatok. 20 éve azt hazudták a politikusok, hogy 20 év alatt utolérjük Ausztriát, de inkább Albániát sikerült. Ebből szerintem nincs kiút, hamarosan a görög út következhet. Ennyire tönkretenni egy országot, ez nem semmi. Mit gondoltok erről?

2013. máj. 18. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak részben van igazad. Szerencsére Albániánál sokkal gazdagabbak vagyunk, és a Görögökhöz sem hasonlítanám magunkat. Több, eddig gazdagnak tartott ország van nehéz helyzetben, Spanyolországban például csaknem 30 százalékos a munkanélküliség. Ezzel együtt el kell ismerni, hogy a vezetés nem áll a helyzet magaslatán. De lassan normalizálódik a helyzet Európában, és talán elkezdhetünk felfelé kapaszkodni.
2013. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Mert Fidesz kormány van. Ilyenkor nem javulás, hanem romlás várható.
2013. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Tényleg, már el is felejtettem, milyen nagyot fejlődött a gazdaság az MSZP kormány alatt...
2013. máj. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1: " Spanyolországban például csaknem 30 százalékos a munkanélküliség"


Igen, van itt is gond, de munkanélküliség ide vagy oda, a kávéházakban még mindig üldögélnek és cseverésznek az emberek. Válság van persze, de Spanyolország még mindig élhetőbb hely. Biztos van olyan régió ahol rosszabb, de amerre én lakom ott nyugi van. Inkább azon csodálkozom, hogy ilyen munkamorál mellett miért nem ment még teljesen tönkre az ország.

2013. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

17.09!

Itt is üldögélnek a kávéházakban, járkálnak a plázákban, tehát akkor itt is minden rendben?

2013. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
5: csak azért írtam, mert mindenki azt mondja, hogy jaj de rossz Spanyolországban, sokkal rosszabb mint otthon, mert egy darab százalék szám az nagyobb.
2013. máj. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy rosszabb Sp-ban, mint Magyarországon. Azt mondom, hogy máshol is vannak komoly gondok.
2013. máj. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem javul, mert a nyugati világban pénzügyi válság van. Az emberek, az államok nagyon eladósodtak, korábban jobban éltek, mint amit megengedhettek volna maguknak, ezért most vissza kellett venni a fogyasztásból.

Mivel Magyarországon és a legfontosabb exportpiacunkon, az EU-ban is visszaesett a fogyasztás, így a termelés, a gazdaság teljesítménye is csökkent, embereket bocsátottak el. Ez elindít egy lefelé tartó spirált.

Amíg nem sikerül leépíteni a nagy adósságokat, addig nem várható fellendülés. Részben megoldás lehetne, hogy a máshol gyorsan bővülő piacokra (pl. Kína, India, Vietnam, Törökország) kellene növelni az exportunkat, de ez sem olyan egyszerű, nem csak politikai elhatározás kérdése.

2013. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mutass nekem egy országot Unióban, ahol nőt tavaly a gazdaság és mutass nekem olyat ezek közül, akiknek ne nőtt volna legalább 10% az államadóssága vagy akár a munkanélküliség..
2013. máj. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%

Németeken kívül senki se élvezi a válságot ... német gazdaság is csak azért tud nyerészkedni, mert fél európa az övé ... megvette ciprust, görögöket, szlovénokat, kelet-eu-t, spanyolokat, írországot stb...

ahogy 90es évek közepén mondták ... elmentek a tankok itt vannak a bankok. Jött is a független osztrák-német ngol amerikai vegyes társaságok ... közös érdekkel határozott fellépéssel ...

2013. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!