Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a problémátok az új szociál...

Mi a problémátok az új szociális temetkezési rendelettel?

Figyelt kérdés
A 70-es évekig háztól temettek, a rokonok ásták a sírt.
2013. máj. 19. 17:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%

A 70-es évek óta felnőtt egy olyan generáció, akik még egy csirkét se láttak hogy levágják, nem az életük része a halott rokon háztól temetése.

Ásót meg akkor fogtam utoljára a kezembe, amikor az ovi udvarán kicsavartam az Ágika kezéből a kis piros műanyag lapátot.

Más világot élünk, ez egy más generáció mint amelyik a 70-es évek előtt élt.


Amúgy nem baj, ha az iskolában a gyerekednek a tanár körmöst ad, esetleg egy nagy vonalzóval elfenekeli az osztály előtt? 70-es évekig szokás volt, mi a bajod vele?

2013. máj. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
Amikor egy temetés fél milkába fáj azért minimum elvárom hogy a csöves alkesz temetőgondnok vagy tökömtudja ki ássa meg a gödröt.
2013. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Első, ha megérdemli, hát tegye.
2013. máj. 19. 17:32
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
Nekem semmi. Nekem az előző módszerrel volt, amikor ha akartam ha nem lehúztak százezrekkel egy 20 ezer forintos munkáért.
2013. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
65%

Jó, én meg nem szeretném, mert nem abban a korban élünk. 70-es évek elején születtem, ne verje meg a tanár a gyerekemet azért, mert idegesíti, ha leejti valaki a ceruzáját. Nálunk emiatt is elcsattant egy-egy pofon az idegbeteg tanártól.

És ugyanígy nem szeretném a halott nagymamit (bármennyire is szeretem) megmosdatni meg kiásni a sírját. Ez egy másik generáció, másképp élünk, másképp látjuk a világot.

És a faxom tele van azzal, hogy toljuk a pénzt az államkasszába és csak azt hallgatjuk, hogy erre nincs pénz, arra nincs pénz, nincs pénz az egészségügyben, nincs pénz az oktatásban, nincs pénz az utakra, nyugdíj helyett lópikula lesz, és most már gyászolni se lehessen, hanem mi álljunk oda lapátolni.

Hol a p.ba van a pénz??????

2013. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
14%

"Amúgy nem baj, ha az iskolában a gyerekednek a tanár körmöst ad, esetleg egy nagy vonalzóval elfenekeli az osztály előtt? 70-es évekig szokás volt, mi a bajod vele?"


Hol írtam, hogy bajom van vele? Bár nem tartozik a kérdéshez, de ha már szóba hoztad leírom. A gyereket igenis meg kell nevelni, ha szép szóval nem megy akkor vonalzóval. Ezt alapvetően elvárom a tanároktól, csak sajnos a mai teszetosza tanárok már erre is képtelenek.

2013. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Jó, én meg nem szeretném azt, hogy verjék. Ha valami bajuk vele, akkor szóljanak nekem. Ne menjünk már vissza a középkorba.


Amúgy akkor azzal sincs bajod, ha mostantól általános legyen, hogy a nők otthon szüljenek? Az is szokás volt régen, és egy bába vagy az idősebb női rokonok segítettek...

2013. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

És akkor mi van majd megtanul lapátolni, egyszer csak kis ás egy gödröt, azért ahhoz nem kell diploma csak józan paraszti ész.

A mosdás más én sem csinálnám szívesen, de ha azon múlna, hogy eltemessék megcsinálnám.

2013. máj. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy 30 év alatt mennyire elkényelmesedtek, ellustultak, kényesek lettek minden sz*rra a magyar emberek.
2013. máj. 19. 18:40
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Ilyenek lettünk. Nemcsak a sírásáshoz nem szoktunk hozzá, de a halottmosdatáshoz és az öltöztetéshez sem. Eddig nem volt szükség rá, nem volt az életünk része, most hirtelen meg a nyakunkba akarják sózni.
2013. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!