Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet a szociális segélyb...

Hogy lehet a szociális segélyből, vagy a közmunka béréből megélni?

Figyelt kérdés
Ezt el tudja szerintetek egy képviselő magyarázni? Hogy várható el kellő empátia a milliókat kereső képviselő és egyebektől a létminimum alatt tengődők sorsa iránt?

2013. márc. 14. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja elmagyarázni. Közmunkás vagyok és azért írtam a kormánynak mert még fizetést sem kaptunk, még azt a keveset sem. Annyi volt a válaszuk, hogy rengeteg a panasz.


Magyarul le vagyok szarva a többi panaszossal együtt. :D

2013. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Misztik5 válasza:
100%
Sehogy! Ez csak arra jó, hogy a kormány elmondhassa, ők fizetnek azoknak is akik nem dolgoznak. Mondjuk egy szociális segélyből élőnek már kajára nem marad, ha ki akarja fizetni a rezsi-költséget. Tudjátok nagyon szomorú, aki ledolgozott már 37 évet és most nem dolgozik és 50 év feletti, még mindig rá van szorulva szülei segítségére (persze ha élnek és van nyugdíjuk), pedig fordítva kellene lenni. Nem gondoljátok? Engem pedig pénzzel segítenek még mindig a szüleim.
2013. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszik, hogy nem tudom milyen kutya nehéz megélni 40.000 forintos nyugdíjból? Hát már hogy ne tudnám!!!" Gyurcsány Ferenc


És kb. ilyen a többi is. :D

2013. márc. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt képviselő amelyik azt hitte hogy 50 forint egy kiló kenyér.


Nagyon nincsenek képeben ezek.

2013. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
A szociális segély és a közmunka nem arra való, hogy abból akarjon valaki megélni. Aki meg akar élni, az dolgozzon, ne a segélyt várja.
2013. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, te is tudod, én is tudom, a kommentelők is tudják

SEHOGY!

2013. márc. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5/5. Aki szoc.segélyből vagy közmunkából él, az AKARNA dolgozni, ha lenne hol!
2013. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
s ha nincs munka - bár dolgozna az illető, hisz' azért jár együttműködni a semmihaszna Munkaügyi Központtal - akkor miből éljen meg a magyar állampolgár? Van pofája valakinek elvárni a tisztességet nem egészen 100 Euros havi juttatás mellett???
2013. márc. 14. 19:27
 9/14 Sándor G ***** válasza:
100%

2/8, és a többiek, honnan veszitek azt hogy szociális segélyt kap,kaphat, az aki tartós munkanélküli, avagy minden évben 6-8hónap közmunkát végzett, foglalkoztatott volt.

Én már évek óta vagyok közmunkán, ökinél +vizügynél is, de csak álláskeresői ellátását kaptam, max.2hónapig, ezután pedig az fht.t kellett megigényelnem, ami most 21ez.ft.

Az un.szoc.segélyt, csak az 54év felettiek kaphatnak, illetve azon szülök egyike, akinek tartósan beteg fogyatékos gyereke van, kiskorút nevel.

Ez egyáltalán nem az az ellátási forma, amire sokan rávágják, szocit kapok, szoc.segélyen vagyok stb.

Egyébként a képviselőket nem érdelki, az alja közmunkás réteg, hogyan miként élnek nyomorognak az emberek, ezrei.

Ők csak a pártukért vannak, meg azért hogy a gombot nyomogassák, mikor oda kerül a sor, +felvegyék a havi 750ezres fizetésüket.

Ez van, rohadt egy ország, az biztos.

2013. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mi a különbség az fht. és a szoc segély között? Anyagilag, jogilag? És ezekből még fizetni kell a tb-t is?

Acurvaéletbe!

2013. márc. 15. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!