Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a problémátok az új szociál...

Mi a problémátok az új szociális temetkezési rendelettel?

Figyelt kérdés
A 70-es évekig háztól temettek, a rokonok ásták a sírt.
2013. máj. 19. 17:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
93%

#9

Én kiásom, de akkor a temetés kerüljön 50 ezer forintba. Nem az itt a probléma hogy ásni kel vagy nem hanem az hogy amikor rád sóznak egy gagyi farostlemezből készült koporsót 150-ért meg szemfedőnek nevezett műszálas rongyot 50 ezerért és így tovább akkor elvárom hogy a seggemet is kinyalják.

2013. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
Most úgy csináltok mintha kötelező lenne. Azért nagyon sok idős ember öreg korára félreteszi a temetése árát, vagy aki örököl az fizesse is ki.
2013. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

# 11/12

Az állami temetés igénylőkre vonatkozik akiket eddig ingyen temetettel az állam annak ezentúl a rokonának ki kell ásnia a gödröt. Nem azoknak kell ásni aki 300. ezerért temetnek el.

2013. máj. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
36%

A 70-es években sem temettek már senkit háztól. Sőt, nagyon kevesen voltak azok is, akik otthon haltak meg.


Már a háború előtt is csak a kis falvakban, vagy a nagyon szegények ásták a sírt, és vitték ki Szent Mihály lován a halottat a temetőbe.

Nagyapám 1938-ban halt meg. Az egyik Temetkezési Vállalkozó ravatalozta fel a háznál, tette koporsóba. Majd a beszentelés után lezárta a koporsót. Lovas kocsival vitték ki a temetőbe, és az emberei által megásott sírba tették. A sírt is ők hantolták be.

Ez a törvény megállta volna a helyét 150 évvel ezelőtt, de nem ma.

2013. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

#13


Tökmindegy hogy én fizetem vagy az adómból fizeti az állam a lényeg hogy először azon kéne munkálkodni hogy a temetkezési vállalatok ne ilyen pofátlan árréssel dolgozzanak kihasználva azt hogy az embereket. Utána jöhetnének ilyen baromságok mint hogy ki ássa ki a gödröt.

2013. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
14-es, nálunk még 66-ban is háztól temettek, akkor épült a halottasház. A sírt viszont még a 80-as évek végén is a rokonok, ismerősök ásták ki. Nem is került százezrekbe az egész.
2013. máj. 19. 19:00
 17/29 anonim ***** válasza:
23%

"Az állami temetés igénylőkre vonatkozik akiket eddig ingyen temetettel az állam annak ezentúl a rokonának ki kell ásnia a gödröt."


Mi van azzal, akinek nincs olyan rokona, aki ezt meg tudná csinálni? Az megy a dögkútba vagy mi lesz?

2013. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nálunk is volt, akinek nem volt rokona, azt elásta a faluközösség. Most meg gondolom találnának rá közmunkásokat.
2013. máj. 19. 19:03
 19/29 anonim ***** válasza:
87%

Van arra vonatkozóan bármilyen számadat, hogy éves szinten a szociális temetések mennyibe kerülnek az országnak, továbbá ez mekkora része a költségvetésnek?


Mert én is a spórolások, felesleges költségek lefaragásának a híve vagyok, na de nem nagyon hiszem el, hogy ez az ami hazavágja az éves költségvetését az országnak és ez jelentős megtakarítást eredményez.


Közmunkásokkal sírásás: hápersze! Nem vagyok a közmunka ellen, azt is támogatom, hogy szemetet szedjenek vagy árkot tisztítsanak, de sírt ásni meg halottat mosdatni már nem olyan feladat, amire akárki alkalmas.

2013. máj. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
8%

"Amúgy akkor azzal sincs bajod, ha mostantól általános legyen, hogy a nők otthon szüljenek?"


Mért lenne? A szülés nem betegség, mégis újabban minden hülye orvoshoz rohangál vele.

2013. máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!