Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégsem egyenlőek a magyarok?

Mégsem egyenlőek a magyarok?

Figyelt kérdés
A 2014-es választáson a kettős állampolgárok levélben is szavazhatnak . A külföldön élő , dolgozó magyar állampolgárok csak a külképviseleteken . Szerintetek rosszabbak vagyunk az újmagyaroknál, hogy ezt a lehetőséget nekünk nem adják meg ?

#választás #szavazás #2014 #kettős állampolgárok
2013. máj. 21. 19:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hol dolgzol? Melyik országban?
2013. máj. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Svájcban , Németországban , Belgiumban és Dániában .
2013. máj. 24. 20:15
 13/20 anonim ***** válasza:
Ott dolgozol és itt adózol? Ám legyen. De a külföldön dolgozók többsége bizony egy krajcárt nem adózik Magyarországon. Velük mit tennél?
2013. máj. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát ezt az adót én sem értem. Ezek mind EUs országok (Svájc meg EFTA), valamint mint mindegyikkel van Magyarországnak kettősadóztatást elkerülő egyezménye.

Alapszabály, hogy ha kint dolgozol akkor ott kell az adót is megfizetned. Itthon pedig az után a jövedelem után kell adóznod ami itt keletkezett (pl ingatlan értékesítés)

2013. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát igen , tanuljatok meg adózni ! Ha Mo.n bejegyzett nemzetközi cég közvetít ki az említett országokba mint tudományos munkaerőt , akkor itthon adózok. Ha nem adóznak itt a külföldön dolgozók , akkor miért nincs nekik ugyanannyi joguk ahhoz , amihez a szintén nem itt adózó újmagyaroknak ?
2013. máj. 24. 22:08
 16/20 anonim ***** válasza:
Kiket értesz "újmagyarok" alatt? Netán határon túli nemzettársainkat?
2013. máj. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

„tanuljatok meg adózni ! Ha Mo.n bejegyzett nemzetközi cég”


Te tanulj meg fogalmazni. Egy Magyarországon bejegyzett nemzetközi cég, az jogilag magyar cég. Ennek a munkavállalója jogilag Magyarországon dolgozik. Abból, hogy fogalmaztál azt lehetett érteni, hogy te egy német GmbH munkavállalója van. Ennyi erővel egy magyar kamionos is azt állíthatja, hogy külföldön dolgozik, mert Münchenből visz árút Amszterdamba (pedig a cége magyar Kft)

Te egy magyar Kft (Rt stb) munkavállalója vagy csak földrajzilag külföldön vagy. Még szép hogy itt adózol.


Amúgy pedig diplomás létedre lehetnél okosabb is. Ehhez nem kell diploma, hogy rájöjj, hogy itt nem arról van hogy mindenkinek egyenlő szavazata van. Ez egyszerűen annyi, hogy próbáljuk meg besöpörni a határon túli friss állampolgárok 200-300ezer Fidesz listás szavazatát. Akik meg feltehetően nem ránk szavaznának, azokat meg próbáljuk lehetőleg megnehezíteni, hogy elmenjenek szavazni.

Azt sem értem, hogy miért csak ez foglalkoztat. Az már fel sem tűnt neked, hogy a határon túl élőknek (legyen az London, Brüsszel vagy Csíkszereda) csak egy szavazata van (listás). Ha minden magyar állampolgár egyenlő akkor ez miért van?!

2013. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Kedves #17-es te tanulj meg olvasni ! Ezt írtam : "A külföldön élő , dolgozó ... " ( tehát nem külföldön élő és dolgozó ). Ha ebből nem világos neked , hogy a külföldön élés lehet állandó , vagy időleges , akkor sajnállak . Nekem egyébként egy egy kintlétem a két három évet is igénybe veheti . Továbbra is kitartok amellett , hogy - mégha csak listára is lehet csak szavazni - akkor is adják meg nekem a levélben szavazás jogát , ha a törvényeknek megfelelően ,a szavazásra előzetesen regisztrálok külföldön . És igen kedves #16-os a szegény határontúli "nemzettársainkat" értem újmagyarok alatt.Ha külföldön élnél meglátnád , hogy milyen véleménnyel vannak az itt dolgozók egy-egy erdélyi vagy felvidéki magyarról , és gyakran kérdezik , hogy ti ugyanahhoz a nemzethez tartoztok ?
2013. máj. 25. 12:46
 19/20 anonim ***** válasza:
Nagyon odavagy magadtól, kérdező. Csak azt tudnám, mire föl.
2013. máj. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Kedves #17-es te tanulj meg olvasni ! Ezt írtam : "A külföldön élő , dolgozó ... " ( tehát nem külföldön élő és dolgozó )"

Szemantikai és grammatikai szempontból is: a kettő ugyanazt jelenti.

2013. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!