Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi is a baj a Jobbik gazdaság...

Mi is a baj a Jobbik gazdaság politikájával, és az ostoba Jobbikosokkal akik nem értenek semmihez?

Figyelt kérdés

Az alap kiindulása a jobbiknak hogy szembe kell menni az IMF el és olyan feltételekkel tárgyalni, ami nekünk is megfelel! Ahogy azokkal a neolíberális, globális tényezőkkel, amik nekünk nem kedveznek! Kaptam is az arcomra, amikor ezt itt lemertem írni!

Azt nem lehet, mert így és úgy!


Lássatok okosak csodát!!!!

Izland aki negyede mint területileg mint a lakosságot tekintve mint mi.

MEGTETTE! És az IMF nek nem volt más választása, mint hogy belement.


Ez a baj ezzel az országgal, hogy ezt nem lehet és azt, hogy ne szóljunk, mert baj lesz!

Radikalizmus nélkül nem megy, és mi, míg azon vitatkozunk hogy, lehet-e más már meg is lépte.

Jobbikos.


2009. okt. 3. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Amit itt írsz, az igazából nem egy kérdés, hanem egy vélemény. Szerintem fontos és hasznos vélemény. Akiknek a véleménye eddig számított, azok 20 év kormányzás után teljesen tönkretették az országot, úgy hogy én örülök, hogy most már másfajta vélemények is vannak. A folytatást majd meglátjuk...
2009. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos ez nálunk már beidegződés, hogy mindig kell egy nyalnivaló az orrunk elé.
2009. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
A rendszerváltó erőknek már réd nem szabadna a hatalomba lenni.
2009. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nálunk már beidegződés, hogy mindig kell egy nyalnivaló az orrunk elé.


Ezzel nincs semmi baj, csak ideje lenne ha a magyar nép lenne az orruk előtt. Ha minet szolgálnának mert a nevük is csak annyi !

2009. okt. 3. 21:48
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Tegyük fel, hogy egy nap felkeres egy haverod, hogy komoly baj van: az elmúlt 8 évben igen nagy lábon élt, többet költött, mint amit a jövedelméből megengedhetett volna. Most meg, puff, jött a válság. Elvesztette a munkáját, megemelkedtek a törlesztőrészletek. Jövőhéten ő, az asszonya és három gyermeke az utcára jut, ha csak te ki nem segíted 5 millió forinttal. Azért fordul hozzád, mert tudja, hogy te mindig gondot viseltél a jövőre, és így komoly megtakarításokat képeztél. Tudja, hogy milyen áldott jó szíved van, ezért arra kér, hogy segíts nekik! Ha őrajta nem is, de szegény gyermekein és asszonykáján igazán megeshetne a szíved, hisz ők semmiről sem tehetnek.

Te segítesz nekik, azzal a feltétellel, hogy mától takarékosabbak lesznek és többet dolgoznak, ha kell! A pénzt pedig 4 év múlva, ha törik, ha szakad, visszafizetik! Ő égre-földre megesküszik, hogy betartja ezeket a feltételeket, és nagy hálásan átveszi a pénzt.

Négy év múlva bekopogsz az ajtaján, de amikor ajtót nyit, a tekintete mindent elárul. Ami tavaly hála volt, az mára gyűlöletbe fordult. Asszonyát alig bírja türtőztetni, köpköd, rázza az öklét, átkozódik: "A gyermekeim négy éve kenyéren és vízen élnek, te miattad, te zsíros zsidó gazember. Nézd, mivel fűtünk, fel kellett szakítanunk a parkettát is, mert az én töketlen uramnak fontosabb a neked tett ígérete, mint szegény gyermekeim sorsa. De most már én viselem a nadrágot, és tudd meg, hogy ez a ház miénk, neked semmi keresni valód nincs itt, nem fogsz te minket kisemmizni. És egy árva garasra se számíts mitőlünk! Takarodj, amíg szépen vagyunk!" Te próbálod jobb belátásra bírni a jóasszonyt, de ő hajthatatlan. Nem hajlandó azért tartani a hátát, mert az ura felelőtlenül kezelte a pénzt, és sok éven keresztül, fedezet nélkül, kényeztette őt és drága gyermekeit. A gyermekek bőszen tapsolnak, amikor az anyjuk beszél. Szitkozódnak, köpködnek, nyálas galacsinokkal dobálóznak.

Hazafele menet betérsz még egy két házhoz, amiket annak idején szintén megsegítettél. Mindegyik portán udvariasan fogadnak, és zokszó nélkül visszafizetik a pénzt. Ezek után hogyan vélekednél a haverodról, az asszonyáról és gyermekeiről?

Jujj, ez kicsit hosszúra nyúlt, és talán a lényeg se jött át rendesen. De most már ki nem törlöm!

2009. okt. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
kérdésedben a válasz: OSTOBA
2009. okt. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

05.32: Hát igen, csak

a) az a bizonyos haver nem 8 éve hitelez nekem, hanem 30 éve;

b) a hitelező haver és a haverjai másnak mondjuk 1 %-ra adnak hitelt, nekem 11-re, úgy hogy csináltak ők már elég hasznot belőlem;

c) én 30 éve nem szabadon élek, szinte mindig a haverom előírásai szerint csinálok mindent;

d) a haverom utasítására eladtam mindenemet szinte semmiért, amiből esetleg most megélhetnék;

e) nem élek ám én olyan jól, sőt hiába csináltam mindent a haverom utasítása szerint, mégis teljesen el vagyok nyomorodva;

f) rosszabbul élek, mint 10, 20 vagy 30 éve;

g) nagyon nagy bajban vagyok, nem tudom a betegségemet kezelni, a gyerekemet taníttatni, nem tudok ruházkodni, rendesen táplálkozni;

e) én és a feleségem nem veszekszünk, fenyegetőzünk, gyűlölködünk, csak azt mondjuk, hogy ez így nem mehet tovább, és kérjük a haveromat, hogy gondoljuk ezt át, próbáljuk picikét újratárgyalni a feltételeket.

2009. okt. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

„05.32: Hát igen, csak”


Megnyugodtam egy picit hogy vannak még reálisan gondolkodó emberek ezen az oldalon!


De a legfontosabb!

Vegyük már észre. hogy nekik már több veszteni valójuk van itt nálunk, mint nekünk!

Arányainkat tekintve szinte sehol az EU ban nincs ennyire magas aránya a külföldi multikna, akiknek igen is van veszteni valója. Ez nem egy Jobbikos baromság, az üzlet az ilyen!

Az érdekek alakítják a feltételeket, és nekünk végre a saját érdekeinket kellene nézni és természetesen pontosan megérteni hogy pld az IMF meddig mehet el. De azt nevárjuk hogy majd az IMF javasol valamit a saját érdekeivel szemben nekünk!

A JDP nk 80% val tartozunk, és ezt tudatosan hozták nekünk össze, azzal hogy mi nem készítettünk terveket a kölcsönök elköltésére. Mindig csak arra adtak hogy az adósságunkat rendezzük és nem gazdaság fejlesztésre vagy struktúra átalakításra.

És sajnos olyan feltételekkel hogy „ajtót ablakot „ kellett nyitnunk a piacnak, még akkor is ha ez nekünk nagyon káros volt. „ nem a jószívű nagybácsi az IMF „ Hanem egy neoliberális világhatalmi szervezet!

2009. okt. 4. 09:44
 9/13 anonim ***** válasza:

"A JDP nk 80% val tartozunk, és ezt tudatosan hozták nekünk össze, azzal hogy mi nem készítettünk terveket a kölcsönök elköltésére. Mindig csak arra adtak hogy az adósságunkat rendezzük és nem gazdaság fejlesztésre vagy struktúra átalakításra."


GDP, egyébként, de ez most mellékes (bár részben emiatt is nagy az ellenérzés a Jobbikosokkal szemben, mert ilyen alapvető részletekre nem figyelnek, de mégis osztják az észt, márpedig a gazdaság tele van részletekkel, amire ha nem figyelnek, összeomlik az egész).


De mindegy is. A lényeg itt, van amit írsz: struktúra átalakítás, például. Ezzel próbálkozott az "imádott" Gyurcsány is, de ÉPP EZÉRT utáltátok ki és népszavaztátok le. Erről nem az IMF tehet.

Gazdaság fejlesztés meg kétfékleképpen képzelhető el: adó- és/vagy járulékcsökkentéssel vagy támogatással. Előbbi esetben kevesebb lesz az összbevétele az államnak, így más területekről el kell elvonnia, hogy kompenzálja a hiányt, mire ama más területek képviselői hörögnek majd, hogy má' megin' mér' őket basztatják?!

És ugyanez a helyzet támogatásnál is, mert a támogatás összegét valakiknek szintén ki kell fizetniük, mire az érintettek megint hörögni fognak, hogy má' megin' mér' őket baszogatják.


Folyomány: struktúra átalakítás és gazdaságfejlesztés itt csak akkor fog megvalósulni, ha az SENKINEK az érdekeit nem sérti. Mivel viszont ez lehetetlen...

2009. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

neked az a reális aki jobbikos. Mindenki más hülye állat, és agymosott demagóg dumákat hallgat. Nem unsz ennyi kérdést megnyitni ebben a témában már? Veled van teli... jó lesz ha jönnek már a választások, remélem végre a hozzád hasonlók befogják már a szájukat.

idézgetős okoskodó, elképzelem amint a szódásüveg aljú szemüvegedben pötyögsz, elégedetten visszaolvasod, hogy na most jól megmondtam neki és juj milyen okos vagy. a legnagyobb adrenalin bomba neked mikor a válasz köóüldése gombra kattintasz, mert hogy neked nincs szexuális életed az is biztos. és ezen abszulút nem csodálkozom.

2009. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!